Swipe to the left

Uwielbiasz storczyki ? Sprawdź te książki

Uwielbiasz storczyki ? Sprawdź te książki
15 grudnia 2017

Storczyki w mieszkaniu

Joachim Erkampf, w bardzo przystępnej formie opowiada o hodowaniu w domu storczyków. Jakie miejsce trzeba im zapewnić, jak często podlewać? Tego wszystkiego dowiemy się z jego publikacji. Dzięki niej storczyki będą wnosić do naszego domu powiew szlachetności i egzotyki. Ich pielęgnacja tak naprawdę jest łatwiejsza, niż mogłoby się nam wydawać.

Storczyki

Dariusz L. Szlachetko wydał książkę pod tytułem „Storczyki”, w której znalazły się szczegółowe opisy i fotografie wszystkich gatunków storczyków, zaliczanych do flory Polski. Niektóre z nich niestety są już gatunkami wymarłymi lub rzadko spotykanymi, dlatego ich zdjęcia wykonano w innych europejskich krajach.

Storczyki Europy i obszarów sąsiednich

Pozycja „Storczyki Europy i obszarów sąsiednich” to atlas po świecie storczyków spotykanych na Starym Kontynencie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Helmut Baumann, Siegfried Kunkele oraz Lorenz Richard przygotowali dla miłośników storczyków szczegółowe opisy botaniczne wszystkich 454 gatunków i podgatunków storczyków odkrytych i opisanych przez specjalistów, w tym takie gatunki jak Barlia, Calypso, Epipactis, Goodyera, Habenaria, Nigritella i Orchis. Można znaleźć w książce informacje o pielęgnacji storczyków, okresach ich kwitnienia czy zmienności wyglądu w obrębie jednego gatunku. Atlas pozwoli czytelnikowi na poznanie fascynującego świata storczyków.

Storczyki. Najpiękniejsze gatunki, pielęgnacja i uprawa

Gregor Dietrich wydał pięknie ilustrowany przewodnik po poszczególnych gatunkach storczyków - jednych z najpiękniejszych kwiatów, jakie występują na Ziemi. Dzięki niemu można poznać poszczególne ich gatunki i wymagania odnośnie do uprawy, pielęgnacji i zwalczania chorób. Publikacja zawiera gotowe porady, jak pielęgnować storczyki, rozpoznawać ich choroby, jak rozpocząć hodowlę storczyków i jak sprawić, aby cieszyły swoją niezwykłą urodą.