Instytucje finansowe z sercem - Historia i teraźniejszość unii kredytowych w Stanach Zjednoczonych

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 204
Data premiery: 05-03-2012
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Spółdzielczość kredytowa ma długie i bogate tradycje. Różnorodne uwarunkowania sprawiły, że jej obecna sytuacja na świecie jest bardzo zróżnicowana. W jednych systemach finansowych odgrywa ona istotną rolę, w innych małą, a jeszcze w innych w ogóle nie jest znana. Wśród ponad setki krajów na świecie, w których jest ona obecna – obok Polski – są również Stany Zjednoczone, przywoływane jako przykład państwa, w którym spółdzielczość kredytowa – działająca w postaci credit unions – rozwinęła się na niespotykaną skalę, osiągnęła pełną dojrzałość i największy sukces. Zweryfikowanie tego poglądu stało się motywem przewodnim, pobudzającym do napisania niniejszej książki. Za jej cel uznano zbadanie i zdiagnozowanie rzeczywistej sytuacji spółdzielczości kredytowej we wspomnianym kraju oraz jej przedstawienie polskiemu czytelnikowi, aby umożliwić mu zapoznanie się z nią i wyciagnięcie stosownych wniosków, które być może staną się w przyszłości podwaliną działań warunkujących i umacniających sukces spółdzielczości kredytowej w Polsce. W rezultacie, w książce przedstawiono charakterystykę unii kredytowych w Stanach Zjednoczonych, dokonaną na podstawie analizy różnych aspektów ich działania zarówno w przeszłości, jak i obecnie. Zakres czasowy książki obejmuje cały okres funkcjonowania amerykańskich unii kredytowych – od ich powstania w pierwszej dekadzie XX wieku, aż do dnia dzisiejszego, ale szczególną uwagę poświęcono w niej przede wszystkim ostatniej pięciolatce, tj. okresowi 2006-2010.
Książka składa się ze wstępu, trzech rozdziałów oraz zakończenia, które uzupełniono spisami literatury, regulacji prawnych i innych źródeł oraz wykazem 80 różnych elementów graficznych, które urozmaicają jej treść, takich jak tabele, rysunki i wykresy.
W konkluzji – na końcu książki – zawarto spostrzeżenie, że amerykańskie unie kredytowe, kierując się w swoim działaniu mottem „nie dla zysku, nie dla miłosierdzia, ale po to, by służyć” („not for profit, not for charity, but for service), wyznają chrześcijańską filozofię „ludzie dla ludzi” („people helping people”), co uzasadnia nazywanie ich „instytucjami finansowymi z sercem” („financial institutions with heart”). Identyfikowanie ich jako takich, daje im swoistą przewagę konkurencyjną, na którą uczciwie sobie zapracowały, konsekwentnie i skutecznie dbając o interesy swoich członków od zarania, aż do chwili obecnej, czyli już ponad 100 lat.

Dodatkowe informacje

Autor Orzeszko Teresa
Nazwa Instytucje finansowe z sercem - Historia i teraźniejszość unii kredytowych w Stanach Zjednoczonych
Liczba stron 204
Data premiery 05-03-2012
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Oprawa miękka
ean 9788375564266
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Instytucje finansowe z sercem - Historia i teraźniejszość unii kredytowych w Stanach Zjednoczonych

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.