Drogi Kliencie, 1 czerwca Livro.pl połączy się z Empik.com. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować Ci jeszcze szerszą ofertę produktów, lepsze ceny (w tym książki z atrakcyjnymi rabatami), wyższy standard obsługi oraz darmową dostawę w ramach programów Empik Premium oraz Empik Premium Free do salonów Empik, Paczkomatów, Żabek i innych punktów odbioru oraz Kurierem. Zapraszamy!

Cyberpunk Girls. Opowiadania

(okładka miękka, książki)
87/100
Liczba stron: 448
Data premiery: 12-11-2020
Wydawca: Uroboros

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

39,99 zł
- +
LUB

Opis

"Cyberpunk Girls. Opowiadania" to zbiór opowiadań cyberpunkowych polskich autorek. I tych znanych, i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.

Keira

Pandemia wcale się nie skończyła, ale rozciągnęła w czasie tak bardzo, że nauczyliśmy się z nią żyć, a przynajmniej zbyt szybko nie umierać. Nieustanne obostrzenia, nakazy i zakazy sprawiły, że świat się zmienił. Ale jak? Półżywa po zakażeniu koronawirusem, spłukana, bez jakichkolwiek perspektyw na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.

Rita

Stany Zjednoczone po ataku, inwazji, ekspansji i odparciu obcych Termeszów budujących tajemnicze struktury Kopca. Rita McGee prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych porwań małych dzieci. Tajemniczych, bo dzieci chętnie wychodziły z przedszkola z fałszywym opiekunem. By dotrzeć do przestępcy, policjantka będzie musiała skorzystać z pomocy  soreniczki, wykorzystującej technologię obcych.

Tyana

Świat, w którym każdy nosi maskę. Dosłownie. Tyana w króliczej masce jest kurierką, najczęściej przekazuje informacje, sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zwyczajnego zlecenia odkrywa pewne załamanie, szczelinę i podąża jej tropem. Czy każdą tajemnicę zawsze należy odkryć?

Amber

Obszar Europa, 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami, które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?

Rubble

Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble, należąca do gangu Chimer, zaryzykuje wszystko, by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz, byle tylko stać się legendą.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Raduchowska Martyna, Suchocka Agata, Chodorowska Krystyna, Rolska Jagna, Kucenty Magdalena, Panika Gabriela
Nazwa Cyberpunk Girls. Opowiadania
Liczba stron 448
Data premiery 12-11-2020
Wydawca Uroboros
Oprawa miękka
ean 9788328083356
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

"Cyberpunk Girls" to ciekawa antologia z barwną paletą postaci. Sięgnęłam po nią ze względu na fakt, że opowiadania pisane są przez znane i lubiane przeze mnie autorki. Pośród nich pojawiły się również teksty mniej znanych mi pisarek i stwierdziłam, że czemuś nowemu jak najbardziej również dam szansę. Nie zapowiadałam się <3 Poziom opowiadań jest oczywiście zróżnicowany, ale całość jako antologia wypada bardzo ciekawie i polecam Wam ją gorąco :D
Ocena
Recenzja wg Blair / (Dodano 10.01.2021)
„Cyberpunk girls” to zbiór opowiadań, które wpisują się w teraźniejszą modę na science fiction. Wpadające lekko w tematykę chociażby gry, której premiera odbyła się na dniach, czyli Cyberpunk 2077.
Tych parę opowiadań napisanych przez różne autorki, w tym Martynę Raduchowską wspaniale odzwierciedlają, to czym dzisiaj interesujemy się. Klimat cybernetyczny, roboty i technologie, które utrzymują człowieka przy życiu. Brzmi jak utopijna wizja przyszłości.
Z tych paru opowiadań, które znajdują się w zbiorowej książce, chciałabym przybliżyć jedno, ażeby więcej nie zdradzać, tym samym zachęcając do dalszej lektury i poznania przyszłości.
Keira dotychczas wiodła całkiem przyjemne życie jako organizatorka imprez masowych. Zarobki, wynikające z takiej profesji zapewniały kobiecie życie w dostatku i czerpanie z teraźniejszości ile tylko może. W momencie, kiedy na świecie wybuchła tak dobrze nam znana pandemia, życie Keiry stopniowo wykruszało się. Straciła pracę, a co za tym idzie i zarobki, musiała w trybie natychmiastowym wyprowadzić się z luksusowego mieszkania, a na dodatek była jedynym z tych, którzy zarazili się wirusem. Sielanka, w której żyła kobieta bardzo szybko się rozpadła nie zostawiając po sobie nic, tylko pustkę. Choroba osłabiła organizm Keiry, a co za tym idzie także i jej serce. Dlatego zdesperowana wnika w podziemne życie przestępcze, daję się pokroić przez lekarza, który nim jest tylko z nazwy i godzi się na nielegalny przeszczep serca. Po operacji szybko okazuje się, że jej życie sprzed kilku miesięcy nigdy nie będzie takie samo, na zawsze zmieniło się trzymając ją w kajdankach bezuczuciowych szantażystów. Dlaczego? Ponieważ serce, które rzekomy lekarz zdecydował się przeszczepić, okazało się jedną wielką podpuchą, narzędziem, które ma służyć szantażystom. Tylko z tego powodu, z chęci życia, którą posiada każdy z nas Keira postanawia stać się przestępczynią.

„Cyberpunk girls,” a szczególnie powyżej opisane przeze mnie opowiadanie Martyny Raduchowskiej wpada w klimat gier, tak dobrze nam znanych. Mogę w tym przypadku wyróżnić chociażby trzy z nich: „Cyberpunk 2077,” „Detroit: Become Human,” czy nawet „Death Stranding.” Fabuła bardzo adekwatnie odnosi się do science fiction, ale i jednocześnie do sytuacji, w której znajdujemy się obecnie, czyli pandemii. „Heartbyte,” to tylko jedno opowiadanie z wielu, równie dobrych, które znajdują się w zbiorze. Znajdziemy tutaj hakerskie technologie, cyber-bogów którzy panują nad wszystkimi ludźmi, czy nawet technologiczne maski, które w chwili założenia na twarz scalają się z ciałem, zmieniają całkowicie wygląd i udostępniają nieznane miejsca w Internecie. Te opowiadania to prawdziwa gratka dla fanów science fiction i gier, ponieważ najwięcej można znaleźć do nich odniesień w opowiadaniach.
Polecamy: Dobre Recenzje
Ocena
Recenzja wg Dobre Recenzje / (Dodano 04.01.2021)
Science-fiction nieodłącznie kojarzy mi się przede wszystkim z wielkimi autorami takimi jak Frank Herbert, Stanisław Lem, Philip K. Dick, czy William Gibson. Może zabrzmi to trochę szowinistycznie, ale niedawno zorientowałem się, że nie miałem okazji czytać twórczości kobiet w tym gatunku, a przecież napisały one wiele fantastycznych utworów. Dziś jednak to się zmienia, gdyż w moje ręce wpadł niezwykły napisanych przez polskie autorki.

Sześć autorek i siedem opowiadań, to dwa wspólne mianowniki dla opowiadań zawartych w najnowszej pozycji wydawnictwa Uroboros. Wszystkie są z gatunku cyberpunk, skupiającego się m.in. na wpływie zaawansowanej technologii na funkcjonowanie ludzkości, ale nie tylko, o czym najlepiej przekonacie się po lekturze książki. Jeśli chodzi o tematykę opowiadań, to jest ona bardzo różna, ale zarazem bardzo ciekawa. Obca cywilizacja po cichu próbująca przejąć kontrolę nad światem, niebezpieczny wyścig z wielkimi ambicjami w tle, wirtualna rzeczywistość jako pułapka bez wyjścia, czy walka o własne życie spowodowana przez technologię, która miała je uratować. To tylko niektóre z historii, jakie będziecie mieli okazję poznać.

Co ciekawe, te wyżej wspomniane tematy w większości są związane z wydarzeniami, z którymi czytelnik może bardzo dobrze się utożsamić. Wystarczy powiedzieć, że już na wstępie otrzymujemy opowiadanie pod tytułem Heartbyte, w którym panuje koronawirus i to właśnie on powoduje kłopoty dzielnej Keiry, zasuwającej jak szalona, by opłacić technologię utrzymującą ją przy życiu. Innym razem pojawia się jakże aktualny obecnie wątek aborcji, w najbardziej przerażającej historii Nitro. W aktualnej sytuacji interesująca jest również przygoda z wirtualnym światem, w którym bohaterowie Spandau przebywają niemal non-stop.

Autorki tworzą bohaterki i bohaterów, których losy po prostu chce się śledzić. Przedstawiłem wam już kurierkę bez zahamowań Keirę, a na kartach książki przeczytacie jeszcze o tak kolorowych postaciach, jak ciekawska Tyana, której znakiem charakterystycznym jest królicza maska i e-hulajnoga, o odwadze nie wspominając. Jest także Charon, tajemniczy, również zamaskowany naukowiec, legenda podziemia, który skutecznie dokona tuningu każdej osoby, ale za tym idzie mroczna cena, jaką jest nienarodzone jeszcze dziecko! Gość jest prawdziwym potworem, choć posiada magnetyczną, tajemniczą osobowość.

Kolejnym plusem Cyberpunk Girls jest forma, w jakiej napisano opowiadania. Niektóre wciągają już od pierwszej strony, inne rozwijają się powoli by pod koniec zrzucić na czytelnika bombę, po której już się nie podniesie. Jedne są krótsze, a inne dłuższe, ale każde z nich napisane w oryginalnym, charakterystycznym dla danej autorki stylu. Potrafią one zaskakiwać zwrotami akcji, sprowadzać nas na manowce lub po prostu sprawić, że z łatwością poczujemy się częścią stworzonego przez nie świata.

Opowiadaniem, które spodobało mi się najbardziej, jest Heartbyte Martyny Raduchowskiej. Historia wciągnęła mnie swoim tempem oraz nieprzewidywalnością pomimo irytującej powtarzalnością działań głównej bohaterki Keiry, która brnie w bagno i do pewnego momentu w ogóle nie zastanawia się nad tym, jak uwolnić się z technologicznej pułapki, w jaką się wplątała. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że na świecie panoszy się koronawirus, ludzie tracą pracę, biznesy plajtują, a o wsparcie od państwa jest naprawdę ciężko ze względu na ilość wymagań niezbędnych do spełnienia. W takim położeniu znajduje się Keira, która dodatkowo ma problemy zdrowotne i tylko nielegalnie może coś na nie poradzić. I w tym miejscu pojawia się zhakowane serce, które będzie działać tylko po opłaceniu abonamentu, a ten za każdym kolejnym razem wzrasta. Myślę, że nie tylko powyższe elementy wpłynęły na mój bardzo pozytywny osąd opowiadania, ale także fakt, że te bliskie nam okoliczności w jakiś sposób powodują, że wczytując się w historię, sam poczułem ulgę i łatwiej jest mi funkcjonować w czasach pandemii.

Zachwyciło mnie też Spandau Jagny Rolskiej. Jest to tego rodzaju historia, w trakcie której czytelnik podważa każde zdarzenie, każde posunięcie bohaterów, tak naprawdę nie wiedząc, co jest prawdą, a co fikcją i co się tutaj dzieje. Już po kilku stronach zacząłem układać sobie w głowie teorię na temat tego, czy świat, w którym żyje Johann i Annika istnieje naprawdę, ale ostatecznie i tak nie miałem racji. Autorka wpuściła mnie w prawdziwy labirynt tajemnic i wciąż zadawanych pytań i nawet się nie zorientowałem, a opowiadanie dobiegło końca. Śmiało mogłoby ono posłużyć za podstawę wciągającej książki.

Myślę, że w Cyberpunk Girls każdy znajdzie coś dla siebie. Nie musicie czytać wszystkich opowiadań, ale jestem przekonany, że więcej niż jedno przypadnie wam do gustu. Autorek nie ogranicza nic oprócz ich wyobraźni, a dzięki temu obcujemy z naprawdę fantastycznymi historiami. Lektura minie wam szybko i jestem przekonany, że będziecie pragnęli więcej!
Ocena
Recenzja wg Z Innego Świata / (Dodano 22.11.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Cyberpunk Girls. Opowiadania

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł