Droga "Ponurego"

(okładka twarda)
Droga "Ponurego" (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 368
Oprawa: twarda
Wydawca: Oficyna Wydawnicza RYTM

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Pierwsze w piśmiennictwie polskim całościowe ujęcie biografii mjr. Jana Piwnika (1912–1944) "Ponurego ", jednego z najwybitniejszych oficerów Armii Krajowej, dowódcy legendarnego Zgrupowania Partyzanckiego AK "Ponury ". Autor odtwarza bieg życia Jana Piwnika: chłopskie środowisko jego młodości, naukę, służbę w Policji Państwowej, udział w kampanii wrześniowej, pobyt w Anglii i szkolenie na cichociemnego, przerzut do Polski, udział w brawurowych akcjach "Wachlarza ", organizację i walkę dowodzonego przez niego partyzanckiego zgrupowania w Górach Świętokrzyskich, dowództwo VII batalionu 77 pułku piechoty AK na Nowogródczyźnie. Biografię uzupełnia informacja o publikacjach poświęconych "Ponuremu ", uroczystościach utrwalających jego pamięć i legendzie, która zaczęła się tworzyć jeszcze za jego życia.
Praca oparta o obszerną bazę źródłową, wzbogaconą o nowe źródła: dokumenty oraz ustne i pisemne relacje podkomendnych "Ponurego ". Książkę poprzedza wstęp Zdzisława Rachtana, "Halnego ", jednego z ostatnich żyjących żołnierzy "Ponurego ".
Książka o olbrzymich wartościach poznawczych, niezwykle cenna dla edukacji historycznej i patriotycznej młodego pokolenia.

Dodatkowe informacje

Autor Konigsberg Wojciech
Nazwa Droga "Ponurego"
Liczba stron 368
Oprawa twarda
Wydawca Oficyna Wydawnicza RYTM
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Data premiery 01-12-2011
Język oryginału polski
Rok wydania 2014
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Droga "Ponurego"

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: