Coaching

(okładka twarda)
Coaching (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 456
Oprawa: twarda
Wydawca: Wolters Kluwer

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Kompleksowy zestaw 71 narzędzi coachingowych z materiałami online do wykorzystania w coachingu biznesowym oraz życiowym, w pracy z klientem indywidualnym i zespołowym. Zawiera wersje elektroniczne materiałów zarówno dla coacha, jak i dla klienta, umożliwiające szybki wydruk gotowych formularzy i arkuszy, a także - w razie potrzeby - ich dowolną edycję i modyfikację w celu dopasowania poszczególnych narzędzi do indywidualnych potrzeb konkretnych klientów. Są one dostępne na stronie www.coaching.abc.com.pl po wpisaniu zamieszczonego w segregatorze kodu aktywacyjnego.

Autorzy przedstawili własne narzędzia oraz dokonali przeglądu narzędzi wykorzystywanych w różnych podejściach i stylach coachingu, od koncepcji ericksonowskich po prowokatywne, związane z praktyką opartą na dowodach (evidence-based) i z podejściem intuicyjnym. Wszystkie zaprezentowane w zestawie narzędzia stosowane w coachingu zostały przedstawione jako bogaty poznawczo i emocjonalnie proces interakcji, a nie tylko proceduralnie opisana technika. Narzędzia mają różne źródła inspiracji - wywodzą się z praktyki terapeutycznej, biznesowej, edukacyjnej, z treningu sportowego, inżynierii, a nawet filozofii. Stworzone zostały na podstawie wiedzy psychologicznej, socjologicznej, zarządczej i osiągnięć metodologii badań, odwołują się też do rozwoju duchowości człowieka. Uporządkowano je według kryterium celu ich zastosowania, odnosząc się do najistotniejszych aspektów procesu coachingu. W zbiorze można znaleźć materiały:

• służące badaniu potrzeb,
• wspomagające całościowe kształtowanie formy pracy z klientem,
• pomagające w budowaniu relacji,
• wspierające tworzenie i obieranie celów,
• ułatwiające pracę z wartościami i motywacją klienta,
• rozwijające kreatywność,
• wzbudzające pogłębioną refleksję,
• pomagające w przełamaniu impasu,
• służące monitorowaniu i ewaluacji procesu.

Publikacja jest przeznaczona dla coachów jako źródło konkretnych narzędzi, wiedzy, inspiracji, a także wskazówek dotyczących możliwych innowacji lub udoskonaleń w pracy.

Dodatkowe informacje

Autor Marciniak Łukasz T., Rogala-Marciniak Sylwia
Nazwa Coaching
Liczba stron 456
Oprawa twarda
Wydawca Wolters Kluwer
Podtytuł polski Zbiór narzędzi wspierania rozwoju
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor Wolters Kluwer
Data premiery 16-08-2013
Język oryginału polski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Coaching

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: