Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 320
Data premiery: 24-04-2019
Wydawca: Editio

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

Sztuka zaraźliwego entuzjazmu.

Kim tak naprawdę jest Richard Dawkins? Genialnym naukowcem czy religijnym szarlatanem? Jego kolejne tezy budzą mnóstwo skrajnych emocji, od zachwytu po zagorzałą krytykę. Jedno jest pewne - to znakomity orator i doskonały pisarz. Teksty wychodzące spod jego pióra są uznawane za wybitne i nawet najwięksi przeciwnicy przyznają, że argumentacja, jaką stosuje, jest niebezpiecznie przekonująca...

Możesz kochać Dawkinsa albo go nienawidzić, nie wolno Ci jednak przejść obojętnie obok tej książki. Jest ona imponującym wycinkiem naszego wszechświata, doskonale przeanalizowanym i odkrytym na nowo. To zebrane w jednej książce najlepsze i najbardziej przełomowe z esejów Dawkinsa: na temat pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. To także poruszający hołd złożony przyjaciołom i polemistom.

Pierwszy zbiór esejów uznanego naukowca i twórcy wielu bestselerów jest entuzjastyczną deklaracją i świadectwem potęgi rygorystycznej metody naukowej pozwalającej odkrywać cuda świata. W prezentowanych w niniejszym tomie esejach autor wraca do tematu memu - jednostki informacji kulturowej, opisanej w przełomowej książce Dawkinsa Samolubny gen. Czytelnik znajdzie tutaj również poruszające hołdy złożone przyjaciołom i znajomym autora, w tym mowę pogrzebową na cześć pisarza Douglasa Adamsa, autora powieści "Autostopem" przez galaktykę, korespondencję z biologiem ewolucyjnym Stephenem Jayem Gouldem oraz opis wizyty u słynnych paleoantropologów Richarda i Meave Leakey w ich afrykańskim rezerwacie. Zbiór kończy się błyskotliwym listem do 10-letniej córki Dawkinsa, w którym autor radzi jej, aby pielęgnowała swoją ciekawość świata, zadawała pytania i żyła świadomie.

"Przyjrzyj się z bliska myśleniu i pasji jednego z największych intelektualistów naszych czasów. Poznaj jego trzeźwe poglądy na rzeczywistość oraz refleksje, które sprawią, że spojrzysz na wiele spraw we własnym życiu z zupełnie nowej perspektywy.Lubię pielęgnować w sobie przekonanie, że większość z tego, co piszę, jest utrzymana w pogodnym, a nawet żartobliwym tonie. Tam, gdzie okazuję pasję, jest się czym pasjonować. Gdy wpadam w gniew, mam nadzieję, że jest to gniew kontrolowany. Kiedy pojawia się smutek, staram się, żeby nie przerodził się w rozpacz i nie zabił nadziei na przyszłość. Niemniej nauka jest dla mnie w większości przypadków źródłem ogromnej radości i mam nadzieję, że to widać w niniejszej książce."
Richard Dawkins, ze wstępu

"Zdecydowanie pobudza do myślenia." 
New York Times Book Review

"Entuzjazm Dawkinsa dla różnorodności życia na naszej planecie powinien okazać się zaraźliwy." 
Publishers Weekly

"Zagorzały orędownik wyższości nauki empirycznej nad przesądami. (...) Nawet jego najbardziej bezkompromisowe teksty budzą zachwyt nad cudami fizycznego świata."
Library Journal, po przyznaniu niniejszemu zbiorowi nagrody dla najlepszej książki popularnonaukowej roku

"Tym, co łączy wszystkie eseje, jest ożywiający je duch naukowej przejrzystości, intelektualnej uczciwości, prawdy i odwagi. (...) Dawkinsa czyta się z radością, nie tylko z powodu piękna jego prozy, ale także ze względu na elegancję i siłę jego argumentów."
Literary Review

"Zdecydowanie pobudza do myślenia."
New York Times Book Review

"Wspaniały pisarz (...) Dawkins otwarcie i szczerze zachwyca się naturą."
New Republic

"Potwierdza reputację (Dawkinsa) jako wybitnego prozatora i prawdopodobnie najlepszego popularyzatora nauki. Olśniewające!"
New York Review of Books

"Prawdziwy rarytas. (...) Każdy z tych esejów natychmiast przykuwa uwagę. (...) Dawkins jest mistrzem jasnego pisania o nauce i jej wyzwalającej mocy."
New Scientist

"Jego (Dawkinsa) umiejętność wymyślania zadziwiających możliwości jest prawdziwie olśniewająca."
Sunday Times

"Dawkins jest wspaniałym pisarzem, wielkim rzecznikiem rozsądku i niewyczerpanym źródłem wiedzy."
New Republic

"Jaką książkę mógłby napisać kapłan diabła o tym niezgrabnym, marnotrawnym, nieudolnym i przerażająco okrutnym dziele natury!"
Karol Darwin

Najlepsza książka popularnonaukowa roku według Library Journal.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Dawkins Richard
Nazwa Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości
Liczba stron 320
Data premiery 24-04-2019
Wydawca Editio
Oprawa miękka
Tłumacz Lipa Michał
ean 9788328356825
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Przede wszystkim, kiedy zaczynałam czytać te książkę to nie spodziewałem się, że będzie ona tak doskonała. Muszę Wam powiedzieć, że książkę pochłonęłam dosłownie w dwa dni. Jestem pod jej wielkim wrażeniem i muszę chyba stwierdzić, że jest to jedna z lepszych książek, jakie czytałam w ostatnim czasie. To, co je przede wszystkim wyróżni to fabuła, która jest tak wielowątkowa i dynamiczna, że czytelnik naprawdę nie ma chwili wytchnienia, kiedy ją czyta. Ja jestem pod jej wielkim wrażeniem. Często do niej wracam i całkowicie się nią zachwycam za każdym razem. Zdecydowanie polecam wszystkim!
Ocena
Recenzja wg Warto / (Dodano 16.07.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier UPS 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier UPS 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.