Folwark zwierzęcy

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Orwell George
Data premiery: 29-08-2018
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
29,90 zł
Special Price 21,99 zł
- +
LUB

Opis

George Orwell, właśc. Eric Arthur Blair (1903-1950), angielski powieściopisarz, eseista i publicysta o przekonaniach demokratyczno-socjalistycznych. Uczestnik wojny domowej w Hiszpanii (1936-1937) po stronie anarchistów, w czasie II wojny światowej był korespondentem BBC. Z tych doświadczeń wyniósł silną niechęć do ustroju totalitarnego, komunizmu, co znalazło odbicie w jego twórczości. Rozgłos przyniosły mu powieści Folwark zwierzęcy i Rok 1984.

Orwell pisał: "»Folwark zwierzęcy« miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalna poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego, jak dobrotliwa dyktatura".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Orwell George
Nazwa Folwark zwierzęcy
Data premiery 29-08-2018
Wydawca Wydawnictwo MUZA S.A.
Tłumacz Zborski Bartłomiej
Lektor Sznuk Tadeusz
ean 9788328711044
Tytuł i podtytuł oryginalny Animal Farm
Numer wydania I
Czas trwania 3h 27 min
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Folwark zwierzęcy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jeden z najsłynniejszych brytyjskich pisarzy XX wieku, publicysta, felietonista i krytyk literacki, zwolennik socjalizmu demokratycznego. George Orwell, a właściwie Eric Arthur Blair urodził się w 1903 roku w Motihari w Bengalu, w przeciętnej angielskiej rodzinie z klasy średniej. Do Anglii po raz pierwszy przybył w wieku 4 lat. Najpierw uczył się w prywatnej szkole z internatem, a potem dzięki zdobytemu w 1917 roku stypendium przez 4 lata uczęszczał do ekskluzywnego Eaton College. Od 1922 przez kolejne 6 lat pracował w Królewskiej Policji Imperialnej w Birmie, jednak porzucił służbę i udał się do Paryża, gdzie publikował swoje pierwsze artykuły. W 1936 roku ożenił się z Eileen O’Shaughnessy i w tym samym roku wyruszył wziąć udział w wojnie domowej w Hiszpanii. Walczył po stronie republikańskiej, a swoje wspomnienia dotyczące tego okresu zawarł w wydanej jeszcze w czasie wojny książce pt. „W hołdzie Katalonii”. Pisarz wiódł raczej życie włóczęgi, współpracował z wieloma czasopismami, także z BBC, a w 1945 został korespondentem wojennym we Francji. Jego najbardziej znane dzieła to oczywiście „Folwark zwierzęcy” oraz „Rok 1984”, w których pisarz wyraża swoją nienawiść do totalitaryzmu, okazując przy tym niezwykłą wrażliwość na nierówności społeczne. Z jego powieści pochodzi mnóstwo wyrażeń, które weszły do języka potocznego m.in. „Wielki Brat patrzy”, „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze”, czy pojęcie „nowomowy”. Oprócz tego Orwell jest znany także ze swoich zdecydowanych poglądów politycznych, bliskich socjalistycznej lewicy, które on sam nazywał socjalizmem demokratycznym. Pisarz zmarł na gruźlicę w 1950 roku (5 lat po swojej żonie), na kilka dni przed planowanym wyjazdem do sanatorium w Szwajcarii.