CzuCzu. Od słowa do słowa. Tu mieszkam 1+ (W mieście, Na wsi)

(okładka twarda)
100/100
Liczba stron: 16
Data premiery: 26-09-2016
Wydawca: Bright Junior Media

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
19,90 zł
Special Price 13,99 zł
- +
LUB

Opis

"Od słowa do słowa" to seria sześciu kartonowych książeczek harmonijek, które poruszając najbliższe maluchom tematy, ułatwiają rodzicom tłumaczenie otaczającego świata. Książeczki w niebanalny i przyjemny sposób pozwalają poszerzać słownictwo i horyzonty oraz utrwalać zdobytą wiedzę.

Proste, pełne humoru grafiki to fantastyczny pretekst do inspirujących rozmów z najmłodszymi.

Tu mieszkam – zestaw składa się z dwóch książeczek harmonijek: „Wieś” oraz „Miasto”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa CzuCzu. Od słowa do słowa. Tu mieszkam 1+ (W mieście, Na wsi)
Liczba stron 16
Data premiery 26-09-2016
Wydawca Bright Junior Media
Płeć chłopiec / dziewczynka
Seria CzuCzu Od słowa do słowa
Oprawa twarda
Autor ilustracji Malarczyk Agnieszka
ean 9788364039669
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Przedział wiekowy 12-24 miesiące
Od ilu lat 12m+

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Powiem Wam szczerze, że kiedy sięgałam po ten zestaw nie spodziewałam się jakiś spektakularnych efektów. Jednakże mojemu synowi od razu wpadła w oko ta książka. Wiem, ze bardzo ją lubi i bardzo często do niej wracamy. Przede wszystkim jest ona kolorowa, a co za tym idzie ciekawa. Wydana na twardym papierze z pewnością przetrzyma wiele. Do tego jeszcze rzeczywiście dzięki niej zasób słownictwa u mojego syna zdecydowanie się poprawił. Widząc te efekty zdecydowałam się sięgnąć po kolejne części z tej serii. Dla mnie jest to jedna z lepszych propozycji dla najmłodszych, którzy chcą rozpocząć naukę mówienia.
Ocena
Recenzja wg Świetna porpozycja dla najmłodszych! / (Dodano 10.06.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: CzuCzu. Od słowa do słowa. Tu mieszkam 1+ (W mieście, Na wsi)

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.