Drogi Kliencie, 1 czerwca Livro.pl połączy się z Empik.com. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować Ci jeszcze szerszą ofertę produktów, lepsze ceny (w tym książki z atrakcyjnymi rabatami), wyższy standard obsługi oraz darmową dostawę w ramach programów Empik Premium oraz Empik Premium Free do salonów Empik, Paczkomatów, Żabek i innych punktów odbioru oraz Kurierem. Zapraszamy!

Flirtując z życiem

(okładka twarda, książki)
90/100
Autor: Stenka Danuta
Liczba stron: 384
Data premiery: 14-11-2018
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy!

Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze. Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia zawodowego przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw.

Danuta Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i braku pewności siebie. Z poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Stenka Danuta
Nazwa Flirtując z życiem
Liczba stron 384
Data premiery 14-11-2018
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa twarda
ean 9788324048359
Numer wydania II
Rok wydania 2018
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Kiedy w 2013 roku ukazała się, długa na 257 stron, Łukasza Maciejewskiego rozmowa z Danutą Stenką, z radością oddałam się lekturze. Zachęcona ciepłem i serdecznością aktorki uśmiechającej się z ekranu i z okładki, dałam się zabrać w podróż przez życie, dzieciństwo, młodość i kolejne, lepsze lub gorsze role… Odkładając książkę na półkę czułam, że to jednak nie koniec, bo przecież „życie to jest teatr”, a najważniejsza sztuka wciąż trwa, bo pierwszoplanowa aktorka ma jeszcze dużo do powiedzenia. Tak dużo, że ów zgrany duet postanowił w tym roku powrócić do rozmowy i oto na półkach księgarń pojawia się edycja specjalna – II wydanie „Flirtując z życiem”.
Książka zachęca bajecznie kolorową okładką, z której hipnotyzuje uśmiechem coraz piękniejsza(!) [jak ona to robi?!!!] Danuta Stenka. Wzbogacona większą ilością zdjęć i aktualnym wykazem dokonań artystycznych - stanowi dla fanów swego rodzaju kompendium.
Niestety, z przykrością stwierdzam, że książka lekko rozczaruje, zwłaszcza tych, którzy czytali i mają na półce pierwsze wydanie. Osobiście, spodziewałam się, że kolejne będzie nie tylko wznowieniem nakładu, ale pogłębioną, uzupełnioną, po prostu nową rozmową. Autor i wydawca mieli inny pomysł na książkę i do pierwszego wydania zostało dopisane tylko kilka rozdziałów, i trzeba przyznać, że we wstępie potencjalny czytelnik uczciwie zostaje o tym uprzedzony, że nowe rozmowy należy traktować jako aneks, uzupełnienie poprzednich, ale wciąż aktualnych rozmów.
Fakt, pięć lat w życiu bardzo popularnej aktorki zaowocowało zaskakującymi wydarzeniami, nowymi propozycjami ról, coś skończyło się i odeszło bezpowrotnie, coś dopiero majaczy na horyzoncie, wiele wykorzystanych i mnóstwo niewykorzystanych szans... tak, to daje podstawę do tego, by znów usiąść przy kawie i porozmawiać. I trzeba przyznać, że jest to rozmowa trochę dojrzalsza, choć już poprzednim razem mieliśmy do czynienia z dojrzałym, doświadczonym spojrzeniem na świat, na życie "sceniczne", na codzienność, na religię, politykę, literaturę i przyrodę... Mam wrażenie, że Danuta Stenka nabrała pewnego rodzaju dystansu, ale wciąż pozostaje sobą. Wciąż postrzegamy ją jako ikonę polskiego kina i sceny, jako aktorkę wyśmienitą, która stworzyła tak wiele różnych kreacji, czy to na deskach teatru, czy na szklanym ekranie, czy choćby w słuchowiskach radiowych - za które ja szczególnie ją uwielbiam. "Stenka to światło" - tak o swojej interlokutorce pisze we wstępie Łukasz Maciejewski i bardzo dużo go wniknie w czytelnika podczas lektury wywiadu, ponieważ z jego treści emanuje światło, serdeczność, pokora i spokój.
Jest to dobra, wyciszająca lektura, dlatego polecam w tym całym codziennym naszym "zabieganiu" odrobinę wyciszenia, zwolnienia tempa, odsunięcia na bok tego, co niepokoi... Zachęcam do lektury, zwłaszcza ludzi zmęczonych życiem, którzy po całym dniu nie mają już ochoty nawet "gadać" - nie mówcie zatem nic, tylko "posłuchajcie" jak pyta On, dotykając różnych, często drażliwych zagadnień i jak odpowiada Ona.
Zachwycające było za pierwszym i także tym razem to, jak Danuta Stenka potrafi bez udawania, bardzo skromnie o sobie mówić, jak bardzo sama siebie nie docenia, mówiąc, że to nie o niej powinna być ta książka, wszak są obok wybitniejsi artyści, zasłużeni, doświadczeni, starsi... Zachwycająca jest jej pokora wobec losu, świata. Zachwycająca jest jej wiara w dobro człowieka. Podziwiać trzeba też to, że stroni od świata żyjącego plotkami i potrafi uszanować swoją, a przede wszystkim prywatność innych ludzi. Podobne uczucia miałam podczas lektury wywiadu z Anną Seniuk Nietypowa baba jestem!
Aktorów znamy z ekranu, oglądamy w zasadzie końcowy efekt wielotygodniowej pracy, ogromnego wysiłku, wielu prób, modyfikacji, szlifów, błędów, ale też potężnych dawek emocji, złości, niepewności, utraty nadziei, bezsilności, obaw, że coś się nie uda, nie przypadnie do gustu, nie spotka ze zrozumieniem. Świat wykreowany przez artystów i celebrytów, fanów, a zwłaszcza przez media zmusza do tego, że artysta, aktor musi żyć w pełnej gotowości, nie mogąc pozwolić sobie na chwilę słabości, na potknięcie, na gorszy dzień... Miarą wielkości Aktora jest nie poddać się tym "wymogom" i grać wyłącznie na scenie, a w życiu być po prostu sobą. Tak jak "Stenka jest Stenką".
Ocena
Recenzja wg Zofia / (Dodano 08.11.2018)
Z wywiadu wyłania się obraz kobiety szczęśliwej, spełnionej prywatnie i zawodowo, która z brzydkiego kaczątka (w sensie zawodowym, bo fizycznie takim nigdy nie była) rozwinęła się w dojrzałą artystkę, która wie, czego chce, odnosi sukcesy, trafia do serc widzów. Poza osiągnięciami zawodowymi poznajemy Danutę Stenkę prywatnie, jako osobę pogodną, pogodzoną z mijającym czasem, otwartą, pracowitą i spokojną. Odbierałam ją zawsze jako kobietę wyważoną, pozbawioną pazura, ale pełną harmonii, chodzącą własnymi ścieżkami, co się potwierdziło w książce. Sądzę, że warto czerpać z doświadczeń takich ludzi, warto ich poznawać i się zaprzyjaźniać. To takie drogowskazy w świecie nastawionym na rywalizację, dążenie do zwycięstwa, to mądre jednostki, które podążają własną drogą, wskazując nam prawidłowy kierunek i udowadniają swoim życiem, że warto takimi być.
W książce nie ma żadnych fajerwerków, żadnych ujawnionych skandali, tylko zwykłe życie spełnionej zawodowo aktorki. Mimo tego czyta się ją wspaniale, z zainteresowaniem wysłuchuje, co Stenka ma do powiedzenia, bo nie jest to płytkie i suche – to głęboka opowieść o szczęśliwym, pracowitym życiu, jedynie trochę zwierzeń o depresji można ostatecznie uznać za sensację. Do tego kilka zdjęć z dzieciństwa, a potem najważniejszych dokonań artystycznych oraz ten zaraźliwy, piękny uśmiech. Cudowna kobieta, szczerze polecam.
Ocena
Recenzja wg LiterAnka / (Dodano 06.11.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Flirtując z życiem

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł