Jan Paweł II w Sercu Świata

(okładka miękka)
Jan Paweł II w Sercu Świata (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 160
Wydawca: Wydawnictwo Esprit
Oprawa: miękka

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Nieznane, wzruszające świadectwo włoskiego kardynała, przyjaciela i współpracownika Jana Pawła II w przeddzień Jego beatyfikacji.
Dwa lata przed swoją śmiercią papież Jan Paweł II wręcza na audiencji kardynałowi Angelo Comastriemu symboliczny krzyż. „Wasza Świątobliwość, nie ma drugiego takiego krzyża, jak ten, który należy do Ciebie” – mówi wtedy Comastri.
Jan Paweł II w sercu świata to poruszające świadectwo ukazujące pontyfikat papieża Polaka z osobistej perspektywy jednego z jego bliskich współpracowników. Oczami kardynała Comastriego możemy obserwować skromność i pokorę Jana Pawła II, jego charyzmatyczną osobowość, słynne poczucie humoru oraz odwagę, z jaką stawiał czoła kolejnym wyzwaniom – a w tym największym z nich: własnej chorobie i śmierci.
Ta wzruszająca lektura to jednocześnie przypomnienie wszystkich najważniejszych momentów niezwykłego pontyfikatu Jana Pawła II. Prostota i bezpretensjonalność książki Comastriego stawia ją na przeciwległym biegunie encyklopedycznych opracowań życia papieża i pompatycznych przemówień.
W chwili, gdy medialny szum sprawia, że Jan Paweł II drugi staje się bardziej symbolem niż człowiekiem, cichy głos Comastriego przypomina nam papieża takiego, jakim był naprawdę.

Dodatkowe informacje

Autor Comastri Angelo
Nazwa Jan Paweł II w Sercu Świata
Liczba stron 160
Data premiery 05-04-2011
Wydawca Wydawnictwo Esprit
Oprawa miękka
Tłumacz Szymona Wiesław
Podtytuł polski Świadectwo o Błogosławionym Papieżu
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału włoski
Rok wydania 2011
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Jan Paweł II w Sercu Świata

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: