Gra, w której żyjemy

(okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Kelar Piotr
Liczba stron: 108
Data premiery: 27-03-2019
Wydawca: Psychoskok

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
24,90 zł
Special Price 19,99 zł
- +
LUB

Opis

Czy nasz świat, ten w którym żyjemy i który jako tako znamy, został wygenerowany przez program komputerowy? Piotr Kelar przedstawia dowody na to, że tak właśnie jest, i daje do zrozumienia, iż dla człowieka to wcale nie musi być zła wiadomość. Za przewodników w wędrówce po labiryncie, w jakim się prawdopodobnie znajdujemy, wybrał dwie znaczące i raczej godne zaufania postaci: Kartezjusza i Tolkiena. Autor książki poszukuje dowodów na potwierdzenie hipotezy, według której nasz świat jest w rzeczywistości komputerową symulacją, lub mówiąc prościej: komputerową grą w życie. Hipoteza ta cieszy się zainteresowaniem w środowiskach naukowych, a także paranaukowych i w popkulturze. Książka porusza kwestie związane z teoriami spiskowymi oraz przedstawia wizję świata spoza „gry”. Piotr Kelar na kartach swojej książki przypomina filozoficzne pytanie: Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)? Skłania w ten sposób do zastanowienia się, czy żyjemy w świecie, który jest grą, czy w grze, która udaje świat. Może nawet mamy wybór – być tu albo tam.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Kelar Piotr
Nazwa Gra, w której żyjemy
Liczba stron 108
Data premiery 27-03-2019
Wydawca Psychoskok
Oprawa miękka
ean 9788381193214
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Autor przenosi nas w czasie do 2144r. i pokazuje nam możliwy obraz świata w tym okresie. Ludzkość o wiele bardziej rozwinęła swoje umiejętności technologiczne, dużo więcej rozumieją, mają większą kontrolę nad światem, a światem w praktyce nie kieruje już rząd, a wielkie firmy.
Człowiek żyjący w realnym świece, poprzez wejście do specjalnej kapsuły przenosi się do życia w symulacji i gra w życie.

Całe rozważania o życiu w symulacji nie do końca mnie przekonały. Autor nawołuje, aby nie poprzestać na przeczytaniu tylko jego książki, ale by zagłębić się w tę teorię, poczytać więcej, wykonywać doświadczenia. Ja po przeczytaniu tej książki nadal jestem bardzo sceptycznie nastawiona do teorii życia w symulacji, wydaje mi się ona nieprawdopodobna i raczej nie będę zagłębiać się w ten temat i rozszerzać swojej wiedzy w tym kierunku.
Podobał mi się jednak obraz świata w symulacji w 2144r.. Moim zdaniem autor świetnie wykreował ten świat i wydaje mi się, że zrobił to w taki sposób, że dokładnie wszystko, co w książce wydarzyło się od roku 2019 do 2144 mogłoby wydarzyć się naprawdę i to z niemałym prawdopodobieństwem.

Przedstawiona przez niego wizja przyszłości wcale jednak nie wygląda kolorowo… Niestety świat już od jakiegoś czasu zmierza (moim zdaniem) w nie tym kierunku w którym powinien, a autor w „Grze…” pokazuje nam jak może się to wszystko potoczyć.
Ocena
Recenzja wg do bookowej deski / (Dodano 01.07.2019)
Świat, który nas otacza, wcale nie musi być taki, jakim go postrzegamy. “Gra, w której żyjemy” to poszukiwanie dowodów na to, ze nasze życie jest w rzeczywistości wirtualną rozgrywką. To wycieczka przez wyobraźnię, naukę I niewyjaśnione zjawiska. To naturalna refleksja, jaką każdy z nas powinien podjąć w czasach, w których gry komputerowe stają się coraz doskonalsze, bez wątpienia dążąc do idealnego odwzorowania rzeczywistości.
Jakiekolwiek tempo rozwoju gier, nawet najmniejsze, prędzej czy później doprowadzi je do tego, że staną się one nie do odróżnienia od rzeczywistości.
Warto iść przez życie odważnie, nie bojąc się myślenia pozaschematycznego, nie bojąc się zmian i nie grając liniowo.
Każda decyzja każdego człowieka ma bezpośredni i pośredni wpływ na dzieje całej ludzkości.
Wszystko co się dzieje na świecie, powiązane jest jednym wielkim łańcuchem przyczynowo-skutkowym.
Należy pamiętać, że negatywne myślenie przyciąga negatywne skutki.
Książka posiada 101 stron opowiadania o przyszłości tak, jakby była przeszłością, ponieważ zabiera nas do roku 2144. Omawia przyczyny i skutki powstania symulacji i tłumaczy dlaczego ludzkość postanowiła uciec w wirtualny, stworzony przez program komputerowy świat, w którym wszyscy obecnie żyjemy.
Polecam!
Ocena
Recenzja wg Małgorzata Nocoń / (Dodano 29.05.2019)
Wyobraźcie sobie, że tak naprawdę na świecie jest rok 2144. Ludzkość rozwinęła się technologicznie, żyje w hermetycznym społeczeństwie, panuje ścisła kontrola nad liczbą narodzin jego nowych członków, oczywiście z okazji groźby przeludnienia. Władzę nad światem przejęły w zasadzie największe korporacje, co nasuwa skojarzenia z cyberpunkiem, tylko nie ma takiego szału na nieorganiczne wszczepy. W takiej korporacji znajdują się pomieszczenia wypełnione niewielkimi kapsułami, w których są ludzie. Co oni robią? Grają. A konkretnie ktoś spośród nich, gra akurat... Tobą.
"Gra w której żyjemy" przedstawia w sposób naukowy - ale jednak przystępny i zrozumiały, żeby nawet taki ignorant naukowy jak ja zrozumiał co autor miał na myśli- teorię mówiącą, że nasze życie jest częścią symulacji komputerowej. Wszystko co widzimy, czego się uczymy, co czytamy, co przeżywamy - wszystko to widzi osoba grająca gdzieś za 125 lat. Teoria głosi, że symulacja ta jest odwzorowaniem autentycznych wydarzeń historycznych. Czyli to, co dzieje się w chwili obecnej, już było. Mam nadzieję, że mimo przedstawianych przez autora dowodów, które swoje źródło mają w fizyce kwantowej, nie okaże się to prawdą. Bo jeżeli tak, i wizja naszej najbliższej przyszłości rysuje się tak, jak ta przedstawiona w przez pana Kelara, to mamy przerąbane...
Mój imiennik popisał się w tej książce bardzo dobrym językiem. Jest nowocześnie i naukowo, ale przystępnie. Na tych zaledwie 100 stronach należy się bezwzględnie skupić, żeby nie stracić sensu i wątku, jednak jest to zrozumiałe dla każdego. Gorąco polecam, bo książka ta w moim odczuciu pozostawia wiele do przemyślenia i zachęca do dalszego zgłębiania sprawy.
Ocena
Recenzja wg światy alternatywne / (Dodano 23.04.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Gra, w której żyjemy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Placówki Poczty Polskiej 6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Placówki Poczty Polskiej 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł