Swipe to the left

Top 5 Książek Naukowych dla dzieci w wieku 3-5

Top 5 Książek Naukowych dla dzieci w wieku 3-5
24 sierpnia 2017

1. Encyklopedia Polski dla najmłodszych – Dariusz Wanat, Artur Janicki

Poznawanie świata warto zacząć od tego, co najbliższe – od własnego kraju. Ta pełna pięknych zdjęć z różnych zakątków Polski publikacja z pewnością w tym pomoże. Znani Polacy, najważniejsze zabytki, mnóstwo ciekawostek geograficznych, tajemnice polskiej flory i fauny i wiele, wiele innych – a wszystko to w jednym miejscu i zawsze pod ręką. Ta książka zostanie z Wami na dłużej.

2. Pierwsza encyklopedia. Samochody – opracowanie zbiorowe

Ta pięknie ilustrowana książeczka w prosty sposób wprowadzi najmłodszych w świat motoryzacji. Jakie samochody można na co dzień spotkać na drogach? Dlaczego należy przestrzegać zasad prawa drogowego? Czym różni się taksówka od karetki i do czego służą? Twoja pociecha z pewnością znajdzie tu odpowiedzi na te i inne pytania.

3. Pierwsza encyklopedia. Ciało człowieka – opracowanie zbiorowe

To kolejna publikacja z tej samej serii, tym razem poświęcona arkanom anatomii. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że budowę i zasady funkcjonowania swojego ciała trzeba znać bardzo dobrze. Im wcześniej maluch przyswoi tę wiedzę, tym łatwiej będzie mu się żyło na co dzień. Książeczka ta kładzie nacisk na zdrowy styl życia – warto więc podsunąć ją swojemu dziecku!

4. Disney. Kraina Lodu. Mój pierwszy słownik polsko-angielski – opracowanie zbiorowe

Czy wiesz, że to właśnie przed ukończeniem 5. roku życia człowiek przyswaja język najszybciej i najskuteczniej? Jeśli chcesz, by Twoje dziecko w przyszłości biegle mówiło po angielsku, zadbaj o to już dziś! Bogato ilustrowany słownik polsko-angielski, w którym pojawiają się bohaterowie z uwielbianej przez dzieci Krainy Lodu, bardzo w tym pomoże.

5. Encyklopedia Fakty. Ziemia – opracowanie zbiorowe

By móc żyć na naszej planecie świadomie, trzeba przyswoić sobie pewne informacje na jej temat. Kompendium najważniejszych faktów na temat ziemi, uzupełnione o czytelne mapy i mnóstwo atrakcyjnych infografik oraz ilustracji, z pewnością powinno więc zagościć w dziecięcej biblioteczce!