Danzica, Sopot, Gdynia

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 96
Data premiery: 01-01-2006
Wydawca: Parma Press

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
25,00 zł
Special Price 16,49 zł
- +
LUB

Opis

Pradawny gotycki Gdańsk, Sopot z "belle epoque" i modernistyczna Gdynia, trzy miasta zrośnięte w jeden urbanistyczny organizm są jak trzy brylanty oprawione w zieleń polodowcowych wzgórz i srebrzystą taflę Bałtyku.

Album napisany jest w 10 wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej, norweskiej, szwedzkiej, holenderskiej.

Dodatkowe informacje

Autor Rudziński Grzegorz
Nazwa Danzica, Sopot, Gdynia
Liczba stron 96
Data premiery 01-01-2006
Wydawca Parma Press
Oprawa twarda
Tłumacz Orsatti Piero
ean 9788374190831,9788377770771
Numer wydania I
Język wydania włoski
Język oryginału polski
Rok wydania 2006
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Danzica, Sopot, Gdynia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Grzegorz Rudziński to polski językoznawca, absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim, które ukończył w 1980 roku. Od 2007 roku adiunkt na UŁ – początkowo w Zakładzie Glottodydaktyki Polonistycznej, a następnie w Katedrze Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej. W 1981 roku Rudziński został zatrudniony w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców, gdzie dwukrotnie pełnił funkcję wicedyrektora. Uczył języka polskiego obcokrajowców z ponad 40 państw świata. W 2000 roku podjął współpracę z Państwową Komisją Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego. W kolejnym roku obronił rozprawę doktorską, poświęconą analizie językowej materiałów naukowych dotyczących problematyki ochrony środowiska. Grzegorz Rudziński jest autorem lub współautorem książek, artykułów, zbiorów ćwiczeń ortograficznych, rozpraw naukowych, recenzji oraz albumów. Jego publikacje stanowią cenną pomoc dla obcokrajowców w zakresie matematyki oraz języka polskiego. Przykładowe pozycje książkowe Rudzińskiego to: „Język polski w tekstach technicznych”, „Matematyka po polsku. Podręcznik dla cudzoziemców” czy „Błyskawiczne teksty z ortografii”. Autor przygotował również opisy do licznych albumów, których celem jest popularyzacja wiedzy o Polsce – jej kulturze, przyrodzie, historii i architekturze. Zostały one przetłumaczone na wiele języków obcych – węgierski, angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański i szwedzki. Albumy przybliżają czytelnikowi najpiękniejsze polskie zabytki, obyczaje, krajobrazy oraz zachowane elementy architektury. Ukazują piękno polskich miast, ich fascynującą historię, a także sylwetki zasłużonych mieszkańców. W albumach współautorstwa Grzegorza Rudzińskiego znajdziemy setki zarówno współczesnych, jak i archiwalnych zdjęć, mapek oraz rycin. Szczególną pozycją w twórczości autora są „Zamki w Polsce” - album, w którym znajdziemy fotografie komnat, brył zamków, a także najciekawszych elementów architektury. Grzegorz Rudziński za swoją działalność otrzymał Medal Złoty za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznakę Uniwersytetu Łódzkiego. Prywatnie autor jest miłośnikiem pieszych wędrówek.