Frankenstein

(okładka miękka, książki)
Autor: Shelley Mary
Liczba stron: 320
Data premiery: 25-09-2013
Wydawca: Wydawnictwo Vesper

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 27,49 zł
- +
LUB

Opis

Angielski żeglarz Robert Walton utknął wśród arktycznych lodów. Pewnego dnia do jego statku dociera na saniach wycieńczony rozbitek: szwajcarski przyrodnik Wiktor Frankenstein. Gdy odzyskuje siły, rozpoczyna niesamowitą opowieść o najwspanialszym i najstraszniejszym dziele swego życia: ulepionej w laboratorium ludzkiej istocie, która obróciła się przeciwko niemu…

"Frankenstein" to więcej niż powieść, to nowożytny mit. Zrodził się w okolicznościach, które obrosły legendą: w 1816, słynnym "roku bez lata", u podnóża szwajcarskich Alp, z gotyckiej zabawy poetów romantycznych, którzy umilali sobie deszczowe wieczory wymyślaniem opowieści niesamowitych. Mary Shelley zamknęła w nim swe refleksje o istocie życia, doświadczenie wczesnego macierzyństwa, fascynację i przerażenie potęgą nauki, senne i nie tylko senne koszmary.

Niniejsze wydanie "Frankensteina" jest wyjątkowe: powieść Mary Shelley po raz pierwszy ukazuje się po polsku w wersji pierwotnej, bez zmian wprowadzonych później przez autorkę.

"Frankensteinowi" po raz pierwszy towarzyszy też całe pokłosie słynnej zabawy literackiej nad Lemanem: nowele "Pogrzeb" George’a Gordona Byrona i "Wampir" Johna W. Polidoriego oraz opowiastki niesamowite Percy’ego Shelleya – wszystkie w nowym, wiernym przekładzie.

Ozdobą tomu są jedne z najpiękniejszych ilustracji, jakich doczekał się "Frankenstein": ekspresjonistyczne drzeworyty amerykańskiego artysty Lynna Warda.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Shelley Mary
Nazwa Frankenstein
Liczba stron 320
Data premiery 25-09-2013
Wydawca Wydawnictwo Vesper
Oprawa miękka
Tłumacz Płaza Maciej
Autor ilustracji Ward Lynd
ean 9788377311516
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Frankenstein

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Mary Shelley urodziła się jako Mary Godwin 30 sierpnia 1797 roku w Londynie. Pochodziła z wykształconej rodziny, jej mama była feministką i walczyła o prawa kobiet a tata jest jednym z lepiej znanych myślicieli tamtej epoki. Dzięki swoim rodzicom sama była wychowana w progresywny jak na tamte czasy sposób, była oczytana, tak jak mama była feministką, interesowała się różnymi dziedzinami nauki. Jest czołową przedstawicielką epoki romantyzmu w Anglii. Pisała głównie powieści gotyckie, odznaczające się atmosferą tajemniczości i grozy, często opisywała zjawiska i miejsca niepokojące takie jak stare zamki, szaleństwo, klątwy czy opuszczone budynki. Jej książka „Frankenstein” jest uznana za prekursorkę kategorii science-fiction. Mając 17 lat Mary uciekła z domu z poetą Percym Shelleyem, znajomym swojego taty. Mimo tego, że mężczyzna był żonaty i posiadał dwójkę dzieci Mary pozostawała z nim w związku. Urodziła mu na początku ich związku dwóch synów, jednak oboje zmarli w bardzo młodym wieku. Mary i Percy nie mogli liczyć na wsparcie swoich rodzin, przez co wyjechali z kraju. W 1816 roku para wraz z przyszywaną siostrą Mary i żyjącym wtedy jeszcze ich synem udali się nad Jezioro Genewskie gdzie przebywał również Lord Byron i John Polidori. Przyjaciele wymyślili dla siebie zadanie: każdy z nich miał napisać straszną historię. To właśnie wtedy w umyśle Mary pojawił się Frankenstein. Na początku miała to być tylko krótka historia, ale za namową swojego partnera dodawała coraz więcej szczegółów i opisów. Obecnie toczą się dyskusje nad tym, jak duży wkład miał Percy Shelley w całe dzieło. W 1816 roku pierwsza żona Shelleya popełniła samobójstwo co otworzyło szczęśliwej parze drogę do małżeństwa. „Frankenstein” został wydany w 1818 roku. Inne książki jej autorstwa to „Ostatni człowiek”, „Przeistoczenie” oraz „Valperga”. Zmarła w 1851 roku przy boku jedynego syna, który dożył dorosłości.