Cela. Historia mordercy który stał się mnichem

(okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Jones W. Paul
Liczba stron: 184
Data premiery: 11-04-2012
Wydawca: Wydawnictwo AD Oculos

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Czy bezlitosny zabójca może stać się mnichem? Czy możliwa jest tak głęboka przemiana duchowa?

Ojciec W. Paul Jones był duchowym przewodnikiem Claytona Anthony’ego Fountaina, którego uznawano za najbardziej niebezpiecznego przestępcę, z jakim miał do czynienia amerykański system federalny. Fountain został skazany z morderstwo i osadzony w zakładzie karnym. Odsiadując wyrok dopuścił się jeszcze czterech morderstw. Aby zapobiec kolejnym, skonstruowano dla niego specjalną celę wyposażoną w system zabezpieczeń.

Clayton Anthony Fountain pozostał w celi aż do nagłej śmierci w 2004 roku. W odosobnieniu przeszedł głęboką przemianę duchową, dzięki czemu trafił do zakonu trapistów. Przez ostatnie sześć lat życia duchowym wsparciem dla osadzonego był ojciec W. Paul Jones. Był również świadkiem jego niezwykłego nawrócenia, które z wielką szczerością i współczuciem opisał w książce „Cela. Historia mordercy, który został mnichem”.

Dodatkowe informacje

Autor Jones W. Paul
Nazwa Cela. Historia mordercy który stał się mnichem
Liczba stron 184
Data premiery 11-04-2012
Wydawca Wydawnictwo AD Oculos
Oprawa miękka
Tłumacz Partyka Jacek
ean 9788374824620
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

„Cela. Historia mordercy, który został mnichem” bez wątpienia wywarła na mnie ogromne wrażenie. Długo po jej przeczytaniu analizowałam słowa jej autora. Cały czas zastanawiam się, na ile można uwierzyć w nawrócenie Fountaina. W izolacji, bez kontaktu z innymi więźniami przeszedł wielką przemianę. Ale czy bez „sprawdzenia” możemy być jej pewni? Ze zrozumiałych względów nikt nie obdarzył zabójcy zaufaniem. Gdyby dostał drugą szansę, miałby możliwość potwierdzenia swojego nawrócenia…W każdym razie książkę naprawdę warto przeczytać!
Ocena
Recenzja wg Taida / (Dodano 20.03.2017)
Historia przemiany duchowej Claytona Fountaina jest wręcz niewyobrażalna. Sposób, w jaki o niej opowiada ojciec W. Paul Jones, bardzo mnie poruszył. Wielokrotny morderca, który zostaje zakonnikiem – to wydaje się tak nieprawdopodobne, a jednak wydarzyło się naprawdę. To była bardzo inspirująca lektura, o której trudno przestać myśleć. Słowa ojca Jonesa zmuszają do zastanowienia się nad tym, do czego zdolny jest człowiek, co nim kieruje, co może stać się punktem zwrotnym w jego życiu. Polecam.
Ocena
Recenzja wg Celestyn / (Dodano 06.03.2017)
„Cela” nie dawała mi spokoju od dnia, kiedy zobaczyłam jej zapowiedź. Zastanawiałam się czy rzeczywiście taka przemiana jest możliwa. Czy drugi człowiek może być absolutnie przekonany o nawróceniu i „Cela” nie dawała mi spokoju od dnia, kiedy zobaczyłam jej zapowiedź. Zastanawiałam się czy rzeczywiście taka przemiana jest możliwa. Czy drugi człowiek może być absolutnie przekonany o nawróceniu innego? Co staje się dowodem takiej przemiany i decyduje o przyjęciu do zakonu? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytajcie tę książkę. To opowieść o zdumiewającej przemianie, która skłania do przemyśleń na wiele tematów.nnego? Co staje się dowodem takiej przemiany i decyduje o przyjęciu do zakonu? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytajcie tę książkę. To opowieść o zdumiewającej przemianie, która skłania do przemyśleń na wiele tematów.
Ocena
Recenzja wg Lija / (Dodano 04.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Cela. Historia mordercy który stał się mnichem

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł