Cyrkowcy

(okładka twarda)
Cyrkowcy (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 56
Data premiery: 02-11-2012
Wydawca: Wydawnictwo Format

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Wybitna ilustratorka Emmanuelle Houdart stworzyła galerię bajecznych artystów cyrku: Sióstr Syjamskich, Kobiety z Brodą, Kolosa, Przepowiadaczki Przyszłości, Liliputki. Pisarka Marie Desplechin każdą z nich obdarzyła historią, by potem spleść je razem, a nam, czytelnikom, oddać w ręce album o nieprawdopodobnej urodzie literackiej i plastycznej, pełnej subtelnego humoru i poezji.
Te przepiękne opowieści można czytać co najmniej dwojako – jako baśnie o cyrkowej krainie czarów albo jako metaforę rzeczywistego świata, w którym prawo do najpiękniej malowanych przez los historii i uczuć mają wszyscy, także ci całkiem różni od nas, trudniej dostępni, inni.
Książka nagrodzona Bologna Ragazzi Award 2012
Z opinii jury konkursu Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii:
„Od dzieł surrealistów do filmów Federico Felliniego postać cyrkowego akrobaty zapisała się trwale jako część wyjątkowej ars poetica, gdzie piękno i plastyczność formy, przenikając się wzajemnie, stają się prawdziwą fantazją. Choć są częścią naszej rzeczywistości, akrobaci wydają się prowadzić nas do świata jak z Alicji w Krainie Czarów, do świata pół snu, pół fikcji, który wypełnia rozkosz i tajemniczość. Znaczenia sprytnie poukrywane w ilustracjach płynnie splatają się z intrygującą narracją. Nawet najbardziej krytyczne oko zatraca się w tym wszechświecie, gdzie ciało akrobatów staje się spektaklem, iluzją, dokumentem i grą. W miarę rozwoju akcji postacie nabierają nowego znaczenia. Każda jest bohaterem i, jednocześnie, tematem własnego przedstawienia, każdy kostium staje się topograficzną mapą, a każda twarz zaproszeniem do czytania jej prawdy przez czytelnika. Naprawdę niezwykła książka – hołd złożony ilustracji i sztuce wydawniczej.”

„Byliśmy częścią tej samej rodziny, kimś, kto różni się od reszty i komu specjalnie nie zależy na tym, by być jak inni. Z naszego życia uczyniliśmy sztukę. Było dla nas jasne, co mówi nam głos przeznaczenia: macie zadziwiać zwykłych ludzi, wywoływać u nich zachwyt, przyprawiać ich o dreszcz wzruszenia. I wcale nie macie być do nich podobni.” (fragment książki)

Dodatkowe informacje

Autor Desplechin Marie
Nazwa Cyrkowcy
Liczba stron 56
Data premiery 02-11-2012
Wydawca Wydawnictwo Format
Oprawa twarda
Tłumacz Dupuis Marzena
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału francuski
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Cyrkowcy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.