Gemba Kaizen

(okładka twarda)
Gemba Kaizen (okładka twarda, książki)
Autor: Imai Masaaki
Liczba stron: 450
Data premiery: 17-11-2006
Wydawca: Profes,MT Biznes

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Przez lata widzieliśmy wiele strategii udanego zarządzania, przychodzących i odchodzących. Kaizen to nie jest chwilowa moda. Pozwala skupić się w sposób bardzo podstawowy na tym jak wykonujemy naszą pracę. W dzisiejszym bardzo konkurencyjnym środowisku biznesu, firmy, które chcą być liderami w swoich dziedzinach muszą ciągle zadawać sobie pytanie, " Jak możemy jutro pracować lepiej niż robimy to dziś?” W Gemba Kaizen, Masaaki Imai daje nam narzędzia do realizowania właśnie tego celu.

Gemba Kaizen wprowadza nowy termin do zachodniej kultury zarządzania. Gemba oznacza miejsce pracy, a ta książka wyjaśnia jak można używać podejścia bazującego na zdrowym rozsądku i niskich kosztach do zarządzania tym miejscem - miejscem, w którym zostaje dodana wartość - niezależnie od tego, czy jest to linia produkcyjna, dział ubezpieczeń, czy biuro rachunkowe. Ta książka nie wykłada teorii, ale pokazuje jak działać. Ma za zadanie przekazać, że niezależnie od tego ile wiedzy zgłębi czytelnik, będzie to wiedza bezużyteczna jeśli nie zacznie jej wdrażać w życie dzień po dniu. "Gemba Kaizen" nie przekazuje wiedzy teoretycznej, ale daje punkt odniesienia, który można wykorzystać przy rozwiązywaniu problemów. W tym celu wprowadza wiele list kontrolnych, przykładów oraz analiz przypadku.

Kaizen angażuje każdego - zaczynając od Przewodniczącego Zarządu w danej organizacji - we wspólne planowanie i praca na sukces. Ta książka pokaże jak poprzez kaizen można osiągnąć znaczące sukcesy, które stanowią podstawę przygotowania firmy do naprawdę wielkich dokonań.

Jest to praktyczny przewodnik po wdrażaniu kaizen w każdym biznesie, produkcji czy usługach. Każdy, zarówno pracownicy jak i kierownictwo mogą z niego skorzystać. Autor mówi nam o wielu drobnych sposobach, dzięki którym każdy może realizować kaizen na co dzień, przez eliminację strat, reorganizację swojego miejsca pracy, czy przez znalezienie lepszej metody wykonywania swojej pracy. Niewiele z tych kroków wymaga zatwierdzenia ze względu na wysokie, czy znaczne wydatki. Wymagają one po prostu przywiązywania uwagi do szczegółów i zdrowego rozsądku, by pracować mądrzej. Jednak, wszystkie razem, mogą stanowić wielką różnicę ze względu na poprawę jakości, niższe koszty i zwiększoną terminowość.

Dodatkowe informacje

Autor Imai Masaaki
Nazwa Gemba Kaizen
Liczba stron 450
Data premiery 17-11-2006
Wydawca Profes,MT Biznes
Oprawa twarda
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Podtytuł polski Zdroworozsądkowe podejście do strategii ciągłego rozwoju
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału angielski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Gemba Kaizen

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.