Kacper na tropie zła

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 264
Data premiery: 30-03-2016
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Kim jest Kacper i o czym jest książka?

"Kacper jest moim sąsiadem, mieszka dwie kamienice dalej. To miły chłopiec, licealista z interesującą, artystyczno-filozoficzną osobowością. Uczy się raczej przeciętnie, lecz cechuje go ogromna dociekliwość. Lubi wnikać w sens rzeczy zwykłych, wydawałoby się oczywistych. W każdej z nich dostrzega to, co może być skomplikowane i trudne do wyjaśnienia. Kacper ma własny sposób rozwiązywania problemów. Najpierw coś stwierdza, a następnie pyta, dlaczego tak jest. Pytanie kieruje bardziej do siebie niż do kogokolwiek innego, do wyjaśniania zaś zjawisk dla niego niezrozumiałych używa swojej bardzo bogatej wyobraźni. Wszystko to sprawia, że Kacper żyje w wykreowanym przez siebie świecie, a jego zachowanie bywa czasem dziwne dla zwykłych śmiertelników. Jeśli chodzi o odwiedzanie mnie, czas i cel wizyty są nieprzewidywalne. Jedno jest pewne, nigdy nie dzwoni, zawsze puka".

Publikacja otrzymała nagrodę Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych "Książka Wiosny", a następnie została przetłumaczona na język czeski. W 2013 roku książka została uwzględniona w międzynarodowym projekcie badawczym Our Mythical Chilhood Classics and Children's Literature Between East & West (realizowanym na Uniwersytecie Warszawskim) i umieszczona w Polish Literature for Children & Young Adults Inspired by Classical Antiquity. A Catalogue.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Bukowska Irena
Nazwa Kacper na tropie zła
Liczba stron 264
Data premiery 30-03-2016
Wydawca Oficyna Wydawnicza Impuls
Płeć chłopiec / dziewczynka
Oprawa miękka
ean 9788378509219
Numer wydania I
Rok wydania 2016
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Przedział wiekowy 5-7 lat,8-11 lat
Od ilu lat 6+

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Kacper jest miłym chłopcem, licealistą z interesującą, artystyczno-filozoficzną osobowością. Uczy się raczej przeciętnie, lecz cechuje go ogromna dociekliwość. I to właśnie ona sprawia, że odwiedza często swoją sąsiadkę, by zadawać jej trudne pytania. Na przykład o naturę zła. Kacper wyrusza w swoistą podróż w głąb historii filozofii, zadając pytania sławnym mędrcom i filozofom, a opowiadająca o jego poszukiwaniach książka „Kacper na tropie zła” przybiera miejscami charakter powieści przygodowej, gdyż poszczególne opowiadania pełne są wydarzeń. Chłopiec wędruje przez dzieje, zapoznając się z kolejnymi koncepcjami religijno-filozoficznymi, które mają mu pomóc zrozumieć, czym jest zło i skąd się wzięło. Całość przypominać może nieco filozoficzne podróże Zofii autorstwa Josteina Gaardera. Książka przybliża ważne koncepcje filozoficzne, czyniąc je zrozumiałymi dla młodego czytelnika. A czymże jest filozofia, jak nie umiłowaniem wiedzy i próbą szukania odpowiedzi na najistotniejsze pytania?
Z pewnością publikację Oficyny Wydawniczej Impuls można polecić młodym ludziom, którzy lubią pytać. Nie odstraszy ich, przeciwnie – sprawi, że zaczną zadawać kolejne pytania. Dzięki niej czytelnik pozna najważniejsze koncepcje filozoficzne, nie w formie definicji książkowych, ale niejako „w praktyce”, na przykładzie konkretnych wydarzeń i konsekwencji zadawanych przez Kacpra pytań. Podporządkowanie całości jednemu tematowi, jakim jest istota zła, sprawia, że książkę czyta się niemalże jak powieść detektywistyczną. Kacper szuka w końcu źródeł zła, które okazują się wcale nie tak oczywiste, jak można by sądzić.
Bohater spotyka wszystkich niemalże ważnych filozofów, którzy wpłynęli na nasz sposób pojmowania świata. Rozmawia między innymi z Arystotelesem, Tomaszem z Akwinu, Kartezjuszem, Manesem, Rousseau, Schopenhauerem. Na końcu zamieszczono także niewielki słowniczek z najważniejszymi pojęciami. Książka może służyć jako świetne wprowadzenie do filozofii. Jest napisana przez fachowca, co podnosi jej wartość.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/kacper-na-tropie-zla,1740.html
Ocena
Recenzja wg Oficyna Wydawnicza Impuls / (Dodano 13.03.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kacper na tropie zła

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł