Szanowni Klienci,
Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2021 roku sklep internetowy livro.pl zakończył działalność. Aby zwrócić lub zareklamować towar zakupiony w sklepie internetowym należy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta - telefonicznie: +48 22 460 0 460 lub mailowo: [email protected].

Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie

(okładka miękka)
93/100
Liczba stron: 224
Data premiery: 04-11-2020
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 34,49 zł
- +

Opis

Hejt i krytyka to zjawiska, z którymi musimy się mierzyć w dzisiejszym życiu. Jednak zdarza się, że najsurowszym krytykiem jest wewnętrzny głos, który ukrywa się w naszej głowie i mówi nam „znowu dałaś plamę”, „to ci się nie uda”, „siedź cicho, są mądrzejsi od ciebie” itd. Najczęściej te oskarżenia nie mają nic wspólnego z faktami, ale sprawiają, że rezygnujemy z wyzwań, przejmujemy się nadmiernie porażkami i czujemy się gorsi od innych.

W książce autorki proponują różne strategie, które pomogą zmierzyć się z tym wewnętrznym głosem i sprawić, aby w końcu zamilkł lub - co więcej - zaczął wspierać i zachęcać do działania. Zaprosiły do rozmów na te tematy: Katarzynę Cichopek, Darię Ładochę, Odetę Moro, Honoratę Skarbek, Dorotę Welman, Zofię Zborowską-Wronę.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Dodatkowe informacje

Autor Godecka Joanna, Adamowicz Alina
Nazwa Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie
Liczba stron 224
Data premiery 04-11-2020
Wydawca Wydawnictwo MUZA S.A.
Oprawa miękka
ean 9788328715288
Numer wydania I
Rok wydania 2020
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Samokrytyka ma wiele twarzy. Myśli samokrytyczne mają dwie wspólne cechy: są bardzo bolesne i opierają się na przekonaniu, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy. Niektórzy nie potrafią przestać krytykować samych siebie, ponieważ uważają, że jest to jedyny sposób na zmotywowanie do zmiany. Ale czy o to chodzi

Wewnętrzny krytyk - irytujący głos w naszej głowie, który ciągle nas strofuje, ocenia i gra na naszej niepewności. Właśnie takie kłopotliwe, negatywne myśli często wywodzą się z krytycznego „podstawowego przekonania”, pochodzą z wczesnych doświadczeń życiowych, które są internalizowane i przyjmowane jako sposób, w jaki myślimy o sobie. Często wiele z tych negatywnych głosów pochodzi od naszych rodziców lub opiekunów, jako dzieci odbieramy negatywne nastawienie rodziców nie tylko do swoich dzieci, ale także do siebie samych. Nasz głos może również pochodzić z interakcji z rówieśnikami i rodzeństwem lub wpływowymi dorosłymi.Jest wewnętrznym wrogiem, który może wpływać na każdy aspekt naszego życia, w tym na naszą samoocenę i pewność siebie, nasze osobiste i intymne relacje oraz nasze wyniki i osiągnięcia w np. szkole i w pracy. Te negatywne myśli wpływają na nas, osłabiając nasze pozytywne uczucia dotyczące nas samych i innych oraz powodują samokrytykę, nieufność, samozaparcie, sprawiają, że popadamy w nałogi.


Jak możemy uciszyć ten mieszkający wewnątrz nas głos? Jak uwierzyć w siebie? Czy jest możliwe, by ten najsurowszy wewnętrzny głos uciszyć? Przecież nie chcemy całe życie rezygnować z wyzwań, wiecznie czuć się gorzej od innych i stale przejmować się nadmiernie porażkami? "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie" to wspaniały poradnik napisany przez dwie kobiety: terapeutkę i trenerkę pozytywności emocjonalnej Alinę Adamowicz oraz psychoterapeutkę i ekspertkę w zarządzaniu emocjami Joannę Godecką. Obie panie dołożyły wszelkich starań, by przybliżyć różne strategie, które pomogą zmierzyć się z wewnętrznym krytykiem, aby w końcu nam nie przeszkadzał w naszych codziennych działaniach i podejmowanych wyzwaniach.


Program, które autorki zawarły w książce jest, jak twierdzą:

„unikatowym programem opartym na naszych doświadczeniach w pracy z kobietami, które opowiedzą, jak w praktyce radziły sobie z wewnętrznym głosem odbierającym im radość życia.”.

Wszystkie te kobiety łączy jeden cel – osiągnęły sukces, dzięki wierze w siebie. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale da się uciszyć naszego wewnętrznego krytyka tylko wtedy, gdy jesteśmy tego naprawdę świadomi. Chociaż niektóre z naszych negatywnych myśli są nieuzasadnione i przesadnie osądzające, część tej krytyki dotyczy rzeczywistych problemów, którymi należy się zająć. Wszelkiego rodzaju negatywne myśli są toksyczne dla naszej duszy i naszego rozwoju.


Dzięki tej książce podniesiemy swoją samoocenę, a pozytywna energia, którą tworzymy wokół, zacznie działać na innych. Będzie to miało dobry wpływ na nasze relacje z innymi, łatwiej będziemy je budować i będą na nas dobrze wpływać. Poradnik pomoże nam w budowaniu nowego myślenia oraz wprowadzeniu w życie nowych nawyków, które nas będą wspierać i motywować do działania.


Autorki wykonały wspaniałą pracę, tworząc system umożliwiający każdemu z nas dostęp do naszej kreatywności i uwolnienia naszej twórczej mocy. Owa kreatywność będzie uniwersalną umiejętnością przyszłości zarówno w biznesie, jak i w życiu. Pozbycie się wewnętrznego krytyka to umiejętność, nad którą warto popracować. W związku z tym autorki zaproponowały kilka mało wymagających, ale jakże skutecznych ćwiczeń, które pozwolą nam podnieść samoocenę – wystarczy tylko poświęcić im codziennie po kilka minut.

„Nic się nie zmieni, jeśli ty nic nie zmienisz.”

Warto małymi krokami, dzień po dniu pracować nad sobą. Jeśli będziemy to robić systematycznie, to na pewno osiągniemy sukces. Ważne jest, aby tworzyć swoje życie z odwagą, która jest bardzo ważna w dokonywaniu jakichkolwiek zmian. Autorki zachęcają również, aby stworzyć dzienniczek inspiracji, który nie tylko doda nam energii, ale będzie motywował do działania. Co więcej, do swoich rozmów na temat samorealizacji i budowania poczucia własnej wartości autorki zaprosiły znane osoby, w tym Odetę Moro, Katarzynę Cichopek i wiele innych. Książka zajmuje się takimi sprawami jak: Jak pozytywnie nastawić się do zmiany, czyli wiara w siebie i własne możliwości. Czym jest samoakceptacja i autentyczność? Jaką moc mają wypowiedziane słowa? Jak uciszyć wewnętrznego krytyka oraz jak odpowiadać na krytykę innych wobec nas? Ponadto dowiemy się, czym jest pozytywność emocjonalna.


Książkę zdecydowanie watro polecić osobom, które mają deficyt w rejonach poczucia własnej wartości i braku wiary w siebie. Bo pewność siebie nie jest cecha, z którą się rodzimy, ale zdecydowanie możemy się jej nauczyć. Warto zgłębić wiedzę na temat wiary w siebie, gdyż to będzie miało duży wpływ na nasze przyszłe decyzje i komfort życia.
Ocena
Recenzja wg Monika Urban / (Dodano 12.12.2020)
Niestety jestem osobą, dla której najsurowszym krytykiem jestem ja sama. Ciągle towarzyszy mi w głowie wewnętrzny głos, że coś mogę lepiej, że pewnie nie dam rady. Staram się z tym walczyć, bo bardzo podcina mi to skrzydła. Myślę, że z wiekiem jest w tym temacie znacznie lepiej, ale chciałabym aby głos jednak ucichł, a najlepiej byłoby gdyby zaczął mnie wspierać, a nie wbijać szpilę. Z racji tego często sięgam po różne książki dotyczące tej tematyki dlatego że widzę potrzebę zmiany, bo jedna z najważniejszych relacji w naszym życiu to właśnie relacja z samym sobą. W listopadzie zaczęłam książkę dwóch psychoterapeutek Aliny Adamowicz i Joanny Godeckiej "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie" (Wydawnictwo MUZA) i na dniach ją skończę. Fajnie jest spojrzeć na problem oczami innych ludzi, uświadomić sobie że nie ja jedna borykam się z takim problemem, ale przede wszystkim zobaczyć jak można z tym sobie poradzić, jak inaczej prowadzić rozmowę ze sobą. W książce można znaleźć szereg ćwiczeń, podpowiedzi, które możemy wykorzystać do pracy nad samym sobą, by zmienić nastawienie do siebie, uwierzyć w siebie, dbać o siebie, doceniać siebie i mówić o sobie dobrze, bo przecież słowa mają ogromną moc, a "życie się zmienia, gdy zaczynasz mówić o sobie dobre słowa". Książka otwiera oczy na wiele spraw, bo sporo w niej też o kompleksach, podejmowaniu ryzyka, strachu przed nowym czy hejcie w sieci. Krótko, ale treściwie i na temat!
Ocena
Recenzja wg haphol / (Dodano 07.12.2020)
Czy zdarza Ci się krytykować samą siebie? Bo mi niestety tak. Potrafię sobie wytknąć, to że zostało mi parę kilo po ciąży , zwłaszcza na brzuchu. A przecież aktorki, sportsmenki czy inne kobiety wróciły do formy sprzed ciąży w tak krótkim czasie. To taki jeden z przykładów z których potrafię wbić szpilę sama w sobie.
Z pomocą idą nam Alina Adamowicz oraz Joanna Godecka i książka „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie”. Jest to poradnik napisany łatwym językiem, który pokazuje nam jakie błędy popełniamy w myśleniu o samych sobie oraz jak to zmienić. Znajdziemy tutaj ćwiczenia pozwalające na pozbycie się tego krytycznego spojrzenia jak i wywiady z interesującymi kobietami ze świata show-biznesu, dziennikarstwa. Książka pokazuje, że nieświadomie same siebie krytykujemy i widzimy w nas niedoskonałości, których tak na prawdę nie ma.
Pierwszy raz czytałam poradnik i na początku miałam mieszane uczucia, zwłaszcza do wykonywania ćwiczeń. Szczerze? Nie wszystkie je wykonałam, mam w sobie blokadę do powtarzania sobie czegoś, zwłaszcza na głos. Ale bardzo spodobało mi się jedno w którym zmieniamy sposób mówienia do siebie. Zamiast mówić sobie „nie radzę sobie” czy „nic mi się nie udaje" mówimy „nie wiem, co mam zrobić i jak to zrobić” i „potrafię sobie radzić z przeciwnościami”. Przecież to tak niewiele a poprawi nam samopoczucie i uciszyć ten cholerny krytykujący głosik.
Bardzo podobają mi się części z wywiadami. Pokazują jak znane kobiety radzą sobie ze swoim wewnętrznym krytykiem oraz ich pogląd na świat.
Myślę, że ta książka jest dla większości kobiet. Często nieświadomie same siebie krzywdzimy. Nikt nam tak nie dokopie, wyleje fali hejtu jak my same.
Kobiety walczmy o siebie i doceniamy się. To co same myślimy o sobie jest najważniejsze. Przecież każda z nas jest ładna i mądra, musimy tylko w to uwierzyć. A to że ktoś o nas myśli i czasem powie coś złego, to trudno? Widocznie czegoś nam zazdrości.
Ocena
Recenzja wg Monika @onaczytanoca / (Dodano 30.11.2020)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł