Faraon

(płyta kompaktowa CD)
Faraon (płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Data premiery: 01-01-2006
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ
Seria: Klub czytanej książki

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Bohaterem powieści Prusa jest Ramzes XIII, syn i następca tronu faraona - Ramzesa XII. Mianowany przez ojca namiestnikiem Dolnego Egiptu, usiłuje poznać strukturę państwa i przeprowadzić reformy, umacniając władzę faraonów, Egiptowi zaś przywrócić potęgę ekonomiczną i militarną. Tym samym podejmuje walkę z kapłanami, jednak nie docenia ich siły i bezwzględności w chęci utrzymania władzy. Konflikt przybiera na sile, kiedy Ramzes zostaje faraonem. Udaje mu się wprawdzie przeprowadzić wiele reform, gdy jednak planuje przejęcie skarbów kapłanów, ci wykorzystują zaćmienie słońca, by pokazać ludowi, że bogom nie podoba się postępowanie młodego władcy.
"Faraon" to powieść o konflikcie interesów klas społecznych: arystokracji, kapłanów i ludu, a także o mechanizmach władzy i prawach rządzących państwem.
Czyta Mariusz Dmochowski.

Czas trwania: 26h 8 min.

Dodatkowe informacje

Autor Prus Bolesław
Nazwa Faraon
Data premiery 01-01-2006
Wydawca Agencja Artystyczna MTJ
Seria Klub czytanej książki
Lektor Niczewski Paweł
Lektor języki polski
Numer wydania I
Czas trwania 26 godz. 8 min.
Język wydania polski
Dystrybutor In Rock Music Press
Język oryginału polski
Rok wydania 2006
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Faraon

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 9,99 zł
Paczkomaty Inpost 5,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -
Punkt Odbioru 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Bolesław Prus (a właściwie Aleksander Głowacki herbu Prus) urodził się 20 sierpnia 1847 w Hrubieszowie. Zmarł w Warszawie 19 maja 1912 roku. Był znanym polskim pisarzem okresu pozytywizmu. Tworzył kroniki Warszawy, był działaczem społecznym, pisywał również do gazet. Jest zaliczany do jednego z głównych przedstawicieli polskiego realizmu. Będąc młodym chłopcem często zmieniał miejsce zamieszkania. Gdy miał 3 lata umarła mu mama, 6 lat później ojciec. Aleksander wprowadził się do babci, która mieszkała w Puławach. Po jej śmierci zajęła się nim ciotka, z którą mieszkał w Lublinie, gdzie uczęszczał do Powiatowej Szkoły Realnej. Po 4 latach przeprowadził się do Siedlec, gdzie zamieszkiwał jego starszy o 13 lat brat. Wraz z bratem po roku przeprowadzili się do Kielc, gdzie przyszły pisarz poszedł do gimnazjum. Jego nauka w gimnazjum nie trwała zbyt długo. W 1863 roku wziął udział w powstaniu styczniowym. We wrześniu został ranny i dostał się do niewoli rosyjskiej z której, za wstawiennictwem ciotki i ze względu na młody wiek Aleksandra, został wypuszczony. Wrócił do rodziny w Lublinie. W 1864 trafił do więzienia za swój udział w powstaniu. Przez sąd został pozbawiony szlachectwa oraz oddany pod opiekę wujowi. Studiował w Szkole Głównej w Warszawie, samodzielnie zarabiając na swoje utrzymanie. W tym czasie „Kurier Świąteczny” publikował jego listy podpisywane jako Jan w Oleju. Z powodów finansowych studiów nie ukończył. Jest autorem takich powieści jak „Emancypantki”, „Lalka” i „Faraon”. Napisał też wiele nowel i opowiadań np. „Katarynka”, „Kamizelka” czy „Antek”. Przyczyną śmierci Prusa był atak serca. Zmarł w wieku 64 lat, został pochowany na warszawskich Powązkach.