Doradztwo finansowe w Polsce

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 337
Data premiery: 13-02-2020
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
59,00 zł
Special Price 41,99 zł
- +
LUB

Opis

Książka „Doradztwo finansowe w Polsce” jest pierwszą publikacją w kraju tak kompleksowo przedstawiającą doradztwo finansowe i doradców finansowych oraz zarządzanie finansami osobistymi przez gospodarstwa domowe.

Podjęta próba pionierskiego opracowania na ten temat ma swoje źródło w rosnącej roli pośredników w dystrybucji kredytów hipotecznych w Polsce (pod koniec 2010 roku 30% kredytów zostało sprzedanych przez banki za pośrednictwem firm doradztwa finansowego). Zmiana optyki działalności biznesowej instytucji finansowych (ze sprzedaży produktów kredytowych na indywidualne doradztwo i optymalizację finansów konsumentów) stwarza szansę na poszerzenie działalności tych instytucji nie tylko na gruncie doradztwa kredytowego, ale również consultingu inwestycyjnego, ubezpieczeniowego a także w zakresie produktów emerytalnych, których znaczenie będzie rosło wraz z pogłębianiem się zjawiska starzenia społeczeństw. 

W książce Autor porusza zagadnienia dotyczące zarządzania finansami osobistymi w Polsce oraz przedstawia udział doradców finansowych w tym procesie. Prezentuje także genezę, tendencje i normalizację działalności doradców finansowych w Polsce, w tym również próby poddania ich pracy regulacjom nadzorczym ze strony KNF oraz oddolne inicjatywy samoregulacji branży. Dokumentuje również w swojej książce wpływ kryzysu finansowego na działalność doradców i nakreśla perspektywy ich rozwoju. W odniesieniu do poszczególnych podmiotów autor opisuje ich historię, wyniki finansowe i sprzedażowe, rozwój sieci placówek i  specjalistów zatrudnionych w branży.  

Książka jest adresowana zarówno do studentów, jak i pracowników naukowo-dydaktycznych wyższych uczelni ekonomicznych, w szczególności katedr finansów, bankowości i rynków finansowych a także praktyków gospodarczych – kadry kierowniczej i innych pracowników spółek doradztwa finansowego oraz osób, które wiążą swoją karierę zawodową z branżą doradztwa finansowego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Waliszewski Krzysztof
Nazwa Doradztwo finansowe w Polsce
Liczba stron 337
Data premiery 13-02-2020
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Oprawa miękka
ean 9788381023276
Numer wydania III
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Doradztwo finansowe w Polsce

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł