Globalne Rynki Finansowe w Dobie Kryzysu

(okładka miękka)
Globalne Rynki Finansowe w Dobie Kryzysu (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

W warunkach współczesnej gospodarki światowej mniej lub bardziej sprawne funkcjonowanie rynków finansowych to zagadnienie (raczej swoisty splot wielu różnorodnych i skomplikowanych zagadnień) o fundamentalnym znaczeniu. Co więcej, właściwie z dnia na dzień można mówić o wzroście znaczenia teoretycznych badań i praktycznych aspektów ze wspomnianego zakresu. Dotyczy to zwłaszcza okresów załamań koniunktury gospodarczej.
Współcześnie jesteśmy świadkami kolejnego, globalnego kryzysu gospodarczego zapoczątkowanego – podobnie jak tzw. wielki kryzys na przełomie lat 20. i 30 XX wieku – w Stanach Zjednoczonych i mającym swe źródła – co warto podkreślić – w różnorodnych zakłóceniach w szeroko rozumianym systemie finansowym tego kraju. Wiadomo zarazem, że te zakłócenia stały się bardzo szybko negatywnym impulsem dla rozwoju gospodarczego w tymże kraju, to zaś z kolei oddziaływało i oddziałuje nadal negatywnie na rozwój systemów finansowych i całych gospodarek narodowych wielu innych krajów świata, w tym także gospodarki narodowej Polski.
Głównym celem niniejszej publikacji jest przedstawienie podstawowych zagadnień dotyczących współczesnych rynków finansowych (w  dużej mierze całkowicie umiędzynarodowionych i dlatego też nazywanych często globalnymi). 18 rozdziałów książki podzielono na trzy zasadnicze części - „Rynki finansowe w wzrost gospodarczy”, „Architektura finansowa współczesnej gospodarki światowej” oraz „Funkcjonowanie rynków finansowych w okresie współczesnego kryzysu”. Wyjście z tego kryzysu jest niezbędne i możliwe. Warto jednakże zapoznać się z jego istotą by potem formułować odpowiednie wskazówki dla polityków gospodarczych, różnego zresztą szczebla.

Dodatkowe informacje

Autor Bednarczyk Jan, Bukowski Sławomir, Misala Józef
Nazwa Globalne Rynki Finansowe w Dobie Kryzysu
Liczba stron 288
Oprawa miękka
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Cedewu
Data premiery 04-09-2009
Język oryginału polski
Rok wydania 2009
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Globalne Rynki Finansowe w Dobie Kryzysu

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: