Chemia organiczna w zadaniach dla uczestników konkursów chemicznych

(okładka miękka, książki)
Data premiery: 12-07-2017
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Tutor
Oprawa: miękka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
29,00 zł
Special Price 24,99 zł
- +
LUB

Opis

Chemia organiczna w zadaniach dla uczestników konkursów chemicznych jest książką obejmującą swoim zakresem prawie wszystkie zagadnienia, z jakimi może się spotkać uczeń w trakcie nauki chemii organicznej. Zebrane w niej zadania zostały przygotowane z myślą o uczniach ambitnych i zdolnych, których interesują przedmioty przyrodnicze - wiedza wymagana do udzielenia odpowiedzi na znaczną część pytań wykracza poza podstawę programową z chemii obowiązującą w szkole podstawowej czy w gimnazjum. Dlatego zadania i problemy zamieszczone w tym zbiorze powinny być rozwiązywane i omawiane w gimnazjach na zajęciach kółek chemicznych.

Zbiór podzielono na dziewięć rozdziałów: Alkany, Węglowodory nienasycone, Węglowodory aromatyczne, Chlorowcopochodne węglowodorów, Alkohole i fenole, Aldehydy i ketony, Kwasy karboksylowe, estry i tłuszcze, Związki organiczne zawierające azot, Cukry. Może być on wykorzystywany systematycznie przez szereg kolejnych zajęć i służyć jako repetytorium z chemii organicznej przygotowujące do konkursowych zmagań. Zagadnienia z chemii organicznej są ważne nie tylko dla uczniów biorących udział w konkursach chemicznych, ale także dla zamierzających w przyszłości podjąć studia przyrodnicze, a w szczególności studia medyczne lub farmaceutyczne. Chemia organiczna - chemia związków naturalnych - stanowi szeroką bazę dla tych i dla wielu innych dyscyplin. Celem autora było przygotowanie takiej pomocy dydaktycznej, która ułatwiłaby uczniowi przyswojenie i utrwalenie, a także znaczne poszerzenie wiedzy z zakresu chemii organicznej w trakcie pracy nad zadaniami. Wielokrotnie już wskazywano na fakt, że uczeń najwięcej wiadomości przyswaja w trakcie wykonywania konkretnych zadań. Zamieszczone ćwiczenia mają uczyć rozwiązywania problemów chemicznych, krótkiego definiowania stosowanych pojęć, wyszukiwania informacji, opracowywania i graficznego przedstawiania danych czy wyciągania wniosków z opisów przemian chemicznych.

Prawie wszystkie zadania zawierają odpowiedzi i uwagi dotyczące ich rozwiązywania. Dla uczniów samodzielnie przygotowujących się do konkursów chemicznych będzie to nieoceniona pomoc. Systematyczna praca z tym zbiorem zadań i zrozumienie przedstawionych tu zagadnień pozwoli uczniom prawidłowo rozwiązać każde zadanie konkursowe, a także w przyszłości większość zadań maturalnych obejmujących chemię organiczną.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Głowacki Zdzisław
Nazwa Chemia organiczna w zadaniach dla uczestników konkursów chemicznych
Data premiery 12-07-2017
Wydawca Oficyna Wydawnicza Tutor
Oprawa miękka
ean 9788389563767
Numer wydania II
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Chemia organiczna w zadaniach dla uczestników konkursów chemicznych

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Zdzisław Głowacki to polski doktor inżynier, absolwent fizyki technicznej oraz chemii na Politechnice Gdańskiej, były pracownik Katedry Chemii Organicznej tej uczelni. Zajmował się m.in. prowadzeniem interdyscyplinarnych badań w obszarze chemii fizycznej, analitycznej i organicznej. Prowadził również zajęcia dla studentów toruńskiego Medycznego Studium Zawodowego. Był także zatrudniony na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – w Zakładzie Chemii Analitycznej na Wydziale Chemii. Przebywał poza tym na stażu naukowym we włoskim Uniwersytecie w Ankonie. Zdzisław Głowacki w 1991 roku otworzył Studiom Oświatowe „Tutor” w Toruniu, a dwa lata później Oficynę Wydawniczą „Tutor”. Pełniąc funkcję dyrektora, pomaga uczniom liceów przygotować się do matury i egzaminów wstępnych na studia medyczne. Nakładem założonego przez niego wydawnictwa ukazują się książki naukowe, podręczniki, ćwiczenia z przykładowymi zadaniami egzaminacyjnymi oraz pozycje popularnonaukowe. Prowadzi również w mediach społecznościowych stronę „Chemia z Tutorem”, która umożliwia wspólne konsultowanie i rozwiązywanie zadań z zakresu chemii. Zdzisław Głowacki jest autorem takich książek jak m.in. „Chemia organiczna w zadaniach”, „Chemia z tutorem” czy „Chemia organiczna z tutorem”. Pisze ponadto artykuły dotyczące zagadnień historycznych. Materiały edukacyjne Zdzisława Głowackiego są kierowane w pierwszej kolejności do ambitnych uczniów, którzy marzą o dostaniu się na studia medyczne. Książki te mogą być wykorzystywane zarówno do samodzielnej nauki, jak i podczas pozalekcyjnych kółek chemicznych. Pomagają w zdaniu matury, egzaminów oraz uzyskaniu dobrych wyników w międzyszkolnych konkursach chemicznych. Publikacje autora zawierają liczne zadania oraz omówienie różnych zagadnień chemicznych, takich jak m.in. cukry, leki, witaminy, aminokwasy, związki biologiczne aktywne, peptydy, kinetyka, stereochemia, reakcje chemiczne, alkany, węglowodory aromatyczne, fenole, alkohole, tłuszcze, estry czy aldehydy. Zdzisław Głowacki wyjaśnia trudne zagadnienia w prosty do zrozumienia sposób i prezentuje przykłady prawidłowych rozwiązań.