Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 756
Data premiery: 24-10-2017
Wydawca: Prószyński Media

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

"Budka Suflera – Memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto – ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu. Merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków.

Inspiracją dla książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Setlista koncertu stworzyła historię Budki w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.
Muzyka – to rozdziały, w których jest miejsce nie tylko na analizę konkretnych utworów, ale też na opowieści o wszystkim, co je otaczało: genezie, tekstach, historii płyt, z których pochodzą, ówczesnych trasach koncertowych itd. Jest to próba ukazania fenomenu zespołu, który istniał na scenie przez 45 lat.

Miasto – to fragmenty, które pokazują, że zespół, który osiągnął wielki ogólnopolski sukces, nigdy nie oderwał się od swojej małej ojczyzny, że współtworzył klimat kulturalny Lublina w ostatnim półwieczu.

Ludzie – sfera, w której znajdują się historie dwudziestu najwybitniejszych osób w dziejach zespołu. Intymne portrety żywych ludzi, ukazujące karierę artystyczną bohaterów również z okresów przed-, obok- i po-budkowych, a także ich pasje i życie pozamuzyczne.

Od wydawcy:
 

Budka suflera „memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto - ludzie
To pierwsza w historii autoryzowana biografia zespołu. Merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków. Inspiracją dla książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Set lista koncertu stworzyła historię Budki w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

Jarosław Sawic -   ur. 1976 w Lublinie. Publicysta muzyczny, autor wierszy oraz blisko 100 obszernych tekstów dotyczących rocka, bluesa i jazzu. Analizuje związki muzyki z literaturą, opisuje historię muzyki popularnej z odległych kręgów kulturowych, prezentuje zjawiska z pogranicza rocka i muzyki poważnej. Autor esejów zamieszczonych na płytach J.K. Pawluśkiewicza i K. Sadowskiego oraz książki poświęconej życiu i twórczości B. Loebla  Słucham głosu serca. Publikował na łamach „Akcentu", „Lizarda", „Fragile", „Jazz Forum", „Krytyki Politycznej", „Midra sza", „Twojego Bluesa", „Hybrydy" i „Gazety Wyborczej".
 

Kiedy mówiono, że Budka już się skończyła, wydali płytę Nic nie boli tak jak życie, która sprzedała się w milionowym nakładzie, I zagrali w Carnegie Hall w Nowym Jorku! Oglądałam ich pożegnalny, spektakularny koncert i cały czas myślałam, że powinni równie spektakularnie powrócić. Wciąż tak myślę. Tymczasem mamy książkę, z której można się dużo dowiedzieć, na przykład jak powstała nazwa zespołu. Krzysztof Cugowski znalazł ją w angielsko-polskim słowniku Stanisławskiego. Grupa miała się nazywać Prompter's Box, ale w PRL angielskie nazwy nie były dozwolone, więc... Resztę przeczytajcie sami. Polecam.
Maria Szabłowska, Program 1 Polskiego Radia

Współpraca z Budką Suflera  podczas nagrywania utworu Not About Us oraz podczas wspólnych koncertów  przyniosła mi wiele radości. Nie rozmawialiśmy za wiele ze względu na barierę językową, ale zawsze znajdowaliśmy jakiś powód do śmiechu i dobrej zabawy! Świetny zespół, świetni faceci!
Ray Wilson

To piękna historia, opowiedziana spokojnie, rzetelnie i uczciwie. To historia nie tylko jednej z rockowych legend, ale też historia każdego z nas  wszyscy znaliśmy te piosenki, wiedzieliśmy o ich twórcach sporo, ale nie aż tyle. Bo Budka to nie była opowieść tylko jednego pokolenia, historia tylko jednego muzycznego gatunku.
Paweł Sztompke, Program 1 Polskiego Radia

Budka Suflera jest nierozerwalnie związana z Lublinem, a Lublin wszystkim kojarzy się z Budką Suflera. Dziękuję Wam za piękne piosenki, wzruszenia i emocje podczas koncertów. W roku Wielkiego Jubileuszu 700lecia Lublina z dumą spoglądamy na nasze osiągnięcia; inspirując się przeszłością, budujemy miasto naszych marzeń. Budka Suflera to nasz znak firmowy. Dziękuję za te 40 lat działalności artystycznej, zawsze ciepłą pamięć o Lublinie i jego tak piękną promocję w kraju i za granicą.
dr Krzysztof Zuk Prezydent Miasta Lubli


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Sawic Jarosław
Nazwa Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie
Liczba stron 756
Data premiery 24-10-2017
Wydawca Prószyński Media
Oprawa twarda
ean 9788381230438
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł