Swipe to the left

Z czym do szkoły? Nasze propozycje akcesoriów szkolnych

Z czym do szkoły? Nasze propozycje akcesoriów szkolnych
16 kwietnia 2018

Z czym do szkoły? Nasze propozycje akcesoriów szkolnych


Nasze dzieci muszą nosić do szkoły wiele różnych przedmiotów - książki, ćwiczenia, zeszyty, piórnik, przybory biurowe i plastyczne, a także worek z butami na zmianę oraz z zestawem do gimnastyki. Wszystko to powinno być posegregowane i schowane np. do tornistra czy plecaka. Przedstawiamy kilka propozycji akcesoriów szkolnych i innych, które przydadzą się uczniom.

saszetka nerka lawa


Nerki, saszetki, małe portfeliki i torebeczki przydadzą się zarówno małym dzieciom, w tym nawet w wieku przedszkolnym, jak i dzieciom starszym - uczniom szkół podstawowych, gimnazjum czy szkół średnich. Można zawsze je mieć przy sobie, przechowywać w nich drobne i cenne przedmioty, takie jak pieniądze, klucze do mieszkania czy telefon komórkowy.

Dużą popularnością wśród nastolatków cieszą się saszetki - nerki, które noszą przy każdej okazji. Niekoniecznie trzeba je zapinać tradycyjnie, na wysokości pasa. Coraz częściej widzimy dzieci, które zapinają nerki wokół ramienia. To dobry sposób na to, aby mieć gdzie schować drobne przedmioty codziennego użytku, ale też mieć cały czas „wolne ręce”.

plecak , tornister

Najważniejszym przedmiotem, w który powinien być wyposażony każdy uczeń, niezależnie od tego, czy chodzi do klasy pierwszej szkoły podstawowej, czy ostatniej klasy szkoły średniej, jest plecak bądź tornister. Najczęściej usztywniane tornistry, z odpowiednio wyprofilowanymi plecami, lekkie i pojemne używane są przez uczniów młodszych, w klasach 1-3. W starszych klasach dzieci wybierają plecaki, które nie mają już takiego profilowania jak tornistry, ale nadal są wygodne, a przy tym estetyczne. Można wybierać spośród propozycji tornistrów i plecaków ozdobionych bajkowymi postaciami, jak i innymi, które przypadną do gustu zwłaszcza nastolatkom.

piornik saszetka kraina logu

Wszystkie kredki, ołówki, flamastry, nakreślacze, temperówki, pióra i gumki do zmazywania powinny być uporządkowane w plecaku, a do tego celu najlepiej sprawdzają się piórniki. Klasyczne piórniki rozkładane z wyposażeniem będą gotowym akcesorium dla uczniów szkół podstawowych. Z kolei piórniki typu tuba, zapinane na zamek błyskawiczny bez wątpienia posłużą dzieciom starszym, które nie potrzebują już takiej bogatej palety środków plastycznych, jak maluchy.

Dla dzieci wybierających się do pierwszej klasy szkoły podstawowej ważne jest odpowiednie przygotowanie. To właśnie dla nich przeznaczona jest bogata oferta tornistrów szkolnych, wraz z pełnym wyposażeniem - workami na kapcie lub strój na W-F, piórnikami, tubami, a nawet saszetkami i torbami sportowymi.