Swipe to the left

​Warszawskie Targi Książki - program 2019

​Warszawskie Targi Książki - program 2019
9 maja 2019

Warszawskie Targi Książki - program 2019

Warszawskie Targi Książki przyciągają mnóstwo miłośników czytania. W tym roku na Narodowym ponownie pojawi się wielu znanych pisarzy. Znamy już szczegółowy program. Chociaż do samego wydarzenia pozostało jeszcze kilkanaście dni, warto sprawdzić najważniejsze punkty programu i zarezerwować swój czas!


Czym są Warszawskie Targi Książki?

Warszawskie Targi Książki to imprezy literackie, na których pojawiają się wydawnictwa, które chcą nawiązywać współprace biznesowe, a także pisarze, dziennikarze oraz czytelnicy. Miłośnicy książek mają okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami, dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji i spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Warszawskie Targi Książki 2019 odbędą się w dniach 23-26 maja na stadionie PGE Narodowy.


Kogo zobaczymy na Warszawskich Targach Książki?

W piątek (24 maja) na Narodowym odbywać się będą przede wszystkim spotkania dedykowane dzieciom. Od godziny 10:00 cykl spotkań rozpocznie Rafał Kosik. Pisarz znany jest ze swoich wybitnych książek fantasy dla dzieci i dorosłych. W ubiegłym roku Rafał Kosik otrzymał Nagrodę Zajdla za powieść “Różaniec”. Młodsi czytelnicy z pewnością znają jego serię z cyklu “Felix, Net i Nika”.

Od 12:00 odbędą się spotkania z Justyną Drzewicką i R.J. Palacio. Drzewicka to autorka powieści fantasy dla młodzieży. Z kolei Palacio zyskała największy rozgłos w momencie, gdy zekranizowano jej powieść “Cudowny chłopak”. Autorka będzie organizowała warsztaty dla dzieci, a następnie będzie podpisywać książki. Od 13:00 będzie można spotkać się także z Andrzejem Maleszką - autorem serii “Magiczne drzewo”.

W sobotę (25 maja) od godziny 11:00 będzie można się spotkać z Martą Guzowską - autorką “Raju”, “Ślepego archeologa” i “Reguły nr 1”. Również od 11:00 czytelnicy będą mieć okazję spotkać się z Olgą Tokarczuk - laureatką i dwukrotną finalistką Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Od 11:30 w sobotę swoje thrillery będzie podpisywać B.A. Paris. Pisarkę można kojarzyć z popularnymi powieściami, m.in. “Za zamkniętymi drzwiami”, “Na skraju załamania”. Paris przyjedzie do swoich czytelników z Wielkiej Brytanii. Pół godziny później, czyli od 12:00 na stoisku Wydawnictwa Jaguar swoją nową książkę będzie podpisywać Ałbena Grabowska. Obecnie zadebiutowała książką dla dzieci “Nowy świat”. W telewizji możemy natomiast obejrzeć ekranizację książki Grabowskiej - “Stulecie winnych”.

Od 12:00 odbędzie się również spotkanie z Katarzyną Puzyńską. Jedną z najpopularniejszych polskich autorek powieści kryminalnych. Autorka kultowej serii o Lipowie będzie rozdawać autografy przez godzinę.

Od godziny 13:00 czeka prawdziwa gratka dla fanów powieści skandynawskich. Dostępni będą: islandzka pisarka Yrsa Sigurðardóttir - autorka książki “Odziedziczone zło”, szwedzki pisarz Joakim Zander - “Pływak”, “Islamski łącznik”, “Szpieg z Bejrutu”. Do 15:00 na stoisku Wydawnictwa Czarna Owca będzie można się spotkać z Michaelem Hjorthem i Hansem Rosenfeldtem, czyli autorami książki “Najwyższa sprawiedliwość”.

Od 13:00 będzie okazja porozmawiania z profesorem Jerzym Bralczykiem, który - wraz z Lucyną Kirwil - będzie podpisywać książkę “Pokochawszy”. W tym samym czasie będzie się także odbywać spotkanie z Katarzyną Grocholą, czyli jedną z najpopularniejszych polskich autorek, którą kojarzymy głównie z literaturą kobiecą. W 2019 roku Grochola zadebiutuje z kryminałem!

Autorka książek “365 dni”, “Ten dzień”, czyli Blanka Lipińska, będzie podpisywać swoje książki od 13:30. W tym roku autorka wydaje kolejne dzieło, które jest kontynuacją pozostałych - “Kolejne 365 dni”.

Od 15:00 do 17:00 Krystyna Janda będzie podpisywać książkę “Dziennik 2007-2010”. To doskonała okazja do tego, by porozmawiać chwilę z autorką. Od 15:00 w okolicach stoiska Wydawnictwa Filia autografy będzie rozdawać Remigiusz Mróz - autor niezwykle popularnych książek kryminalnych, m.in. “Hashtag”, “Nieodnaleziona”, “Kasacja”.

Niedziela (26 maja) to okazja do rozmowy z Wojciechem Chmielarzem, autorem “Żmijowiska”. Będzie on dostępny na Narodowym od 12:00. W tym samym czasie swoje książki będą podpisywać Łukasz Orbitowski i Manuela Gretkowska. O 13:00 swoje książki będzie podpisywać Jakub Żulczyk, znany z takich powieści jak “Ślepnąc od świateł” czy Wzgórze psów”. Od 14:00 dla czytelników będzie dostępny Szczepan Twardoch. Warto zapoznać się ze szczegółowym programem. W 2019 roku na miłośników literatury czeka mnóstwo niespodzianek.