Swipe to the left

Wampiry, duchy, magia – przegląd najnowszych książek

Wampiry, duchy, magia – przegląd najnowszych książek
27 lipca 2017

Wampiry, duchy, magia – przegląd najnowszych książek

Ulrich Kobbé twierdzi, że czerpiemy przyjemność z doświadczania strachu. Zanurzając się w opowieści o magii, wampirach, duchach czy czarownicach, pozwalamy sobie na przeżywanie dreszczyku wirtualnego niebezpieczeństwa. Opuszczamy mentalnie na chwilę nasz realny świat, ze świadomością możliwości natychmiastowego powrotu do naszego przytulnego pokoju.

Od wielu lat opowieści o wampirach czy czarownicach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Współcześni pisarze rozbudowują portrety psychologiczne wampirów i sięgają po coraz bardziej subtelne sposoby kreowania tych postaci. C.C. Hunter w swojej powieści „Prawie o północy” tworzy pełną mroku opowieść o Dellii Tsang, ukazując jej ludzkie korzenie. Miłość, przyjaźń, rozgoryczenie i porażki… tego doświadcza krnąbrna wampirzyca. Zarówno ona, jak i wredna wilkołaczyca, nie mogą sobie znaleźć miejsca w świecie.

Kto nas w dzieciństwie nie lubił czarować?

Poradnik „Współczesna czarownica” Debory Blacke pokazuje, że jeśli tylko chcemy, wszystko jest możliwe. Pisarka w pogodny sposób sugeruje nam praktykowanie pozytywnej magii. Każde miejsce możemy uczynić magicznym. Wystarczy otworzyć się na rozwój duchowy i obcować ze zwierzętami, a nasze życie stanie się radosne. Do magicznego życia nakłania nas również „Czaromarownik”, będący zbiorową pracą zawierającą zaklęcia, ekoporady oraz rytuały.

Jak ważna jest energii księżyca w życiu każdego z nas opowiada w swoim poradniku „Magia księżycowa” D.J. Conway. Autor zapewnia, że korzystając z 79 współczesnych pogańskich rytuałów na wzbudzenie energii Księżyca i celebrowanie jego faz, dane nam będzie poprawić swój stan fizyczny, emocjonalny i duchowy. Natomiast dobrze spożytkowana energia satelity Ziemi może dać człowiekowi wiele życiowych możliwości.

Jak to zrobić, żeby rzucić na kogoś czar, zły urok?

Jak to zrobić, aby ktoś nas pokochał? Między innymi na to pytanie odpowiada w swojej książce Dorota Strukowska. Książka zawiera wybór przesądów, czarów, zaklęć dotyczących sfer życia związanych z: ludźmi, zwierzętami, roślinami, przedmiotami, talizmanami i amuletami, metalami oraz kamieniami szlachetnymi. Interesująca i zabawna lektura. Strukowska podkreśla, że wszystkie kultury świata, w tym kultura polska, mają w swojej historii kult magii, wywoływania i uwalniania się od ciemnej mocy. Istnieje wiele przesądów, zaklęć oraz słów przywołujących nam na pomoc złe moce. Dziś zaś zauważamy gwałtowny powrót zainteresowania wspomnianą tematyką.

Anioły chcą nam pomagać

Anioły obok nas” Emmy Cole to napisany z pasją przewodnik oprowadzający po świecie aniołów i archaniołów. Autorka sugeruje, że część zawartych w książce modlitw napisała przy wsparciu Archanioła Rafaela. Anioły są tuż obok nas i warto na co dzień korzystać z ich pomocy – przekonuje czytelników autorka. Jednocześnie dzieli się swoją wiedzą, w jaki sposób skutecznie to robić. Dzięki temu poradnikowi czytelnik nauczy się korzystać z amuletów, talizmanów anielskich oraz terapeutycznej i ochronnej mocy mandali. Uzdrowi również relacje z innymi ludźmi, a także uwolni się od negatywnej energii.

Czytelniku, nawet jeśli sceptycznie podchodzisz do tej tematyki, warto sięgnąć po wymienione tytuły.