Swipe to the left

Zioła dla zdrowia - domowa apteka

Zioła dla zdrowia - domowa apteka
9 listopada 2017

Zioła dla zdrowia

Dla zapoznania się z leczniczymi właściwościami roślin, chętnie wykorzystywanymi przez setki lat w ziołolecznictwie i w medycynie naturalnej, warto sięgnąć po książkę „Zioła dla zdrowia” autorstwa G.P. Małachowa. Poradnik napisany jest na podstawie wielu wiarygodnych źródeł, w tym starodruków medycznych, przekazów medycyny ludowej, źródeł okultystycznych, ale i w korespondencji z najnowszymi opracowaniami naukowymi, które potwierdzają lecznicze właściwości wielu roślin.

Zioła w ogródku. Poradnik ogrodnika

Michał Mazik proponuje entuzjastom leczenia ziołami poradnik „Zioła w ogródku”. Kierowany jest on do wszystkich mniej lub bardziej profesjonalnych ogrodników, którzy mogą samodzielnie uprawiać zioła, a następnie wykorzystywać je do leczenia dolegliwości członków rodziny, przyjaciół czy sąsiadów.

Na fali popularności ziół i dzięki szerokim możliwościom ich zastosowania, poradnik Mazika jest jak najbardziej na czasie. Pisze on o leczniczych właściwościach roślin, ale i o tym, jak wykorzystać je we własnej kuchni.

Do uprawiania ziół niekoniecznie trzeba dysponować przydomowym ogrodem czy szklarnią. Można je sadzić na balkonach, tarasach, albo w doniczkach na parapetach w domu lub w mieszkaniu.

Zioła pól, lasów i ogrodów

Arkadiusz Iwaniuk napisał książkę stanowiącą wykaz popularnych ziół, wraz z opisami i licznymi zdjęciami. Publikacja zawiera informacje o właściwościach prozdrowotnych roślin, które są łatwo dostępne - rosną na polach, lasach czy w naszych ogrodach. Z książki tej dowiemy się, jak przygotować ziołowe produkty, takie jak herbata, syrop czy nalewka.