Homo deus. Krótka historia jutra

(okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 540
Data premiery: 18-04-2018
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
59,90 zł
Special Price 36,99 zł
- +
LUB

Opis

Światowy bestseller. Książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku.

Tak będzie wyglądała nasza przyszłość!

Yuval Noah Harari w słynnej książce Sapiens. Od zwierząt do bogów opisywał ewolucję i historię ludzkości. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w Homo deus… myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że człowiek pod wieloma względami już stał się równy bogom i przystąpił do realizacji kolejnych marzeń: o nieśmiertelności i szczęściu.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach.

Śmierć to tylko problem techniczny

Światowe korporacje prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Już niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?

Czy ludzkość osiągnie szczęście?

Człowiek to biologiczna maszyna, a skoro tak, można nią sterować. W XXI wieku poczucie szczęścia po prostu będzie można włączyć na żądanie.

Wojna to przeżytek

Już dzisiaj więcej osób umiera w wyniku samobójstw niż w konfliktach zbrojnych. O czym to świadczy?

Nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Jesteśmy na to gotowi? Czy odnajdziemy się w takim świecie?

"To rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Styl Harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe".
"Sunday Times"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Harari Yuval Noah
Nazwa Homo deus. Krótka historia jutra
Liczba stron 540
Data premiery 18-04-2018
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda
Tłumacz Romanek Michał
ean 9788308064955
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału hebrajski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Kolejna genialna książka Yuval Noah Harari. Jeśli podobał się Sapiens, prawdopodobnie spodoba się również Homo Deus. Styl pisania autora jest doskonały: jasne zdania, dobrze skonstruowane akapity i dobrze ustrukturyzowane rozdziały. Rezultatem jest świetna książka, która zapewnia czytelnikowi niesamowite doznania. Temat książki jest bardzo interesujący: możliwe perspektywy dla ludzkości. Punkt widzenia autora jest bardzo dobrze osadzony w solidnych badaniach. Jednakże, będąc inżynierem oprogramowania, uważam, że niektóre z jego poglądów na temat ewolucji technologii są zbyt optymistyczne. Niemniej jednak nie zagraża to przesłaniu, jakie autor wysyła do ludzkości. Świetna książka, warta przeczytania!
Ocena
Recenzja wg genialna / (Dodano 20.02.2019)
Czytałam wcześniejszą książkę Yuval Noah Harari "Sapiens. Od zwierząt do bogów" pamiętam, że zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie. Jak tylko pojawiła się ta wiedziałam, że również ją przeczytam. "Homo deus. Krótka historia jutra" to książka, która napisana jest w podobnym klimacie, co poprzednia. Autorka idzie jednak o krok dalej i próbuje udowodnić, że człowieka można postawi na równi z bogiem, a jego jedynym marzeniem i pragnienie, do którego dąży jest chęć posiadania nieśmiertelności i wiecznego szczęścia. Książka napisana jest lekkim i przyjemnym językiem. Polecam każdego, kto pragnie dowiedzieć się jak będzie wyglądała nasza przyszłość.
Ocena
Recenzja wg Wizja przyszłosći! / (Dodano 07.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Homo deus. Krótka historia jutra

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Yuval Noah Harari pojawił się na świecie 24 lutego 1976 roku w izraelskiej miejscowości Kirjat Atta. Profesor na jerozolimskim Uniwersytecie Hebrajskim, specjalizujący się w historii wojskowej oraz historii średniowiecza. Tytuł naukowy doktora zdobył na Uniwersytecie w Oxfordzie. Harari to autor bestsellerowych książek, takich jak „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „21 lekcji na XXI wiek”, „Homo deus. Krótka historia jutra”, a także bezpłatnego kursu pt. „Krótka historia ludzkości”. Autor w codziennym życiu praktykuje medytację Vipassana oraz jest zadeklarowanym weganinem. Yuval Noah Harari w swoich książkach poddaje całościowej analizie historię gatunku ludzkiego od początku jego istnienia. Opisuje mające miejsce na przestrzeni dziejów procesy polityczne, makroekonomiczne, technologiczne i społeczne. W swojej twórczości posługuje się bogatą wiedzą z zakresu wielu nauk, takich jak m.in. biologia, genetyka, biotechnologia, psychologia, socjologia, ekonomia, historia czy religioznawstwo. Autor pokazuje, w jaki sposób człowiek podporządkowywał sobie świat i rozwijał się w różnych dziedzinach życia. Zgodnie z wizją izraelskiego historyka, jeszcze w XXI wieku na skutek rozwoju technologii nastąpi upadek cywilizacji Homo sapiens. Najbogatsi ludzie staną się nieśmiertelni i będą mogli postawić się w miejscu Boga. Powstanie homo deus - superczłowiek maszyna, wyposażony w sztuczną inteligencję. Na szeroką skalę będą produkowane części ludzkiego ciała, które staną się towarem. Yuval Noah Harari poprzez swoją twórczość prowokuje czytelnika do stawiania sobie pytań o dalsze losy człowieka w XXI wieku. Sygnalizuje liczne zagrożenia wynikające z epokowych przemian. Prognozuje, że człowiek stanie się wiecznie niezadowolony, a na skutek jego działań może dojść do zagłady planety oraz zwierząt. Możliwość uzyskania nieśmiertelności doprowadzi również do przeludnienia oraz konfliktów zbrojnych o ograniczone zasoby. Problemem może okazać się również przedefiniowanie znaczenia religii oraz kształt współczesnych systemów polityczno-gospodarczych.