Paczkomat za 0 zł dla zamówień od 69 zł! Sprawdź warunki promocji >

Głos Pana

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
100/100
Data premiery: 25-08-2016
Wydawca: Heraclon International

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Najpierw była myśl. Wszechświat składa się z nieskończonej liczby atomów. Nie jesteśmy w stanie pojąć nieskończoności, być może istnieją inne cywilizacje. Ziemscy uczeni odkrywają Ziemię z Kosmosu dźwięk, który mógłby być komunikatem od istot rozumnych. Jak jednak odczytać to przesłanie, nie wiedząc nic o nadawcach - nawet: czy istnieją?

"Głos Pana" jest audiobookiem w którym brak awanturniczej akcji, ale zmagania z tajemnicą poruszają i przykuwają uwagę mocniej niż w niejednej powieści przygodowej, zwłaszcza że dotknięcie Nieznanego prowokuje do zadania elementarnych pytań o istotę świata, naturę człowieka i źródła defektów Bytu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Lem Stanisław
Nazwa Głos Pana
Data premiery 25-08-2016
Wydawca Heraclon International
Lektor Bereski Dariusz
ean 9788379276110
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Mówiąc o „Głosie Pana”, znanym zagranicą pt. „Master’s Voice”, nie można nie wspomnieć równocześnie o powieści „Kontakt” Carla Sagana, której sytuacja fabularna jest analogiczna do wątków, które stworzył Lem.
„Głos Pana” – mimo iż powstał ok. 10 lat wcześniej niż „Kontakt” i mimo iż pozostaje nieznany w szerszych kręgach czytelniczych, jest rozszerzeniem całego paradygmatu, jaki wypracowała literatura science fiction w swojej (niedługiej zresztą) historii.
Dar jaki Lem otrzymał od losu, to niesamowite zdolności humanistyczne połączone z doskonałą znajomością nauk ścisłych, co czyni go pisarzem kompletnym. W gruncie rzeczy jeśli na mocy analizy porównawczej zestawimy „Głos Pana” z niemalże dowolną powieścią o kontakcie z obcymi (np. z tą Sagana), wówczas dotrze do nas, że ten skromny, inteligentny autor wypracował nowe standardy fantastyki naukowej i mówię to bez żadnej przesady.
„Głos Pana” to kolejna powieść Stanisława Lema nasycona typowymi dla tego pisarza cechami– erudycją, pesymizmem poznawczym i bogatym metadyskursem.
Fabuła opiera się na odnalezieniu sygnału przesyłanego z głębokich czeluści kosmosu. Ten „neutrinowy wiatr z próżni” interpretowany jest przez wszystkich jako list od braci w rozumie z innej galaktyki. Rzeczywistość okazuje się jednak bardziej skomplikowana, a uwolnienie się z okowów antropomorfizacji będzie dla ludzkości nie lada wyzwaniem.
Ponadto ziemianie będą musieli stawić czoła technologiom, które mogą odmienić oblicze Ziemi i zadać sobie pytanie: czy warto?
Specyficzny i komplikujący wszystko główny bohater poprowadzi nas za rękę przez to zwariowane uniwersum, w którym zamiast prawdy mnożą się hipotezy mniej lub bardziej prawdopodobne. Razem z nim stawimy czoła prawdzie o naturze kontaktu, zawiłościach ludzkiej polityki, nierównościach społecznych a nawet pytaniu o istnienie Absolutu…
Chciałbym przy tym żebyśmy nie zapominali, że tu, niedaleko – w Krakowie – żył pisarz, który odmienił oblicze światowej fantastyki naukowej, a chociaż „Głos Pana” nie jest okrętem flagowym jego twórczości, to z pewnością jest prawdziwą awangardą science fiction.
Ocena
Recenzja wg Jarosław Bałdyga / (Dodano 14.08.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Głos Pana

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

**Warunki promocji: "Paczkomat za 0 zł dla zamówień od 69 zł"

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł / 0 zł** -
Placówki Poczty Polskiej 6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Placówki Poczty Polskiej 6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł