Swipe to the left

Wiedza ogólna - książki dla dzieci w wieku 3-5

Wiedza ogólna - książki dla dzieci w wieku 3-5
31 sierpnia 2017

1. Zabawa w kolory – Urszula Kozłowska

Nazwy kolorów Twoje dziecko przyswoiło już najprawdopodobniej w pewnym stopniu wcześniej. Ta kolorowa i pięknie ilustrowana książeczka, której głównym bohaterem jest rezolutny króliczek, pomoże usystematyzować i utrwalić tę wiedzę. Ważne, by wiedzę nabytą za pośrednictwem książeczki przenieść później do świata rzeczywistego – np. odnajdując konkretne kolory w dziecięcym pokoiku.

2. Akademia 3-latka – Joanna Myjak, Elżbieta Lekan

W dydaktyce nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejszą i najtrwalszą metodą nauczania jest nauka przez działanie. Twojemu maluchowi z pewnością przyda się więc trening praktyczny. Książeczka ta jest rekomendowana przez Ośrodek Wczesnej Pomocy Psychologicznej w Krakowie jako doskonałe wsparcie w kształtowaniu podstawowych sprawności dzieci w wieku przedszkolnym.

3. CzuCzu. Zabawy kreatywne. Królewny i księżniczki – opracowanie zbiorowe

To już nie książeczka, a zestaw 32 dwustronnych kart dialogowych wraz z pisakiem suchościeralnym i ściereczką, które pobudzą wyobraźnię Twojej pociechy. Zadania, jakie przyjdzie Wam wykonać, nie tylko rozwiną u malucha zdolności manualne, ale też pomogą ćwiczyć spostrzegawczość i koncentrację.

4. Mądra Mysz. Koparki, traktory, samochody – Frank Littek

Bohaterowie zwierzęcy to – co nietrudno dostrzec, spoglądając na listy dziecięcych bestsellerów – najlepsi przewodnicy maluchów po zawiłościach i zagadkach otaczającego ich świata. W tej książeczce w arkana motoryzacji wprowadza dzieci przebojowa Mądra Mysz. Jak działa kombajn i po co buldożery pojawiają się na budowie? Ta mała książeczka rozwieje wszelkie wątpliwości.

5. Kubusiowe szablony – opracowanie zbiorowe

Jeśli razem ze swoim dzieckiem jesteście wielkimi fanami Kubusia Puchatka, to dla Was pozycja obowiązkowa. „Kubusiowe szablony” pozwolą Wam na chwilę zamienić się w prawdziwych artystów. Sięgnijcie po kredki, farbki lub flamastry i stwórzcie przepiękne portrety. Po ukończeniu dzieła możecie nim obdarować babcię, dziadka lub najlepszą koleżankę – z pewnością będą zachwyceni.