Swipe to the left

Topowe premiery drugiej połowy lipca-2018

Topowe premiery drugiej połowy lipca-2018
20 lipca 2018

Topowe premiery drugiej połowy lipca

Druga połowa lipca obfituje w topowe premiery, których wyczekiwaliśmy od dawna. Z pewnością zadowoleni będą miłośnicy literatury faktu, literatury kobiecej i obyczajowej. Pojawi się również nowość dla młodzieży. Po które książki warto sięgnąć?


Majami. Zły pies - Artur Górski

“Majami. Zły pies” to rozmowa ze słynnym polskim policyjnym przykrywkowcem. Pierwowzorem słynnego Majamiego z filmu “Pitbull” Patryka Vegi był Janek Fabiańczyk. Przykrywkowiec to człowiek z najbardziej elitarnej, a jednocześnie tajemniczej, formacji w polskiej policji. Majami wszedł w struktury gangu mokotowskiego i w znacznym stopniu przyczynił się do jej rozbicia. Pracując jako oficer kryminalny w komendzie stołecznej, rozpracował bandytę przypalającego swoje ofiary żelazkiem.

Majami trafił do więzienia za przekroczenie swoich uprawnień. Otrzymał znacznie wyższy wyrok niż zatrzymany przez niego przestępca. Nie uznawał kompromisów. W starciach z gangsterami był brutalny. W więzieniu spotykają go kolejne kary, gorsze od tych, które otrzymują pedofile… Ze szczerej rozmowy dowiadujemy się, jak cienka jest granica pomiędzy dobrym policjantem a złym psem. Artur Górski w książce “Majami” ukazuje, jak wygląda życie policjanta w więziennych murach. Autor już wcześniej zasłynął bestsellerową książką “Masa. O kobietach polskiej mafii”. Czy “Majami. Zły pies” podzieli jej los?

To zupełnie nowa odsłona Jana Fabiańczyka, ps. Majami. Szczera, poruszająca i skłaniająca do refleksji.


Lato utkane z marzeń - książka Gabrieli Gargaś

18 lipca swoją premierę ma książka “Lato utkane z marzeń”. Gabriela Gargaś już wcześniej zasłynęła jako autorka powieści z gatunku romansów obyczajowych. Jej książki są cenione głównie przez żeńską publiczność. To prawdziwa czarodziejka kobiecych uczuć.

“Lato utkane z marzeń” to historia, której akcja rozgrywa się w małym bieszczadzkim miasteczku. Urokliwy Różany Pensjonat wita turystów przepięknymi kwiatami rozkwitającymi w ogrodzie. Główna bohaterka - Michalina - wspomina mężczyznę, którego poznała pewnego zimowego wieczoru. Ich miłość została wystawiona na próbę, bowiem rzadko udaje się im spotkać. Michalina tęskni i targają nią skrajne emocje.

Pewnego dnia do pensjonatu przybywa tajemniczy Przemek, który zburzy sielską, bieszczadzką atmosferę. Próbuje on oczarować Michalinę i zdobyć jej serce. Choć początkowo dziewczyna nie może zapomnieć o swoim ukochanym, wkrótce sytuacja się zmienia. Czy ich związek przetrwa? A może Michalina w malowniczej scenerii pensjonatu, porzuci dawną miłość, a jej los znacząco się odmieni?

Powieść skłania do refleksji nad tym, czy możliwe jest kochanie więcej niż jednej osoby. Michalina dostaje kartkę z podobnym cytatem i informacją, że pojedyncza miłość to prawdziwy powód wszystkich cierpień. Można kochać wiele razy na rozmaite sposoby. Czy tajemniczy Przemek sprawi, że Michalina będzie mogła pokochać kogoś innego niż wyłącznie jej nieobecny wybranek?


Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego - Rick Riordan

W drugiej połowie lipca premierę ma także znakomita książka dla młodzieży “Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego”, której autorem jest Rick Riordan. Ten wyjątkowy przewodnik poprowadzi czytelnika po świecie egipskich bóstw, potworów, glifów, zaklęć i wiele więcej! Sam autor zyskał popularność, gdy wydał serię powieści o Percym Jacksonie - synu greckiego boga mórz.

“Niezbędnik maga” to książka, w której znajdziemy quizy, opowieści, a także szczegółowe informacje o egipskich bóstwach, przyjemnych i śmiertelnie groźnych potworach, tajemniczym Duat. Lektura jest prawdziwą gratką dla fanów książek Ricka Riordana, a także dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce bogów.

Od początku czytelnika wciąga wspaniały świat, który wykreował Rick Riordan. Książka to także zapis sztuczek i niespodzianek, a warto pamiętać, że w świecie egipskiej magii wszystko jest możliwe! Lektura fantasy pozwala oderwać się od codziennych spraw, zanurzyć w niesamowitej krainie i poznać najbardziej strzeżone sekrety magii.