Imię Róży

(okładka twarda, książki)
100/100
Autor: Eco Umberto
Data premiery: 09-12-2020
Wydawca: Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Oprawa: twarda

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Nowe wyjątkowe wydanie wzbogacone rysunkami autorstwa Umberta Eco!

Listopad 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. W klasztorze panuje ponury nastrój. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Sprawa jest nagląca, gdyż za kilka dni w opactwie ma się odbyć ważna debata teologiczna, w której wezmą udział dostojnicy kościelni, z wielkim inkwizytorem Bernardem Gui na czele. Tymczasem dochodzi do kolejnych morderstw. Przenikliwy Anglik orientuje się, że wyjaśnienia mrocznego sekretu należy szukać w klasztornej bibliotece. Bogaty księgozbiór, w którym nie brak dzieł uważanych za niebezpieczne, mieści się w salach tworzących labirynt. Intruz może tam łatwo zabłądzić, a nawet - jak krążą słuchy - postradać zmysły.

Powieść ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku. Jej sukces czytelniczy był wielkim zaskoczeniem dla teoretyków i krytyków literatury. Dziś „Imię róży” zalicza się powszechnie do arcydzieł XX wieku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Eco Umberto
Nazwa Imię Róży
Data premiery 09-12-2020
Wydawca Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Oprawa twarda
Tłumacz Szymanowski Adam,Kasprzysiak Stanisław
ean 9788373927186
Numer wydania I
Rok wydania 2020
Język wydania polski
Język oryginału włoski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Siedzę i zastanawiam się, co można napisać o takiej książce, jak Imię róży. Książka w mniejszym lub większym stopniu znana chyba wszystkim, czy to jako dzieło literackie, czy jako genialna adaptacja z genialnymi rolami Seana Connery i Christiana Slaytera. Bez wątpienia jest to jedna z najznakomitszych książek XX wieku, która w 2020 roku skończyła 40 lat.
Wróciłam do niej po blisko 20 latach i ponownie mnie oczarowała, wręcz pochłonęła, zawładnęła mną przy pomocy swojej magii.
Książka wybitna, jedyna w swoim rodzaju, wręcz magiczna, a co najważniejsze ponadczasowa. Historia rozpoczynająca się w XIV wieku w jednym z włoskich klasztorów chwyta za serce raz a porządnie. Do tego historia tajemniczej księgi, watek kryminalny - opat klasztoru prosi jednego z mnichów o rozwiązanie zagadki tajemniczego zgonu... Eco stworzył wyjątkową powieść Imię róży to po prostu arcydzieło. Książka porusza wiele wątków, w przeciwieństwie do świetnej ekranizacji. Film skupia się na kwestiach kryminalnych i miłosnych. W książce mamy natomiast także sporo różnych rozważań, podrobinę teologicznych, duchowych, metafizycznych, dot. sensu życia i człowieczeństwa. Jeżeli do tego dodamy ilustracje zrobione przez samego autora, to mamy podwójne arcydzieło.
Autor na wielu stronach kreśli szkice, rysunki, które są adekwatne do treści książki. Nie są to jakieś wybitne rysunki pod względem artystycznym. Ot szkice zamku, katedry, książki, postaci, ukazują nam życie w średniowieczu etc. Bardziej przypominają one coś, co wychodzi spod naszych palców np.w trakcie długiej rozmowy telefonicznej, czy chwili zamyślenia. Poczynione krótką, szybką i dowcipną kreską.
Świadczą one o głębokim namyśle, refleksjach, jakie towarzyszyły Eco w pracy nad książką, a i o chwilach radości, uśmiechu i podejmowaniu szybkich decyzji.
Są to rysunki ciekawe, cenne, bo będące dziełem nieżyjącego już autora.
Zdecydowanie są ozdobą książki.
Bardzo ciekawa jest także okładka tego wydania. Wydawnictwo Noir sur blanc poszło na całość i uraczyło nas podwójną okładką. Przypomina ona starą księgę, która została dotknięta przez palce umazane inkaustem. Taka okładka doskonale wpisuje się w fabułę książki. Wszak tok wydarzeń zawodzi nas do do klasztornej biblioteki, gdzie przechowywana jest tajemnicza księga.
Jubileuszowe wydanie Imienia róży jest wyjątkowe, wybitne i bez wątpienia warto je mieć, warto przeczytać, warto się dać uwieść tej wyjątkowej, magicznej historii. Warto także przeczytać dołączony do książki esej.
Polecam.
Ocena
Recenzja wg Katarzyna / (Dodano 09.01.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Imię Róży

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł