Chłopcy Murrowa. Na frontach wojny i dziennikarstwa

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 472
Data premiery: 27-10-2006
Wydawca: AMF Plus Group

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Chłopcy Murrowa to "miejsce w pierwszym rzędzie, skąd doskonale widać katastrofalne wydarzenia, który przyczyniły się do ukształtowania Ameryki i całego świata przed II wojną światową, w dniach jej trwania i po jej zakończeniu", oraz, Chłopcy Murrowa to "książka, którą należy smakować", tak piszą recenzenci o tej fascynującej i trzymająca w napięciu opowieści o życiu kilku niezwykłych ludzi, dziennikarzy, reporterów dla CBS News w burzliwych latach II Wojny Światowej i ich losach po wojnie. Jest to druga w Polsce książka autorów Sprawy honoru i ważne wydarzenie dla jej czytelników.

Gdy wreszcie doczekali się telefonu od kierownictwa CBS w Nowym Jorku, Edward R. Murrow i William L. Shirer zaczęli relacjonować wydarzenia tak, jak nie zrobił tego nikt przed nimi. W ciągu niecałych ośmiu godzin dwaj energiczni dziennikarze zorganizowali radiowy przegląd wiadomości, w którym opisali reakcję mocarstw europejskich na atak Hitlera na Austrię. Ten program radykalnie zmienił dalszą historię radiowego dziennikarstwa.

Wielki amerykański dziennikarz radiowy Edward Murrow i reporterzy, których zatrudnił podczas II wojny światowej - i którzy stali się znani jako "Chłopcy Murrowa" - często donosili o udziale Polaków w wysiłku wojennym aliantów i o geopolitycznych uwarunkowaniach i kontrowersjach związanych z losem Polski. Jest to polskie wydanie, różnice się od oryginału amerykańskiego tym, że autorzy zmodyfikowali książkę, włączając do niej materiał mogący szczególnie zaciekawić Polaków.

Chłopcy Murrowa to pierwsza biografia utalentowanych korespondentów z zespołu CBS, którymi kierował Murrow. Byli oni przede wszystkim intelektualistami i mistrzami pióra, a ich wytrawnych analiz i relacji nie można było porównać z niczym, co wcześniej uważano za wiadomości radiowe. Dziesięciu mężczyzn i jedna kobieta - między innymi takie sławy jak Eric Sevareid, Charles Collingwood i Howard K. Smith - wymyśliło nowy sposób relacjonowania wydarzeń, równocześnie zdobywając serca niezliczonych Amerykanów.

Chłopcy, mający po dwadzieścia, trzydzieści lat, pełni młodzieńczej śmiałości, ukazywali słuchaczom najważniejsze wydarzenia wojenne. Shirer, wbrew rozkazowi Hitlera, pierwszy doniósł o niemiecko-francuskim zawieszeniu broni. Larry LeSueur wylądował razem z drugą falą oddziałów alianckich na plaży Utah w Normandii. Richard C. Hottelet pierwszy zawiadomił słuchaczy o niemieckiej ofensywie w Ardenach. Ci młodzi idealiści wierzyli, że zmieniają świat.

Po zakończeniu wojny cieszyli się wielką sławą i mieli nadzieję, że nadal będą mogli przestrzegać surowych reguł zawodowej rzetelności. Jednak Ameryka pragnęła rozrywki, co w połączeniu z maccartyzmem, wpływami korporacji sponsorujących programy i narodzinami telewizji położyło kres wzorcom ambitnego dziennikarstwa, do jakich przywykli. Kilku Chłopców z powodzeniem kontynuowało pracę zawodową w telewizji, cały czas rywalizując o względy Murrowa, ale ich również prześladowało gorzkie poczucie, że nie są już na szczycie fali.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Olson Lynne, Cloud Henry
Nazwa Chłopcy Murrowa. Na frontach wojny i dziennikarstwa
Liczba stron 472
Data premiery 27-10-2006
Wydawca AMF Plus Group
Oprawa twarda
Tłumacz Amsterdamski Piotr
ean 9788360532027
Rok wydania 2006
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Chłopcy Murrowa. Na frontach wojny i dziennikarstwa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł