Doświadczenia kata

(okładka miękka, książki)
80/100
Autor: Berry James
Liczba stron: 176
Data premiery: 27-07-2019
Wydawca: Wydawnictwo Aktywa

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
29,90 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

Doświadczenia kata to prawdziwe relacje angielskiego wykonawcy wyroków śmierci James'a Berry'ego, urodzonego w roku 1852, a zmarłego w roku 1913. W książce tej kat opowiada o niektórych egzekucjach, które przeprowadził własnoręcznie; wymienia nazwiska skazanych i opisuje metody, jakimi wykonywał wyroki. Ponadto pisze o swoich osobistych poglądach na temat kary śmierci i różnych pomysłach jej wymierzania, które były stosowane w całej historii Europy i Ameryki, opisując mechanizmy gilotyny, garoty, szubienicy, narzędzi dźgających i tym podobnych. James Berry oferuje czytelnikowi unikalną możliwość spojrzenia na wykonywanie kary śmierci z punktu widzenia kata, a nawet poświęca nieco czasu, aby opisać „biznesową” stronę bycia egzekutorem. W tym wydaniu zawarto ilustracje przedstawiające jego ofiary, wizytówki i różne metody egzekucji. Wprowadzenie zostało napisane przez angielskiego fotografa i autora Henrego Snowdena Warda. Data pierwszej publikacji w Wielkiej Brytanii miała miejsce w roku 1892.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Berry James
Nazwa Doświadczenia kata
Liczba stron 176
Data premiery 27-07-2019
Wydawca Wydawnictwo Aktywa
Oprawa miękka
Tłumacz Kołodziejczyk Grzegorz
ean 9788394652890
Numer wydania I
Rok wydania 2019
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

"Doświadczenia kata" to trzecia książka z cyklu Rozmowy z katem wydana nakładem Wydawnictwa Aktywa. Wszystkie pozycje serii poruszają tematykę związaną z karą śmierci. Są to 172 strony bardzo ciekawej historii, a warto też wspomnieć iż pierwsza publikacja książki miała miejsce w roku 1892 w Wielkiej Brytanii.

James Berry urodzony w 1852 roku w Yorkshire. Był sprzedawcą butów, a nawet policjantem, wykonywał wiele zawodów żeby utrzymać rodzinę, a ostatecznie złożył podanie na stanowisko kata. Do podjęcia tej dycyzji zmusiła go sytuacja finansowa. Mimo ogromnego sprzeciwu rodziny i znajomych udało mu się zdać egzaminy i zostać katem, a w 1884 roku wykonał swoją pierwszą egzekucję. Traktował swoją pracę jak każdy inny zawód. Dzięki silnej woli potrafił doskonale panować nad emocjami żeby dobrze wykonywać powierzone mu zadanie.
Był wyjątkowo łagodnym i spokojnym człowiekiem, na początku swojej kariery wysyłał kapelanom wiersz i prosił o przeczytanie go skazańcom.
Starał się udoskonalić metodę wykonywania egzekucji by przebiegała ona bez komplikacji. Chciał aby skazany jak najmniej cierpiał, a jego śmierć była szybka i bezbolesna.

"Doświadczenia kata" to książka, która pozwala nam poznać tajniki zawodu kata. James Berry opowiada w niej o prawdziwych przypadkach osób skazanych na śmierć, których egzekucję przeprowadził własnoręcznie. Autor opisuje przebieg egzekucji, zachowanie więźniów w drodze na szubienicę oraz swoje własne przemyślenia na temat kary śmierci.
Jest to naprawdę pouczająca i wciagająca lektura, zawierająca ciekawe grafiki, rysunki szubienic, tabele i obliczenia wykonane przez Berry'ego. Bardzo interesująca jest też korespondencja dotycząca wykonywanych wyroków, którą prowadził z urzędnikami.
"Doświadczenia kata" to niesamowita historia profesji, która od zawsze wzbudzała ogromne kontrowersje i zainteresowanie. Czytajcie, bo warto!

Ocena
Recenzja wg Patrycja / (Dodano 30.10.2019)
James Berry patrzy na czytelnika z okładki książki. To elegancki, wyglądający na skromnego, mężczyzna. Nie ma na czole wyryte, że jest katem. Jeśli mu pozwolicie opowie o swoich doświadczeniach nieco archaicznym, ale przyjemnym stylem. Jest rzeczowy, sumienny, dżentelmen w każdym calu. Jest również bardzo skryty, nie dowiecie się zbyt wiele o jego rodzinie, ale o pracy jak najbardziej. Mnie "Doświadczenia kata" przypadły do gustu, były ciekawym spojrzeniem w przeszłość i wzbudziły we mnie ciekawość na zgłębienie tego tematu.
Polecam miłośnikom kryminalistyki, ale i każdemu czytelnikowi, który gotów się zgłębić temat wykonywania wyroków śmierci. Znajdziecie tu oprócz przygotowań do egzekucji, osobiste doświadczenia Autora ze skazańcami, a nawet anegdoty i incydenty związane z wykonywaniem tego fachu.
Ocena
Recenzja wg Katarzyna / (Dodano 30.08.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Doświadczenia kata

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł