Córka Kosska. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec

(okładka miękka)
Córka Kosska. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 328
Oprawa: miękka
Wydawca: Instytut Wydawniczy Latarnik

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Czy Magdalena Samozwaniec zazdrościła talentu swojej starszej siostrze Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej? Czym imponował pisarce jej ojciec Wojciech Kossak? Dlaczego nie lubiła mówić publicznie o bracie Jerzym i jego rodzinie? Dlaczego uważała, że „Kossaki ją wyklęły”? Jak żyła na co dzień, co ją cieszyło, a co drażniło? Co lubiła jeść, w co się ubierać? Kto i dlaczego nie przepadał za jej drugim mężem Zygmuntem Niewidowskim? Dlaczego pisarka zerwała kontakt ze swoją jedyną córką Teresą i pozbawiła ją spadku?

Odpowiedzi na te pytania – a także wiele innych – znajdą Państwo w książce, która ukazuje się w 40. rocznicę śmierci Pierwszej Damy Polskiej Satyry.

Rafał Podraza, niestrudzony tropiciel faktów z życia pisarki i badacz jej twórczości przygotował wyjątkową publikację, na którą składa się siedemdziesiąt – nie zawsze pochlebnych! – wspomnień członków najbliższej rodziny, przyjaciół i znajomych, ponad setka zdjęć oraz listy bohaterki i cała gama anegdot o satyryczce.

"Córka Kossaka. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec" to nie tylko kopalnia, wiedzy o pisarce, która przez całe życie piórem walczyła z hipokryzją, zakłamaniem i kołtuństwem, to także parada wielkich nazwisk i próba ocalenia od zapomnienia dawnego świata.

Dodatkowe informacje

Autor Podraza Rafał
Nazwa Córka Kosska. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec
Liczba stron 328
Oprawa miękka
Wydawca Instytut Wydawniczy Latarnik
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Data premiery 23-02-2015
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Córka Kosska. Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: