Hope Downs

(CD)
Hope Downs (CD, muzyka)
Wykonawca/Zespół: Rolling Blackouts Coastal Fever
Data premiery: 15-06-2018

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 5 dni

Normalna cena:
59,99 zł
Special Price 52,99 zł
- +
LUB

Opis

Jeden z albumów roku. Rzadko się zdarza, aby debiutancki album zespołu brzmiał tak pewnie i pewnie, jak "Hope Downs" Rolling Blackouts Coastal Fever. To dziesięć utworów wypełnionych namiętnym gitarowym popem, który wywołuje ciepłe wspomnienia zespołów takich jak Go-Betweens czy podopiecznych nowozelandzkiej wytwórni No-fione.

"Hope Downs" to album zespołu odnajdującego własny, zbiorowy głos. Ciężko uderzający debiutancki album jest świadectwem ciasnych i pracowitych bonafidów Rolling Blackout. Przed założeniem zespołu w 2013 roku, wokaliści / gitarzyści Fran Keaney, Tom Russo i Joe White od szkoły średniej grali razem w różnych zespołach garażowych. Kiedy rozpoczął granie pod szyldem Rolling Blackout C.F., z Joem Russo (brat Tomka) na basie, Marcelem (Tussie, ówczesny współlokator Joego White'a) na perkusji, chemia była natychmiastowa.

Po wspólnej EPce z zespołem You Yangs (innym bratem Russo), w 2015 roku własnym sumptem wydali "Talk Tight", którą label Ivy League z Sydney wydało w następnym roku na szerszą skalę. "Talk Tight" zdobyło uznanie krytyków, w tym legendarnego Roberta Christgau. W 2017 roku Sub Pop wydał "The French Press EP".

Materiał na "Hope Downs" został napisany w ciągu ostatniego roku w sali prób zespołu w Melbourne, gdzie również zostały napisane i nagrane poprzednie wydawnictwa. "Czułyśmy się jak w chwili, gdy piaski się przesuwają, a świat robi się coraz dziwniejszy. Było ogólne poczucie, że sprawy się rozpadają w szwach, a ludzie wokół nas również się rozpadają", wyjaśnia Russo. Tytuł albumu, wzięty od nazwy rozległej kopalni odkrywkowej w środku Australii, nawiązuje do poczucia "stania na krawędzi pustki wielkiego nieznanego i znalezienia czegoś, czego można by się trzymać".

Z pomocą inżyniera/producenta Liama Judsona i jego sprzętu nagraniowego, zespół koprodukował i nagrał na żywo dziesięć perełek gitarowego popu w ciągu dwóch tygodni w Nowej Walii zimą 2017 roku. "Hope Downs" posiada solidne brzmienie pełnopasmowe, które jest tym bardziej imponujące, że zespół unika tradycyjnych studiów nagraniowych. Jeśli kochaliście "Talk Tight" i "The French Press", na pewno nie będziecie rozczarowani - ale może również być zaskoczeni tym, jak rozrosło się brzmienie zespołu.

Dodatkowe informacje

Nazwa Hope Downs
Wykonawca/Zespół Rolling Blackouts Coastal Fever
Data premiery 15-06-2018
Rok nagrania 2018
Liczba nośników 1
ean 098787122022,0098787122022
Nośnik CD
Rok wydania 2018

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Hope Downs

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.