Być mężem i ojcem

(okładka miękka, książki)
Autor: Juul Jesper
Liczba stron: 200
Data premiery: 25-11-2013
Wydawca: MiND Dariusz Syska

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
29,90 zł
Special Price 20,49 zł
- +
LUB

Opis

Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie? Jak dbać o relacje z partnerką? Jak stać się kimś ważnym dla dziecka?

To książka dla prawdziwych mężczyzn! Nie znajdziecie w niej łatwego przepisu na życie, ale mnóstwo inspiracji i refleksji na temat tego, co dzisiaj znaczy być partnerem dla kobiety i ojcem dla dziecka. Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet. Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi.

"Przyszły mężu lub ojcu, Jesper Juul wykonał dużą pracę, by książka, którą trzymasz w ręce, pozwoliła ci oswoić się ze zmianami, jakie cię wkrótce czekają. To także cenna lektura dla kobiet chcących poznać sposób, w jaki myślą i działają mężczyźni".
Michał Nazarewicz, red. naczelny portalu Tatapad.pl

"Książka »Być mężem i ojcem« pozbawia złudzeń, że jakoś to będzie, ale daje także nadzieję, że można stworzyć satysfakcjonujący związek z partnerką po przestawieniu się na tryb rodzicielski. Pokazuje też, w jaki sposób budować i wzmacniać relacje między ojcem i synem albo ojcem i córką".
Łukasz Kielban, blog CzasGentelmanow.pl

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Juul Jesper
Nazwa Być mężem i ojcem
Liczba stron 200
Data premiery 25-11-2013
Wydawca MiND Dariusz Syska
Oprawa miękka
Tłumacz Syska Dariusz
ean 9788362445400
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Być mężem i ojcem

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jesper Juul pojawił się na świecie 18 kwietnia 1948 roku w mieście Vordingborg, a zmarł 25 lipca 2019 roku w Odder. Duński pedagog i terapeuta rodzinny, twórca humanistycznego podejścia do wychowywania dzieci. Absolwent seminarium nauczycielskiego w Marselisborgu – studiował na kierunku przygotowującym do pracy w roli nauczyciela religii oraz historii. Następnie podjął studia na Uniwersytecie w Arhus, gdzie uczestniczył w kursach z zakresu historii, politologii, filozofii, historii idei oraz religioznawstwa. Jeszcze podczas studiów podjął pracę w zawodzie pracownika socjalnego w ośrodku dla młodzieży. Był również opiekunem matek samotnie wychowujących dzieci. W 1979 roku Jesper Juul powołał do życia Skandynawski Instytut Kemplera, który zajmował się kształceniem kadr pedagogicznych. Przez wiele lat był kierownikiem tej instytucji. W 2007 roku założył firmę Family-Lab International, w ramach której powstała sieć placówek wychowawczych w krajach Europy i Ameryki Południowej. Juul zajmował się prowadzeniem warsztatów, seminariów oraz wykładów dla rodziców. Swoje przełomowe odkrycia opisał w książce pt. „Twoje kompetentne dziecko”, która szybko stała się bestsellerem. Autor zasłużył sobie na miano autorytetu w zakresie wychowania dzieci. Do jego pozostałych znanych książek można zaliczyć takie tytuły jak „Empatia. Uczucie, które wzmacnia dzieci”, „Twoja kompetentna rodzina”, „Zamiast wychowania” czy „Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?”. Jesper Juul w swoich książkach przedstawia nowy paradygmat pedagogiczny. Zakłada on odejście od autorytarnego stylu wychowania dzieci. Autor jest przeciwnikiem wywierania na młodym człowieku wpływu poprzez stosowanie kar, nagród, wzbudzanie poczucia winy czy nawet chwalenie. Tego typu metody manipulacji proponuje zastąpić budowaniem ze swoim dzieckiem bliskiej relacji, opartej na przyjaźni, dialogu, empatii, zaufaniu, szczerości i otwartości. Rodzic powinien zdaniem duńskiego pedagoga bezwarunkowo akceptować swoje potomstwo, szanować jego indywidualność i dawać prawo do autonomii. Interesować się wewnętrznymi przeżyciami dziecka, jego trudnościami, lękami czy radościami. Stosowanie w praktyce rad Jespera Juula pozwala kształtować u swojej pociechy wysokie poczucie wartości i odwagę, co zdaniem autora jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju.