Swipe to the left

​Weź się ogarnij - Pani Bukowa

​Weź się ogarnij - Pani Bukowa
4 lutego 2019

Weź się ogarnij - Pani Bukowa

Pani Bukowa jest niezwykłą postacią, którą w sieci śledzi ponad pół miliona osób. “Weź się ogarnij” to kontynuacja kultowych poradników, które w zabawny sposób pokazują, jak poradzić sobie z trudami dnia codziennego. To lektura dla każdego, kto chce być zadowolony z życia i ma wyrzuty sumienia, że woli spędzać czas w domu, zamiast biegać w maratonie. Dzięki prostym ćwiczeniom zawartym w książce, nauczymy się, jak mieć przede wszystkim dystans do otaczającego świata.


Weź się ogarnij - recenzja

Kto powiedział, że zawsze musimy być idealni? Że musi interesować nas to, co akurat jest modne? To, że koleżanka codziennie chodzi na siłownie i przebiega dziesiątki kilometrów, na obiad je jarmuż, a swoje ubrania segreguje kolorami, uprzednio dokładnie je prasując, nie oznacza, że my także musimy. Masz wrażenie, że czasami jesteś nieogarnięta? Poradnik “Weź się ogarnij” jest właśnie dla Ciebie! Dzięki lekturze zrozumiesz, że to zupełnie w porządku, gdy pozwolimy sobie na luz i zajmiemy się czystymi przyjemnościami.

W dobie, gdzie każdy dba wyłącznie o to, by pokazać się z jak najlepszej strony, Pani Bukowa przekonuje, że każdy z nas bywa czasami nieco nieogarnięty i nie ma w tym niczego złego. Absolutnie nie powinniśmy czuć w związku z tym żadnych wyrzutów sumienia. Odpoczynek jest równie ważny co praca, dlatego jeśli masz problem, by błogo skupić się na nicnierobieniu bez nieustannego sprawdzania maila czy telefonu, sięgnij po poradnik “Weź się ogarnij”.

Książka nauczy Cię, co robić, żeby w ogóle nic nie robić, a jednocześnie być zadowoloną z życia. Jednocześnie dowiemy się także, w jaki sposób pielęgnować swoją strefę komfortu, by już nigdy nie musieć z niej wychodzić. Co więcej, uwolnimy swoją kreatywność i już zawsze będziemy się świetnie bawić. Brzmi super? W takim razie warto sięgnąć po poradnik Pani Bukowej!


Co znajdziemy w książce “Weź się ogarnij”?

Poradnik zawiera zestaw 111 ćwiczeń, m.in. labiryntów, wykreślanek, rebusów, list, krzyżówek, szyfrów, które doskonale sprawdzą się jako rozrywka w wolnych chwilach. Warto pamiętać o tym, że w nicnierobieniu Pani Bukowa jest prawdziwym ekspertem, a tego typu kreatywne zadania doskonale się do tego nadają. Ćwiczenia w zeszycie podzielone są tematycznie. Czekają na nas rozmaite zadania z takich obszarów aktywności, jak sprzątanie, spanie, dbanie o figurę, czytanie książek, kultura, praca, oszczędzanie, czas dla bliskich. Znajdziemy także zadania na każdą porę roku, dzięki czemu książka może nam towarzyszyć przez okrągły rok.

Każdy z rozdziałów jest poprzedzony krótkim felietonem. Są to teksty typowe dla Pani Bukowej, która wprost czaruje niebanalnym humorem oraz autoironią. Ta fantastyczna autorka jak nikt inny potrafi udowodnić, że są pewne aktywności, które można uznać za ćwiczenia i wcale nie trzeba godzinami katować się na siłowni. To najbardziej nieogarnięta osoba na świecie, a mimo to potrafi skutecznie podnieść samoocenę każdego. To także niezrównana pocieszycielka, która pokazuje, że w lenistwie jest metoda.

“Weź się ogarnij” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów Pani Bukowej. Jeśli od jakiegoś czasu śledzicie jej konta w mediach społecznościowych, z pewnością wiecie, jak w kilka sekund potrafi poprawić humor, pokazując, że w gruncie rzeczy warto czasem wrzucić na luz i odpocząć od obowiązków. To dlatego - oczywiście w ramach samorozwoju - koniecznie trzeba sięgnąć po ćwiczenia Pani Bukowej, które przydadzą się zawsze wtedy, gdy będziemy chcieli brać na siebie kolejne nadgodziny.