Swipe to the left

​Zawsze będę przy tobie - Tomasz Kieres

​Zawsze będę przy tobie - Tomasz Kieres
21 marca 2019

Zawsze będę przy tobie - Tomasz Kieres

Tomasz Kieres nazywany jest polskim Nicholasem Sparksem. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jego książki to przepiękne opowieści o miłości, wrażliwości i niezwykłych uczuciach. Najnowsze dzieło “Zawsze będę przy tobie” jest poruszającą historią o oswajaniu rozpaczy. Każdy, kto potrzebuje nadziei na to, że los jeszcze szykuje dla nas szczęśliwy plan B, powinien sięgnąć po tę książkę. Udowadnia, że miłość może nas spotkać w najmniej oczekiwanym momencie.


Zawsze będę przy tobie - recenzja

Głównym bohaterem powieści jest Paweł. Mężczyzna kilka lat wcześniej stracił żonę wraz z dwiema córkami w wypadku samochodowym. Ten moment całkowicie odmienił jego życie. Od tamtej pory nosi w sobie ogromny ból i poczucie winy. Nieustająco powraca myślami do tego zdarzenia, nie dając sobie szansy, by ruszyć do przodu.

Czytelnik poznaje także Natalię. Kobieta jest samotną matką, która wychowuje nastoletnią córkę - Maję. Nie szuka nowych związków. Całą swoją uwagę koncentruje na córce i to jej poświęca swój wolny czas. Drogi Natalii i Pawła pewnego dnia łączą się. Poznają się u wspólnych znajomych podczas imprezy, na której żadne z nich nie chciało być. Z każdym kolejnym dniem powoli zbliżają się do siebie. Czują, że to właśnie odpowiedni moment, by dać życiu jeszcze jedną szansę. Nieustająco próbują przezwyciężyć swoje traumy. Niestety, gdy wszystko nareszcie zaczyna się układać, staje się coś, co na nowo rozdziela Natalię i Pawła.

Książka “Zawsze będę przy tobie” odpowiada na wiele pytań. Przede wszystkim skłania do refleksji nad tym, czy mężczyzna mający smutek w sercu i kobieta, która boi się, że nikt - poza nią samą - nie ochroni jej dorastającej córki, mogą być razem. Czy głębokie blizny z przeszłości mają szansę się zagoić? Czy do każdego z nas los może ponownie się uśmiechnąć i zesłać nam osobę, która będzie nagrodą za wszystkie cierpienia?


Zawsze będę przy tobie - czy warto przeczytać?

Lektura spodoba się czytelnikom, którzy lubią opowieści pełne wzruszeń, refleksji. Z pewnością nie jest to historia, po przeczytaniu której, odkładasz książkę na półkę i o niej zapominasz. Mocno chwyta za serce i trzyma dosłownie aż do ostatniego słowa. Autor - Tomasz Kieres - to niepoprawny romantyk, a zarazem idealista. Jak sam twierdzi, inspiruje go muzyka, która jest jednocześnie jego siłą. Uwielbia spędzać czas na koncertach. Jest bardzo dobrym obserwatorem, co z pewnością da się zauważyć w jego dziełach.

Książka trafi przede wszystkim w gusta kobiet. Miłosna historia, życiowe dylematy - praktycznie każda przedstawicielka płci żeńskiej w pewnym etapie życia spotyka się z podobnymi wydarzeniami. Ogromnym atutem dzieła jest to, że jest napisane lekkim stylem. Dzięki temu książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Kolejną zaletą jest fakt, że lektura nie jest przewidywalna. Do samego końca nie wiemy, czy zakończy się happy endem - zupełnie jak w życiu. Porusza bardzo trudne tematy, które jednak zdarzają się bardzo często. Czytanie książki z pewnością pomoże osobom, które znajdują się na życiowym zakręcie i nie wiedzą, w którą stronę powinny się udać.

Tomasz Kieres aktualnie pracuje nad swoją kolejną książką. Po niezwykle udanym debiucie oraz kolejnej powieści, która również sprzedaje się bardzo dobrze, możemy się spodziewać następnego udanego dzieła. Miłośnicy książek Nicholasa Sparksa z pewnością zakochają się także w dziełach Kieresa. Na razie znamy dwie historie. Choć poruszają inne problemy, łączy ich to, że naprawdę poruszają zarówno serce, jak i umysł. Nikogo nie pozostawiają obojętnym, a to największy atut.