Dopóki nie zjawiłaś się ty

(okładka miękka)
Dopóki nie zjawiłaś się ty (okładka miękka, książki)
87/100
Liczba stron: 368
Data premiery: 19-06-2018
Wydawca: Editio

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 27,49 zł
- +
LUB

Opis

Powieść z serii "Fall Away".

Jeśli czytałaś powieść "Dręczyciel", książkę tak mocną, elektryzującą i wyrazistą, że trudno ją zapomnieć, na pewno znasz historię Tate i Jareda. Razem z Tate przeżyłaś wstrząs, gdy z dnia na dzień bez żadnego powodu Jared zmienił swoje zachowanie i zaczął ją zadręczać. Upokarzał ją, poniżał, nie szczędząc przy tym cynicznego sadyzmu. Pamiętasz, jak zastanawiałaś się, dlaczego Jared stał się prześladowcą? Jakie skrywa tajemnice? Pewnie domyślałaś się, że musiał mieć za sobą straszną przeszłość, pełną przerażających zdarzeń...

Jeśli otworzysz tę książkę, dowiesz się, jak wyglądała historia Jareda. Kim dla niego była Tate i co takiego się wydarzyło, że nagle z wiernego przyjaciela z dzieciństwa Jared przemienił się w złośliwego dręczyciela... Poznasz młodego mężczyznę, gniewnego i niebezpiecznego, przyciągającego jak magnes i rozpaczliwie walczącego z własnym uczuciem. Dowiesz się o jego mrocznej przeszłości i może zrozumiesz, kim się stał i dlaczego. Albo go pokochasz, albo znienawidzisz. Poznaj brudny i okrutny świat Jareda, jego pogmatwane i pełne bólu życie.

Podobnie jak inne powieści Penelope Douglas, tak i ta jest niezwykle wciągającą, odważną i pikantną historią. Urzeknie cię realistycznością postaci i temperaturą emocji!

A gdy miłość obudzi lęk i pożądanie...

Dodatkowe informacje

Autor Douglas Penelope
Nazwa Dopóki nie zjawiłaś się ty
Liczba stron 368
Data premiery 19-06-2018
Wydawca Editio
Seria Fall Away
Oprawa miękka
Tłumacz Czub Marta,Kwiecień-Maniewska Olga
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Helion Wydawnictwo
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Penelope miałam okazję poznać już spory czas temu za sprawą "Dręczyciela", który zdecydowanie przypadł mi do gustu. Prawdą jednak jest to, że tylko raz czytałam tę samą historię z punktu widzenia drugiego bohatera. Albo raczej próbowałam to zrobić. Okazało się to być moją startą czasu i oraz świata stratą drzew na papier, by wydać tę pozycję - przemilczę o jaką powieść chodzi. Stąd też, choć pokochałam bohaterów książki Douglas, to zdecydowanie z rezerwą zasiadałam do kolejnego tomu. Awersja jednak była zbyt duża, by podejście było neutralne.

Gdy zagłębiłam się w "Dręczyciela" dość szybko zaczęłam się zastanawiać, co Tatum zrobiła Jaredowi, że jego zachowanie zmieniło się aż tak diametralnie. To dziewczyna ukazywała nam wszystko ze swojego punktu widzenia, więc niedane nam było zrozumieć chłopaka. Miałam dwa podejrzenia - zwykły okres dojrzewania to raz, a dwa - uczucia, które z przyjaźni przerodziły się w coś więcej, więc chłopak, zamiast powiedzieć, co się dzieje, zaczął zachowywać się inaczej, co w tym wypadku znaczy koszmarnie.

Autorka w niesamowity sposób otwiera nam drzwi do życia, duszy i uczuć Jareda. Od małego chłopca po pełnoletniego mężczyznę. Dzięki temu pozwala nam zrozumieć, że zachowanie chłopaka to nie do końca zachowanie psychopatycznego dzieciaka, który zakochał się w dręczeniu nic niewinnej przyjaciółki.

Bałam się, że "Dopóki nie zjawiłaś..." będzie powieleniem historii tylko w wersji zamiast zrobiłam to zrobiłem. Jakże się myliłam! Przekonałam się, że niezwykle trudno przedstawić tą samą historię z punktu widzenia drugiej osoby tak, by zainteresować i nie zanudzić. By nie była to zwykła kopia pierwszej części tylko odrębna opowieść. Penelope stanęła na wysokości zadania. Prawie każdy szczegół w powieści jest dopracowany.

Oczywiście jest kilka minusów, ale nie da się nie robić powtórzeń, gdy pisze się relację tej samej historii przez drugiego bohatera. W końcu przeżyli to samo tylko emocje towarzyszące każdemu z nich są inne. Podoba mi się fakt, że postacie nie są kryształowe i każdy ma coś za uszami. Oczywiście wolała bym nie mieć przyjaciółki takiej jak miała Tatum, a na miejscu Jareda (chyba, podkreślam CHYBA) odważyła bym się na szczerość i przyjęcie pomocnej dłoni, ale dzięki temu ta historia jest chyba bardziej realna. W końcu kto z nas jest idealny? Nie trzeba czytać obu części, ale zdecydowanie polecam, bo poznajemy w tedy obie wersje, które choć momentami się powielają to jednak pięknie się uzupełniają!
Ocena
Recenzja wg www.swiatmiedzystronami.blogspot.com / (Dodano 22.09.2018)
W zeszłym roku miałam okazję przeczytać powieść „Dręczyciel” Penelope Douglas. Była to historia Tate, której życie przez lata uprzykrzał jej niegdysiejszy przyjaciel z dzieciństwa, Jared, i która wreszcie postanowiła powiedzieć mu „dość!”. Książka ta spodobała mi się na tyle, że kiedy dowiedziałam się, że ma u nas zostać wydana powieść opisująca tę historię z perspektywy Jareda, poczułam, że muszę ją przeczytać. Czy warto było po nią sięgać?

Jared i Tate byli kiedyś nierozłączni. Przyjaźnili się do pewnych wakacji, kiedy to 14-letni Jared spędził dwa miesiące z wcześniej niewidzianym ojcem. Ten wyjazd odmienił go na zawsze. Z najbliższego przyjaciela Tate stał się jej prześladowcą. Jeśli czytaliście „Dręczyciela”, wiecie jak potoczyła się ta historia. Wiecie, jaki wpływ na Tate miała tak diametralna zmiana zachowania Jareda, wiecie także, jaką walkę musiała ona stoczyć z nim i z sobą samą. Nie wiecie jednak, co działo się w głowie i sercu Jareda. Nie znacie jego mrocznych sekretów. Nie macie pojęcia, co go tak odmieniło. Teraz możecie się tego dowiedzieć.

Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie: „po co czytać książkę, która z grubsza powiela historię już opisaną w innej?”. No cóż, nie da się ukryć, że główny wątek „Dręczyciela” i „Dopóki nie zjawiłaś się ty” jest taki sam. To oczywiste. Jednak ta sama historia opowiedziana z perspektywy jednej osoby to tak naprawdę tylko połowa opowieści. Dopiero uzupełnienie jej o punkt widzenia drugiego z bohaterów historii daje jej pełny obraz. I właśnie to lubię w takich powieściach, które dopowiadają to, czego pierwsza nie ujawniła. Rzucają zupełnie nowe światło na losy jej bohaterów, pozwalając spojrzeć na ich historię pod zupełnie innym kątem.

Zaczynając tę książkę, prawie w ogóle nie czułam tego, że czytam coś, co już czytałam. Czas miał tutaj kluczowe znaczenie. Minęło prawie półtora roku od lektury „Dręczyciela” i wiele jego szczegółów zatarło się w mojej pamięci. I to chyba jest najlepszy sposób na tego typu powieści – po tę, będącą uzupełnieniem wcześniej przeczytanej, najlepiej sięgać po dłuższej przerwie, wówczas nawet znaną już nam historię można odkryć na nowo.

W poprzedniej części Jared stanowił zagadkę. Dzięki tej książce mamy możliwość poznać wszystkie jego tajemnice. Możemy prześledzić wszystko, co miało wpływ na jego zachowanie, co sprawiło, że z najlepszego przyjaciela Tate stał się jej oprawcą. Możemy zobaczyć, jak wiele osób zawiodło go i doprowadziło do tego, że stracił wiarę w to, że może komukolwiek zaufać. Możemy także przekonać się, co tak naprawdę czuł przez ten cały czas do Tate i jak trudny konflikt wewnętrzny rozgrywał się między jego sercem a rozumem. Dzięki tej powieści możemy wreszcie w pełni go zrozumieć.
„Dopóki nie zjawiłaś się ty” świetnie uzupełnia historię Tate i Jareda, wypełnia wszystkie luki w ich opowieści. Co ciekawe, akcja tej powieści nie kończy się w tym samym momencie, w którym swoje zakończenie ma „Dręczyciel”. Tym razem Penelope Douglas daje nam ciut dłuższą wersję ich historii, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak bardzo Tate wpłynęła na Jareda i jak dzięki niej się zmienił.

Penelope Douglas ma bardzo przyjemny styl, pisze również tak ciekawie – potrafi zainteresować historią i jej bohaterami, wzbudzając przy tym wiele emocji – że to po prostu chce się czytać. Na pewno sięgnę po kolejne części tej serii. Jak zdążyłam się zorientować, będą one dotyczyły osób z najbliższego otoczenia Tate i Jareda. W pierwszej z nich poznamy bliżej przyjaciela Jareda, Madoca, w drugiej zaś główne role przypadną w udziale K.C., która jest przyjaciółką Tate, oraz bratu Jareda, Jaxowi. Każda z tych postaci jest na swój sposób intrygująca i już nie mogę się doczekać, by poznać ich własne historie.
Zanim jednak te dwie powieści pojawią się u nas, polecam Wam „Dręczyciela” i „Dopóki nie zjawiłaś się ty”. Uważam, że warte są tego, by poświęcić im swoją uwagę.
Ocena
Recenzja wg Marta Tadych / (Dodano 20.08.2018)
''Byłeś moją burzą, moją chmurą gradową, moim drzewem w ulewie. Kochałam te wszystkie rzeczy i kochałam ciebie. Ale teraz? Jesteś jak pieprzona susza. Myślałam, że palanci jeżdżą tylko niemieckimi samochodami, ale okazało się, że dupki w Mustangach też mogą zostawić blizny.''

Rzadko zdarza się, aby ta sama historia, opowiedziana z drugiej perspektywy była po prostu świetna. "Dopóki nie zjawiłaś się ty" pokazuje, że można od nowa opowiedzieć tę samą historię, ale sprawić również, że na jakiś sposób będzie ona też inna.

Pierwszą część pokochałam, do dzisiaj mam ją w głowie. Naturalnym więc było, że będę z niecierpliwością oczekiwać drugiej. Aż w końcu miałam ją łapakach! Zaczęłam czytać i nie mogłam się oderwać. Kiedyś przeczytałam książkę mojej ulubionej autorki Colleen Hoover - "Hopeless", a później z perspektywy drugiej osoby - "Losing hope" i zawiodłam się. Bardzo się zawiodłam, bo pomimo tego, że uwielbiam Hoover to miałam wrażenie, że czytam tę samą historię, a dwójka tych bohaterów jest ze sobą wysokostabilna jeśli chodzi o emocje. Penelope Douglas pokazała mi, że można zrobić to bardzo dobrze. Historia ta sama, ale uczucia, myśli, emocje - zupełnie inne.
Autorka przy dwóch pierwszych częściach Fall Away, wykreowała świetne postacie, które na długo się zapamiętuje. W żadnym wypadku nie sprawiają wrażenia, że są takie samie, ale inne, a do tego tak żywe ze swoimi wadami i zaletami. Nie da się ich nie lubić i nie da się z nimi nie utożsamiać.

Fajne w takich książkach jest to, że możemy poznać uczucia drugiego z bohaterów i ich motywy. A jak wiecie większość osób, w tym mnie, zastanawiało się dlaczego Jared tak nienawidził Tate. To już wyjaśnia się w tej części i pomimo tego, że już wiem to dalej w związku z jego zachowaniem mam mieszane uczucia. Moim zdaniem, gdyby postanowił z nią porozmawiać, oszczędziłby jej i sobie samotności i bólu.

Jareda poznajemy tu jako pełnego gniewu, frustracji i bólu młodego człowieka, który w jakiś sposób musi te emocje z siebie wyrzucić. Opuszczony przez ojca i przez matkę - nie miał łatwo w życiu, musiał nauczyć się liczyć na samego siebie. Często też myśli o Tate, a jej wyjazd do Francji po raz pierwszy zachwiał jego kontrolą, jaką miał nad dziewczyną.

"Byłeś burzą w pełnym słońcu, błyskawicą na nudnym, bezchmurnym niebie."

"Dopóki nie zjawiłaś się ty" to książka, w której przeszłość przeplata się teraźniejszością. To historia pełna bólu i niepewności. Pokazuje jak stracone szanse i zmarnowany czas wpływają na relacje z bliskimi nam niegdyś osobami. Bardzo podobała mi się ta książka ! Czytałam ją z uśmiechem na ustach, zdarzały się sytuacje, kiedy się zaśmiałam. Wciągnęła mnie tak, że czytałam ją bez przerwy. Jestem zachwycona tym, że autorka po raz drugi dała radę mnie zaintrygować i zachwycić. Pomimo tego, że to ta sama historia to jestem zdania, że nie można przejść obok niej obojętnie i nie dać sobie szansy, by ponownie w tej historii się zakochać. Seria Fall Away jest jedną z moich ulubionych - pełna miłości, namiętności i intensywności.
Ocena
Recenzja wg Red Girl Books / (Dodano 20.06.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Dopóki nie zjawiłaś się ty

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.