Cudowny chłopak (wydanie filmowe)

(okładka zintegrowana)
Cudowny chłopak (wydanie filmowe) (okładka zintegrowana, książki)
100/100
Autor: Palacio R. J.
Liczba stron: 416
Data premiery: 12-12-2017
Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 12 godzin

Normalna cena:
35,90 zł
Special Price 23,49 zł
- +
LUB

Opis

Wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego?

Nr 1 na liście bestsellerów New York Timesa! Najlepsza książka Amazona w  2012 roku!
Jedna ze 100 książek najlepiej sprzedających się w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych!

Najlepsza dziecięca książka 2012 roku według: School Library Journal,  Publishers Weekly,  Kirkus Reviews  oraz  Booklist.

Ekranizacja książki z Julią Roberts, Owenem Wilsonem oraz Jacobem Tremblayem w 2018 roku.

Dodatkowe informacje

Autor Palacio R. J.
Nazwa Cudowny chłopak (wydanie filmowe)
Liczba stron 416
Data premiery 12-12-2017
Wydawca Wydawnictwo Albatros
Oprawa zintegrowana
Tłumacz Olejniczak-Skarsgard Maria
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor FK Olesiejuk
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

R. J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca w Nowym Jorku. Przez wiele lat pracowała jako dyrektor artystyczny w wydawnictwach oraz projektantka okładek książkowych. „Cudowny chłopak” jest jej debiutem literackim, który sprzedał się w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy!

W książce poznajemy niesamowitego i niezwykłego chłopca – Auggie Pullman ma 10 lat i w swoim krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele… Ma za sobą 27 operacji, ciężkie rehabilitacje, a do tego codziennie musi borykać się ze spojrzeniami i niechęcią innych osób. Jednak kolejne trudne zadanie dopiero przed nim – August idzie do szkoły, a tam spotyka się z wieloma dziećmi, które nie potrafią ukryć swoich emocji. Czeka go ciężka przeprawa, ale jego hart ducha i poczucie humoru roztapiają nawet najtwardsze serca.

Historia Augusta to niesamowita lekcja dla każdego z nas. Ile razy ocenialiśmy ludzi tylko po wyglądzie, nie kłopocząc się poznaniem ich historii czy choćby charakteru? Ile razy odwracaliśmy wzrok, nie wiedząc jak się zachować? Ile razy sami byliśmy w grupie, która niezbyt przyjaźnie odnosiła się do inaczej niż my wyglądających osób? Może nigdy, a może nam się zdarzyło. Ta książka pokazuje zarówno spojrzenie Augusta na takie sytuacje, jak i otaczających go osób, dzięki czemu możemy poznać różne punkty widzenia. Nie zmienia to faktu, że August jest cudownym chłopcem, który swoim humorem potrafi zjednać sobie każdego! Nie poddaje się, walczy o samego siebie i jest przy tym naprawdę dzielny. Historia porusza, wzrusza i nie daje o sobie zapomnieć, bo tak wiele możemy nauczyć się od tego chłopca. Miłość jego rodziny odgrywa tu niebagatelną rolę, to jego rodzice i siostra wpajali mu, że jest niezwykły i został stworzony do tego, by wyróżniać się z tłumu. August Pullman może stać się przykładem dla każdego z nas – w końcu liczy się wnętrze, a nie wygląd, o czym chłopiec doskonale wie.

„Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Albatros.
Ocena
Recenzja wg itysiek_reads / (Dodano 26.02.2018)
Ciepła, pozytywna książka o przezwyciężaniu własnych słabości i akceptacji. Warto przeczytać przed premierą filmu.
Ocena
Recenzja wg Aasi / (Dodano 12.01.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Cudowny chłopak (wydanie filmowe)

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: