Domowa akademia. Elementarz 2-latka

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 48
Data premiery: 25-03-2016
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
12,99 zł
Special Price 9,49 zł
- +
LUB

Opis

"Domowa akademia" to seria książek edukacyjnych, które zawierają mnóstwo pomysłów na codzienne aktywne spędzanie czasu z dziećmi – wspólne zabawy i zajęcia z dwu- i trzylatkami. Zarówno w "Elementarzach", jak i w "Ćwiczeniach" znajdują się różnorodne zadania, które mają pomóc w rozwoju dziecka i jednocześnie inspirować rodziców i dzieci do dalszych wspólnych zabaw i zajęć.

Dzięki nim dziecko rozwija sprawność manualną i mowę, ćwiczy spostrzegawczość, kształci umiejętność logicznego myślenia, pamięć i koncentrację uwagi. Kierują uwagę dziecka ku twórczej aktywności, pomagają czerpać radość ze wspólnego spędzania czasu dziecka z dorosłym, a dzięki temu wspierają budowanie relacji i więzi z rodzicami.

Obok każdej strony z ilustracją znajdują się polecenia do zadań oraz informacje dla rodziców, opiekunów i wychowawców. Zawierają one umiejętności, jakie dane zadanie pomaga dziecku rozwijać, a także rady, jak wykonać dane zadanie, i pomysły na dodatkowe zabawy.

Książki zawierają duże i proste ilustracje, odnoszące się do doświadczeń dziecka i codziennych sytuacji, które może zaobserwować w domu, oraz naklejki, które uatrakcyjnią zadania.

Książki zostały opracowane w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz doświadczenia autorki, nauczycielki wychowania przedszkolnego, w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Pietruczuk-Bogucka Elżbieta
Nazwa Domowa akademia. Elementarz 2-latka
Liczba stron 48
Data premiery 25-03-2016
Wydawca Wydawnictwo Zielona Sowa
Płeć chłopiec / dziewczynka
Seria Domowa akademia
Oprawa miękka
ean 9788379837106
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka
Przedział wiekowy 12-24 miesiące,0-3 miesiące,3-6 miesięcy,6-9 miesięcy,9-12 miesięcy
Od ilu lat 0m+

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Domowa akademia. Elementarz 2-latka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Elżbieta Pietruczuk-Bogucka to nauczycielka wychowania zintegrowanego oraz przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem. Kompetencje przydatne w codziennej pracy z dziećmi zdobywała również w ramach licznych kursów i warsztatów – m.in. z zakresu glottodydaktyki czy logopedii. Jest również autorką poczytnych książek dla najmłodszych w wieku do 6 lat. Do jej najpopularniejszych pozycji należy seria „Domowa akademia”, wydana przez Wydawnictwo Sowa. Pietruczuk-Bogucka preferuje aktywny sposób spędzania wolnego czasu – lubi jeździć na nartach, pływać, tańczyć, żeglować, jeździć na łyżwach oraz konno. Do jej pasji należy także śpiewanie, malowanie, rysowanie, gotowanie, a także opiekowanie się własnymi zwierzętami. Elżbieta Pietruczuk-Bogucka w swoich książkach wykorzystuje wiedzę oraz praktyczne umiejętności w pracy z najmłodszymi. Zostały one opracowane w oparciu o metodę planu daltońskiego. Jest to metoda nauczania, polegająca na indywidualnym dostosowaniu tempa nauki do możliwości intelektualnych każdego dziecka. Nauczanie przebiega etapami. Maluch musi rozwiązać wszystkie zadania podsumowujące zakres, aby mógł przejść do kolejnego cyklu. Tylko od niego samego zależy, w jakiej kolejności będzie je wykonywać. Plan daltoński zakłada pobudzanie najmłodszych do samodzielności, odpowiedzialności, inicjatywy i kreatywności. U jego podstaw leży także założenie, iż należy dążyć do wszechstronnego rozwoju dziecka. Autorka książek z serii „Domowa akademia” zachęca przedszkolaków do nauki poprzez zabawę i uśmiech. Inspiruje ich do aktywnego spędzania czasu i zdobywania kolejnych umiejętności. Jej elementarze i zeszyty ćwiczeń pomagają kształtować logiczne myślenia, skupienie i koncentrację uwagi, pamięć, spostrzegawczość, a także inteligencję wizualno-przestrzenną. Książki Pietruczuk-Boguckiej zawierają wiele kolorowych ilustracji i naklejek, a także zadań do wykonania wraz z instrukcjami - zarówno dla dzieci, jak i rodziców czy nauczycieli. Nie brakuje poza tym ćwiczeń ruchowych, których celem jest pobudzenie rozwoju motoryczno-manualnego dziecka.