Kapitan nauka. SuperQuiz. Stwory

(okładka miękka)
Kapitan nauka. SuperQuiz. Stwory (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 112
Data premiery: 05-09-2017
Wydawca: Edgard

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
24,90 zł
Special Price 16,49 zł
- +
LUB

Opis

  • Jak wyglądało licho?
  • Kto wykluwał się z noszonego pod pachą kurzego jaja?
  • Który stwór wciągał dzieci za obrazki?
  • Kto powstawał z popiołów, a komu wystawał spod sukienki krowi ogon?
  • Czemu ludzie wymyślali różne duszki i demony?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w SuperQuizie Stwory. Wyobraź sobie jesienny wieczór. Gasisz światło i próbujesz zasnąć. Nagle słyszysz jakiś stukot. Sprawdzasz, co to może być, zapalasz lampkę, niby ziewasz,  ale troszkę się też boisz. Szybko okazuje się, że w domu panuje martwa cisza. Kładziesz się z powrotem i już, już masz zamiar smacznie zachrapać, gdy znów rozlega się hałas. Sytuacja powtarza się kilka razy. Rano budzisz się niewyspany. A przecież wszystko jest jasne: w Twoim domu zamieszkała kikimora!

Dawniej ludzie właśnie w ten sposób tłumaczyli sobie zjawiska, które były dla nich niezrozumiałe. Żeby je wyjaśnić, wymyślali przeróżne stwory, które obciążali odpowiedzialnością za powodzie, biedę, gradobicie czy nocne koszmary i które starali się udobruchać lub przepędzić.

Na kartach 1-18 znajdziesz stwory należące do kultury słowiańskiej. Pozostałe wymyśliły inne narody lub występowały w różnych zakątkach świata. Na odwrocie znajdują się zadania. W każdym z nich może być więcej niż jedna poprawna odpowiedź. Życzymy ekscytujących spotkań z niejednym stworem!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Kapitan nauka. SuperQuiz. Stwory
Liczba stron 112
Data premiery 05-09-2017
Wydawca Edgard
Płeć chłopiec / dziewczynka
Seria kapitan nauka
Oprawa miękka
ean 9788377887431
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2017
Forma książka
Przedział wiekowy 5-7 lat,8-11 lat
Od ilu lat 6+

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kapitan nauka. SuperQuiz. Stwory

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.