Dzieła wszystkie. Utwory dramatyczne. Listy

(okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 560
Data premiery: 15-01-2013
Wydawca: PIW Państwowy Instytut Wydawniczy

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
60,00 zł
Special Price 38,99 zł
- +
LUB

Opis

Pierwsza część tomu prezentuje spuściznę dramaturgiczną Bolesława Leśmiana: mimiczne dramaty Pierrot i Kolombina i Skrzypek opętany, zachowany akt dramatu Bajka o złotym grzebyku, dramat Dziejba leśna oraz najciekawszy z Leśmianowskich dramatów – Zdziczenie obyczajów pośmiertnych. Ten ostatni utwór prezentujemy w dwóch wersjach: filologicznej, pełnej, odzwierciedlającej specyfikę i całe zawikłanie różnych odmian tekstu – oraz w wersji czystej, bez skreśleń, jako próbę rekonstrukcji całości dramatu. Tutaj włączono do tekstu fragmenty zarzucone przez poetę, uwzględniono odmiany większych partii utworu czy pojedynczych słów. Część druga tomu to korespondencja Bolesława Leśmiana: sto pięćdziesiąt trzy listy opatrzone przypisami m.in. do Wacława Berenta, Kornela Makuszyńskiego, Zenona Przesmyckiego, Kazimierza Wierzyńskiego, Emila Zegadłowicza czy Stefana Żeromskiego. W aneksie znalazły się listy żony i córki Leśmiana do Jacka Trznadla, edytora Dzieł wszystkich, przynoszące wiele informacji z życia poety.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Dzieła wszystkie. Utwory dramatyczne. Listy
Liczba stron 560
Data premiery 15-01-2013
Wydawca PIW Państwowy Instytut Wydawniczy
Oprawa twarda
ean 9788306033410
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Sądząc po tytule niejeden z czytelników mógłby założyć, że ma przed sobą zwykłą książkę o miłości. Jednakże nic bardziej mylnego. "Po prostu miłość" to wyjątkowa książka o miłości, w której znajdziecie wspaniałą miłosną poezję. Każda strona w tej książce zachwyca i dostarcza niebywałych czytelniczych wrażeń. Przy każdej można się rozpłakać, i nostalgicznie westchnąć. Ja muszę przyznać, że dawno nie czytałam takiej książki, która wzbogaciłaby mnie w takie emocje. Co więcej miłość w tym wydaniu jest opowiedziana oczami mężczyzny, a która z nas nie marzy właśnie o takiej wielkiej miłości. Polecam!
Ocena
Recenzja wg Miłość poetycka! / (Dodano 21.02.2019)
Dla każdego z nas miłość jest niezwykle ważna. Do tego jest ona wyznacznikiem wszystkiego. To ona sprawia, ze czujemy się szczęśliwi i spełnieni. Niejednokrotnie nadaje ona naszemu życiu sens. "Miłość po prostu" to zbiór miłosnej poezji, w której nawet najbardziej wymagający czytelnik się po prostu zatarcia. Trudno jest się od tej książki oderwać. Miłość przepięknie została tutaj ubrana w słowa. Niejednokrotnie wzruszając czytelnika i zmuszając do refleksji. Moim zdaniem więcej takich książek powinno się pojawiać. Ja jestem pod wielkim wrażeniem. Często do tego zbioru wracam. Polecam!
Ocena
Recenzja wg Piękny zbiór poezji miłosnej! / (Dodano 07.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Dzieła wszystkie. Utwory dramatyczne. Listy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: