Daisy Miller i inne opowiadania

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: James Henry
Data premiery: 07-11-2016
Wydawca: Heraclon International,Prószyński Media

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
27,90 zł
Special Price 19,99 zł
- +
LUB

Opis

Daisy Miller, jedna z najsłynniejszych bohaterek Jamesa, to postać figlarna i pełna uroku, pozornie tylko próżna i powierzchowna. Swoją odwagą i buntem przeciw snobistycznym postawom Europejczyków przełomu stulecia wyznacza drogę wielu bohaterkom literatury współczesnej i może uchodzić za prekursorkę nurtu feministycznego.

"Wychowanek", to satyra obyczajowa, portret "światowych" ludzi o wygórowanych ambicjach, przedstawiony przez pryzmat rozważań nauczycielaich przedwcześnie dojrzałego syna.

W "Łgarzu" znów na pierwszym planie mamy postać żeńską, jakże różną od śmiałej Daisy: to kobieta bez reszty zdemoralizowana miłością do męża, wymykająca się jednoznacznej ocenie, cyniczna w swej uległości, a może zakochana bez pamięci?

"Bestia w dżungli" to rzecz o dobrowolnej samotności, rodzaj wewnętrznego monologu człowieka odciętego od rzeczywistości, który na rzecz urojonej katastrofy bezwiednie odtrąca to, co w życiu najistotoniejsze. Każde z tych opowiadań to świat miniaturze i literackie arcydzieło.

"Żaden inny amerykański zbiór opowiadań nie był do tej pory tak częstoczytany i tak mocno dyskutowany."
"The Nation"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor James Henry
Nazwa Daisy Miller i inne opowiadania
Data premiery 07-11-2016
Wydawca Heraclon International,Prószyński Media
Tłumacz Moltzan-Małkowska Magdalena
Lektor Pruban Kamil
ean 9788380976566
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2016
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Daisy Miller i inne opowiadania

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Henry James pojawił się na świecie 15 kwietnia 1843 roku w Nowym Jorku, a pożegnał się z życiem 28 lutego 1916 roku. Amerykański pisarz, który krótko przed śmiercią otrzymał również obywatelstwo brytyjskie. Przedstawiciel realizmu psychologicznego, teoretyk literatury oraz krytyk literacki. Studiował na wydziale prawa Uniwersytetu Harvarda, lecz porzucił studia, poświęcając swoją karierę literaturze. Zadebiutował w 1865 roku opowiadaniem pt. „The Story of The Year”, które ukazało się na łamach czasopisma „Atlancic Monthly”. Do najważniejszych książek Henry’ego Jamesa należą takie tytuły jak m.in. „Echo”, „Bostończycy”, „Ambasadorowie”, „Amerykanin”, „Złota czara” czy „W kleszczach lęku”. Henry James w swojej twórczości koncentruje się na ukazaniu psychiki bohaterów, podczas gdy akcja stanowi jedynie element uzupełniający. W jego książkach można znaleźć mnóstwo szczegółowych opisów psychologicznych reakcji ludzi na różnego typu sytuacje, okoliczności czy bodźce. Ważną rolę odgrywają również gesty oraz symbole. Książki Jamesa ukazują pełną paletę emocji człowieka oraz charakterystykę skomplikowanych relacji międzyludzkich. Są to powieści obyczajowe o namiętności, zazdrości i zdradzie. Zawierają poza tym sporą liczbę wątków autobiograficznych oraz komediowych. Henry James przedstawia w nich zderzenie ze sobą dwóch światów XIX wieku – europejskiego oraz amerykańskiego, zwracając uwagę na różnice w kulturze, mentalności i systemie wartości. Prezentuje takie cechy bohaterów jak dwulicowość, wyniosłość, chciwość, przywiązanie do bogactwa i wystawnego życia, snobizm i różnego typu konwenanse społeczne. Ukazuje sposób, w jaki zanikają uniwersalne wartości, a społeczny postęp prowadzi do moralnego upadku. Powieści Jamesa są pełne intrygi, wątków miłosnych oraz erotycznych. Poruszają także kwestię trudności w relacjach małżeńskich oraz rodzinnych, związanych z odmiennym postrzeganiem świata. Autor przedstawia rodzinę jako system opresji, który ogranicza indywidualność jednostki.