Kochamy Pana Jezusa. Religia. Podręcznik. Klasa 2. Szkoła podstawowa

(okładka miękka)
Kochamy Pana Jezusa. Religia. Podręcznik. Klasa 2. Szkoła podstawowa (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 132
Data premiery: 02-08-2012
Wydawca: Święty Wojciech Dom Medialny

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

19,99 zł
- +
LUB

Opis

„Kochamy Pana Jezusa” autorstwa J. Szpeta i D. Jackowiak to podręcznik do nauki religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, przeznaczony dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Publikacja jest zgodna z programem nauczania „W drodze do Wieczernika?”. 

Treści książki skupione są wokół tematów odkrywania miłości i przyjaźni Bożej w Piśmie Świętym, przeżywaniu roku liturgicznego oraz osoby Jezusa Chrystusa. Dzieci uczą się także zachowania w życiu codziennym: opowiadania, słuchania, przepraszania, przebaczania, obdarowywania i przyjmowania darów. 

Tematy zawarte w podręczniku „Kochamy Pana Jezusa” związane są z przygotowaniami do Pierwszej Komunii Świętej, dotyczą sakramentów, pojęcia grzechu i nawrócenia, miłosierdzia i łaski Bożej, sumienia, gestów związanych z przyjęciem sakramentu Eucharystii. Zawarto również teksty: „Przeczytajmy razem!”, które zostały dostosowane do obniżonego wieku czytelników. Piękną szatę graficzną zdobią liczne, nowe grafiki i ilustracje.

Działania, które zostały zaproponowane w książce zachęcą rodziców do uczestnictwa w życiu religijnym swojej pociechy. 

Numer dopuszczenia: AZ-1-01/10


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Kochamy Pana Jezusa. Religia. Podręcznik. Klasa 2. Szkoła podstawowa
Liczba stron 132
Data premiery 02-08-2012
Wydawca Święty Wojciech Dom Medialny
Seria Kochamy Pana Jezusa
Oprawa miękka
ean 9788375164626
Numer wydania I
Język wydania polski
Numer dopuszczenia AZ-1-01/10
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kochamy Pana Jezusa. Religia. Podręcznik. Klasa 2. Szkoła podstawowa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.