Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 431
Data premiery: 08-02-2013
Wydawca: Media Rodzina

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
35,00 zł
Special Price 23,49 zł
- +
LUB

Opis

Skuteczna, oparta na wzajemnym zaufaniu komunikacja z dzieckiem to marzenie każdego rodzica. Bestsellerowy poradnik pedagogiczny Adele Faber oraz Elaine Mazlish pokazuje jak w prosty sposób opanować tę sztukę. Na przykładach zaczerpniętych z życia różnych rodzin autorki przedstawiają najczęstsze, codzienne problemy wychowawcze i podsuwają ich skuteczne rozwiązania. Ich analizy i wskazówki pomagają lepiej zrozumieć najmłodszych i dziecięcy sposób postrzegania świata. Proponowane metody nie tylko usprawniają międzypokoleniową komunikację, ale również pokazują jak budować silne więzi emocjonalne między dorosłymi a dziećmi.

Nowe, rozszerzone wydanie zostało wzbogacone o suplement przedstawiający doświadczenia polskich rodziców, a także w posłowie „Nowe pokolenie”, w którym córka Adele Faber, wychowywana wg opisywanych metod, dzieli się swoimi doświadczeniami oraz szuka rozwiązań problemów wychowawczych, które stawiają przed rodzicami nowe czasy.

Dodatkowe informacje

Autor Faber Adele, Mazlish Elaine
Nazwa Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły
Liczba stron 431
Data premiery 08-02-2013
Wydawca Media Rodzina
Oprawa miękka
Tłumacz Więznowska Mariola
ean 9788372787866
Tytuł i podtytuł oryginalny How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk
Numer wydania I
Rok wydania 2013
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 8

Potwierdzam, świetny poradnik. Ciekawy i motywujący do dowiedzenia się czegoś więcej na temat relacji rodzic-dziecko. Kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy, moją uwagę zwrócił właśnie tytuł, a zawiera się w nim cała myśl przewodnia. Umieć słuchać i umieć mówić, to wszystko, tylko tyle i aż tyle. Pod wieloma względami książka wartościowa, pomocna w uzdrowieniu relacji z własnym dzieckiem, jak bardzo trudna by ona nie była. W trakcie tej lektury uświadomić sobie można wiele rzeczy, pozornie prostych, a jednak wymagających czasu na ich zrozumienie. Polecam, bo zmienia się także sposób myślenia.
Ocena
Recenzja wg Anonim / (Dodano 30.12.2020)
W obliczy obecnych problemów na linii rodzice dzieci jest to niezwykle aktualna książka, która na pewno będzie bardzo pomocna w wielu trudnych sytuacjach wychowawczych. Dla mnie jest ona odkryciem, ponieważ spotkałam się w niej ze stylem wychowawczym, który do tej pory był mi całkowicie obcy. Rzadko, kiedy pochylałam się nad potrzebami mojego dziecka. Przeważnie dążyłam, aby moja racja zawsze była na wierzchu, a to przecież nie oto chodzi. Dzięki tej książce w znacznym stopniu poprawiły się moje relacje z dziećmi. Bardzo mi się podobały konkretne przykłady danych sytuacji, które mogą spotkać każdego z nas.
Ocena
Recenzja wg nowe spojrzenie na wychowanie / (Dodano 21.11.2019)
Zdecydowanie dla mnie ta książka to biblia, jeżeli chodzi o wychowywanie dzieci. Wszyscy rodzice, którzy próbują odejść od konwencjonalnego wychowywania dzieci za pomocą nagród i kar, powinni przeczytać tę książkę, bo jest ona właśnie dla was. Za pomocą praktycznych scenek (rodzic- dziecko) pokazuje jak powinniśmy rozmawiać z dzieckiem, aby szanować jego uczucia i swoje, a przede wszystkim dbać o rodzicielską relację. Takie wychowanie prowadzi do pięknego rodzicielstwa i wielu wspaniałych chwil. Ja jestem zachwycona tą książką i wiele razy już do niej wracałam. Wspaniale, ze za każdym razem odczytuję ją zupełnie inaczej.
Ocena
Recenzja wg Świetna książka o wychowywaniu dzieci! / (Dodano 21.02.2019)
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły dla mnie tak książka to biblia, jeżeli chodzi o wychowywanie dzieci. Po jej przeczytaniu wiele w moim podejście do rodzicielstwa się zmieniło. Muszę przyznać, że każdy rodzic powinien się nad nią pochylić, ponieważ robimy wiele błędów wychowawczych, a ta książka pozwoli nam ich uniknąć. Jeżeli jesteście rodzicami, którzy nastawieni są na wychowywanie w duchu rodzicielstwa bliskości z poszanowaniem swoich uczuć oraz dzieci, to z pewnością ta książka będzie wam bardzo bliska. Ja jestem w niej zakochana i szczerze polecam każdemu rodzicowi.
Ocena
Recenzja wg Zmieńmy nasze podejscie do wychowywania dzieci! / (Dodano 07.12.2018)
Rewelacyjna książka do której powinni sięgnąć nie tylko rodzice, a wszyscy planujący powiększyć rodzinę. Pokazuje perspektywę widzenia dziecka i pomaga zrozumieć wiele "dziur komunikacyjnych". Pomaga w budowaniu relacji z dzieckiem w oparciu na zaufaniu i bezpieczeństwie.
Ocena
Recenzja wg Zuza / (Dodano 19.08.2018)
„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” to poradnik, w który powinni z klucza zaopatrzyć się wszyscy młodzi rodzice. Autorki w bardzo przystępnej formie dzielą się swoimi doświadczeniami na temat skutecznej komunikacji z dziećmi. Podają przykłady, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i generalnie jak odnosić się do najmłodszych ( i nie tylko), żeby mieć z nimi dobry kontakt. Wzajemne zaufanie to podstawa dobrych relacji. W codziennym zabieganiu często umykają nam detale, które później bardzo niekorzystnie wpływają na nasze stosunki z bliskimi. Bardzo fajny jest dodatek napisany przez córkę jednej z autorek. Punkt widzenia dziecka wychowanego wedle proponowanych metod jest bardzo ciekawy i pouczający!
Ocena
Recenzja wg Ewaryst / (Dodano 12.12.2016)
Do zakupu poradnika nie skłoniły mnie kłopoty z dziećmi, ale raczej chęć być świadomym, odpowiedzialnym rodzicem. Takim, który będzie potrafił zbudować relacje z dziećmi oparte na zaufaniu, szacunku i miłości. I chociaż z początku wydawało mi się, że autorki nie odkrywają niczego nowego, to w miarę czytania znajdowałam coraz więcej rzeczy, które powinnam poprawić u siebie, i wskazówek, jak najlepiej to zrobić. Gdyby nie ta książką to zapewne za kilka lat czekałyby mnie poważne kłopoty. A teraz liczę, że uda mi się im zapobiec!
Ocena
Recenzja wg Serafina / (Dodano 17.11.2016)
Jeszcze nie tak dawno moje relacje z córką były dalekie od ideału, a nawet od powszechnie pojmowanej poprawności. Zupełnie nie wiedziałam, jak się z nią komunikować, żeby to, co chcę jej przekazać docierało, a jednocześnie nie generowało konfliktu. W poszukiwaniu rozwiązań trafiłam na poradnik, który w tytule wyrażał moją potrzebę. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Po jego przeczytaniu zaczęłam patrzeć na swoje dziecko z innej perspektywy, trochę jakby jej oczami. Już samo to pomogło mi lepiej dobierać słowa w rozmowach i otworzyło mnie na jej problemy. Autorki proponują kilka metod na poprawę komunikacji i mogę potwierdzić, że są one skuteczne!
Ocena
Recenzja wg Kiwa / (Dodano 11.10.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł