Kocia książka

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 112
Data premiery: 02-12-2015
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Wilk&Król

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
59,00 zł
Special Price 37,99 zł
- +
LUB

Opis

Książka, o której istnieniu nikt dotąd nie wiedział. Jedyna książka dla dzieci, napisana w 1933-1934 roku przez jednego z najważniejszych pisarzy polskich XX wieku. Odkryta podczas badań nad archiwum pisarza - istnieje tylko jeden autorski, ręcznie wykonany egzemplarz i zarazem rękopis. Jest to wyjątkowe zjawisko edytorskie. Ręcznie pisana i ilustrowana przez pisarza i jego córki.

Przedstawiana książka to nieznana twarz pisarza: całkowicie prywatna, rodzinna, ciepła odsłona. To zaskakujące odkrycie w twórczości pisarza słynącego z „Panien z Wilka” i „Tataraku”. Literacka perełka - książka inspirująca, by podobne opowieści tworzyć z dziećmi w domach („zrób to sam”, „i Ty możesz napisać bajkę”). Wspiera edukacyjną rolę wspólnego czytania i tworzenia w domu. Jednocześnie jest to książka kolekcjonerska, piękny obiekt i dobry prezent dla rodziny.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Iwaszkiewicz Jarosław
Nazwa Kocia książka
Liczba stron 112
Data premiery 02-12-2015
Wydawca Oficyna Wydawnicza Wilk&Król
Oprawa twarda
Autor ilustracji Rose Alicja
ean 9788393583782
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kocia książka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jarosław Iwaszkiewicz pojawił się na świecie 20 lutego 1894 roku w Kalniku, a pożegnał się z życiem 2 marca 1980 roku w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych polskich przedstawicieli literatury współczesnej, czterokrotnie nominowany do literackiej Nagrody Nobla. Poeta, dramatopisarz, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i tłumacz. Angażował się także w działalność polityczną; był dyplomatą oraz posłem na sejm. Zajmował się kulturą i sztuką w strukturach podziemnej Polski okresu II wojny światowej. W swoim domu w Stawisku zapewniał schronienie Żydom i Polakom, którym groził areszt. Jarosław Iwaszkiewicz publikował pod pseudonimem artystycznym Eleuter. Zadebiutował w 1915 roku, publikując wiesz pt. „Lilith” w czasopiśmie „Pióro”. Jego twórczość ukazywała się na łamach wielu pism, takich jak m.in. „Kurier Lwowski”, „Tygodnik Ilustrowany”, „Gazeta Polska”, „Przekrój”, „Odrodzenie”, „Nowa Kultura”, „Kuźnica”, „Życie Warszawy”, „Pamiętnik Warszawski”, „Muzyka”, „Pologne Litteraire”, „Kurier Polski” czy „Zdrój”. Pełnił także funkcję wydawcy czasopisma „Nowiny Literackie”, redaktora naczelnego „Twórczości”, prezesa Związku Literatów Polski, kierownika literackiego Teatru Polskiego w Warszawie, a także wchodził w skład grupy Skamander. Był ponadto aktorem teatralnym i wykładowcą literatury polskiej. Na podstawie twórczości Iwaszkiewicza powstały liczne adaptacje filmowe. Twórczość Jarosława Iwaszkiewicza odwołuje się do współczesnego klasycyzmu oraz estetyzmu. Autor prezentuje kult sztuki i piękno świata. Zmysłowe doznania estetyczne mają stanowić jedyny sens ludzkiej egzystencji. Trwałe szczęście jest zdaniem autora nieosiągalne, a los człowieka obciążony nieuchronnym tragizmem. W poezji Iwaszkiewicza często pojawiają się takie motywy jak śmierć, przemijanie, Bóg, niepokój, smutek, tęsknota, egzystencjalne lęki, miłość czy nienawiść. Prawa natury są bezwzględne, a wszelkie dążenia człowieka daremne. Jarosław Iwaszkiewicz prezentuje wobec tego postawę rezygnacji oraz stoickiej akceptacji rzeczywistości.