Kartkówki z biedronką. Ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę polonistyczną, matematyczną i społeczno-przyrodniczą. Klasa 3. Szkoła podstawowa

(okładka miękka)
Kartkówki z biedronką. Ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę polonistyczną, matematyczną i społeczno-przyrodniczą. Klasa 3. Szkoła podstawowa (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 96
Data premiery: 12-06-2015
Wydawca: Annał

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
22,10 zł
Special Price 16,99 zł
- +
LUB

Opis

Kartkówki z biedronką 3 to ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę i umiejętności uczniów klasy 3 szkoły podstawowej, zgodne z najnowszą podstawą programową z 2009 r. Książka składa się z trzech odrębnych działów obejmujących edukację polonistyczną, matematyczną i społeczno-przyrodniczą. 

W zakresie edukacji polonistycznej szczególny nacisk położono na doskonalenie przez ucznia umiejętności samodzielnego redagowania krótkich wypowiedzi pisemnych, takich jak opowiadanie, opis i list oraz konstruowanie takich form użytkowych, jak życzenia, zaproszenie i notatka do kroniki. W tej części znajdują się również ćwiczenia utrwalające podstawowe reguły ortograficzne i wdrażające do autokorekty pisanych tekstów oraz korzystania ze słownika ortograficznego. Ponadto celem ćwiczeń w edukacji polonistycznej jest usprawnianie czytania ze zrozumieniem, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i twórczości literackiej dziecka.

Edukacja matematyczna obejmuje ćwiczenia w zakresie czterech podstawowych działań matematycznych do 100, rozwiązywanie równań z niewiadomą, zadania na liczbach trzycyfrowych, obliczenia pieniężne i zegarowe, czas kalendarzowy, jednostki miary i wagi, pomiar temperatury i długości oraz wybrane zagadnienia z geometrii.

Edukacja społeczno-przyrodnicza to ćwiczenia dotyczące m.in. pór roku, środowisk życia roślin i zwierząt, zjawisk atmosferycznych czy krajobrazów Polski. Odnoszą się przy tym do doświadczeń i obserwacji własnych ucznia lub też zachęcają do podejmowania działań zmierzających do lepszego poznawania przyrody i środowiska społecznego. 

Ćwiczenia zawarte w książce poza utrwalaniem i sprawdzaniem poziomu wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich szkoły podstawowej motywują do podnoszenia przez dziecko swoich kompetencji poprzez korzystanie z różnych źródeł wiedzy: słowników, encyklopedii, atlasów i internetu.

Dodatkowe informacje

Autor Piątkowska Dorota
Nazwa Kartkówki z biedronką. Ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę polonistyczną, matematyczną i społeczno-przyrodniczą. Klasa 3. Szkoła podstawowa
Liczba stron 96
Data premiery 12-06-2015
Wydawca Annał
Oprawa miękka
Język wydania polski
Dystrybutor Wikr
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kartkówki z biedronką. Ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę polonistyczną, matematyczną i społeczno-przyrodniczą. Klasa 3. Szkoła podstawowa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: